,

SEO Przegląd Tygodnia #2 – 24.10-31.10.2014

ikona-data-publikacji

Opublikowano

03/11/2014

ikona-data-publikacji

Opublikowano

03/11/2014

Witamy w kolejnej – niestety nieco spóźnionej – edycji SEO Przeglądu Tygodnia. Dziś m.in. o zmianach w Wytycznych dla Webmasterów, 10. Seo Hangoucie i przyszłości Matta Cuttsa. Zapraszamy do lektury.

X SEO Hangout

Wieczorem przed opublikowaniem poprzedniego przeglądu, czyli 23. października odbyła się 10. edycja SEO Hangout on Air – po raz pierwszy w wersji offline. Na wydarzeniu zorganizowanym w Krakowie przez Tomasza Stopkę i Karola Dziedzica prezentacje przedstawili między innymi Robert Niechciał i Sebastian Jakubiec (prezentację Sebastiana można znaleźć na jego blogu)
Obszerne relacje z tego wydarzenia znaleźć można między innymi na blogu Silesia SEM.

Satelity w świecie SEO

Podstawowe kwestie związane z tworzeniem i skutecznym wykorzystywaniem satelit w pozycjonowaniu przybliżyła na blogu Seoway Julia Cieślak. Z artykułu dowiemy się m.in. jakie domeny i hosting wybrać, skąd wziąć treść na strony i jak umiejętnie wpleść je w całość strategii SEO.

14 najlepszych narzędzi SEO i PPC

Bardzo ciekawy – choć oczywiście subiektywny – przegląd najlepszych narzędzi SEO i PPC przedstawiła na portalu SearchEngineJournal Kelsey Jones. Choć część z nich nie będzie równie przydatna w Polsce jak za oceanem – z pewnością warto poświęcić kilka minut na zapoznanie się ze spisem – 14 najlepszych narzędzi SEO i PPC. Czego Waszym zdaniem brakuje w zestawieniu?

Zmiany w Wytycznych dla Webmasterów

Na blogu Webmaster Central Blog pojawiła się informacja o zaktualizowaniu Wytycznych dla Webmasterów. Zmiany dotyczą blokowania
Jak twierdzi Google, roboty obecnie przeglądają strony w sposób podobny jak współczesne przeglądarki – uwzględniając CSS i JavaScript. W związku z tym blokowanie dostępu Googlebota do tych zasobów może odbić się negatywnie na indeksacji witryny, a co za tym idzie na jej pozycjach w wynikach wyszukiwania. Oryginalny komunikat znajdziecie tutaj.

Czy sama treść wystarcza?

W kolejnym odcinku Whiteboard Friday Rand Fishkin odpowiada na pytanie jednego z użytkowników moz.com “Czy można mieć dobre SEO tylko dzięki doskonałej treści?”. Do jakich wniosków doszedł? Tego dowiecie się oglądając video.

Kto tęskni za Mattem?

Wygląda na to, że ulubieniec tysięcy seowców na całym świecie, Matt Cutts nie planuje szybkiego powrotu do pracy. Nad przyszłością byłego szefa web spam teamu Google rozwodzi się na SearchEngineLand Danny Sullivan. Czy Waszym zdaniem Matt wróci do byłej pracy czy też uznał, żę 10 lat walki z wiatrakami spamerami to wystarczająco wiele?

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitter

Zapisz się do newslettera

Otrzymasz powiadomienia o naszych nowych artykułach drogą mailową.

Podobne wpisy

Dzielimy się wiedzą, case studies i przepytujemy ekspertów, by pomóc Twojej firmie wykorzystywać w pełni marketingowy potencjał sieci.

Link Planner: Case study Ratanland.pl

Planujecie stworzyc kampanię link buildingu? Zainspirujcie się naszym nowym case study kampanii ratanland.pl! To kolejne działania, które zostały zaplanowane przy użyciu Link Plannera i przyniosły satysfakcjonujące efekty!

Nowość! Integracja z Google Search Console!

Integracja z Google Search Console W Linkhouse stosujemy innowacyjne rozwiązania, aby wszystkie Twoje publikacje były jak najszybciej widoczne w organicznych wynikach wyszukiwania! W związku z