Zarejestruj się

Najlepsze kanały SEO na YouTube w Polsce i na świecie

ikona-data-publikacji
Opublikowano

26/03/2024

ikona-data-publikacji
Opublikowano

26/03/2024

Spis treści

Bycie na bieżąco z najnowszymi strategiami SEO jest kluczowe dla osób, które chcą poprawić pozycje w wynikach SERP (ang. Search Engine Results Page) w 2024 roku. YouTube to cenne źródło, za pośrednictwem którego branżowi specjaliści oferują praktyczne porady i spostrzeżenia dotyczące ulepszania praktyk SEO. Badania wykazały, że YouTube ma ponad 113,9 miliona aktywnych kanałów. W konsekwencji znalezienie odpowiednich rozwiązań wideo, szczególnie pod kątem potrzeb SEO, może być bardzo trudne. W tym artykule przedstawiamy 14 najpopularniejszych kanałów SEO w YouTube, które warto śledzić w tym roku!

Jakie są najlepsze kanały SEO na YouTube?

Po ocenie wielu kanałów SEO w serwisie YouTube wybraliśmy 14 najlepszych, które mogą okazać się korzystne pod kątem merytorycznym. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym specjalistą ds. marketingu, właścicielem firmy internetowej, czy początkującym freelancerem, poniższe kanały YouTube o SEO pomogą być na bieżąco z najnowszymi trendami w zakresie optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.

14 najlepszych kanałów SEO na YouTube to:

 1. Linkhouse
 2. Senuto
 3. Tomasz Guzik
 4. Top Online
 5. SEMRush
 6. Ahrefs
 7. Google Search Central
 8. Craig Campbell
 9. Moz
 10. Nathana Gotcha
 11. Juliana Goldiego
 12. Matta Diggity’ego
 13. Ranking Academy
 14. Kasra Dash
 15. Doug Cunnington

Poniżej przedstawiamy szczegóły.

Linkhouse

image 1

Na wstępie zapraszamy Cię do sprawdzenia naszego kanału YouTube, na którym regularnie pojawiają się webinary z ekspertami z polskiej branży SEO. Oprócz tego, znajdziesz na nim filmy opisujące nasze rozwiązania i narzędzia – koniecznie subskrybuj aby być na bieżąco!

Sprawdź: https://www.youtube.com/@LinkhousePL

Senuto

image 2

Kanał YouTube Senuto oferuje różnorodne poradniki i instruktaże na temat SEO. Znajdziesz tu aktualności dotyczące najnowszych funkcji i ulepszeń w Senuto. To idealne miejsce dla każdego, kto chce pogłębić swoją wiedzę na temat SEO i nauczyć się stosować najlepsze praktyki w dziedzinie pozycjonowania.

Subskrybenci: ponad 2 500

Subskrybuj kanał Senuto na YouTube

Tomasz Guzik

image 15

Za pośrednictwem kanału Tomasza Guzika odkryjesz, jak zwiększyć sprzedaż w Social Media i e-commerce. Tomasz, dzięki swojemu doświadczeniu we współpracy z rozmaitymi markami, zarówno polskimi, jak i międzynarodowymi, oferuje praktyczne porady dotyczące skutecznego prowadzenia działań reklamowych w Internecie. Każdy film to źródło wiedzy na temat strategii, umożliwiających osiągnięcie lepszych wyników w sprzedaży online.

Subskrybenci: ponad 16 000

Subskrybuj kanał Tomasz Guzik na YouTube

Top Online

image 4

Kanał Top Online prezentuje podejście najbardziej zautomatyzowanej agencji SEO w Polsce. Zespół nie kryje know-how, lecz dzieli się praktyczną wiedzą o pozycjonowaniu, umożliwiając zrozumienie skomplikowanych procesów i strategii stojących za efektywnym SEO. Subskrybując ten kanał, zyskujesz dostęp do eksperckich porad, które pomogą Ci poprawić widoczność Twojej strony w wynikach wyszukiwania Google. Przełoży się to potencjalnie na większy ruch i wyższe przychody.

Subskrybenci: ponad 500

Subskrybuj kanał TopOnline na YouTube

Semrush

image 11

Usługi Semrush są doskonałe, jednak głównym wyróżnikiem jest zaangażowanie w oferowanie marketerom kompleksowych rozwiązań – w tym aktualne wpisy na blogu, regularne seminaria internetowe i skrupulatnie prowadzony kanał YouTube.

Na ich YouTube’ie znajdziesz fantastyczne filmy na różne tematy – od podstaw SEO po złożone koncepcje. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z SEO, czy jesteś profesjonalistą, na tym kanale odkryjesz wyjątkowo cenne treści.

Subskrybenci: ponad 176 000 

Subskrybuj kanał Semrush na YouTube

Ahrefs

image 3

Ahrefs jest znane jako wiodące narzędzie SEO w branży. Nic więc dziwnego, że ich kanał YouTube oferuje najwyższej klasy treści związane z SEO i digital marketingiem. Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem w SEO, czy profesjonalistą, na tym kanale odkryjesz cenne informacje, które pomogą Ci podnieść swoje umiejętności w zakresie SEO i marketingu treści.

Większość narzędzi do analizy SEO tworzy treści na YouTube, ale Ahrefs wyróżnia się swoim zaangażowaniem w regularne publikowanie samouczków informacyjnych na kluczowe tematy związane z SEO i content marketingiem. Kanał ten może się pochwalić ponad 450 000 subskrybentów.

Subskrybenci: ponad 494 000

Subskrybuj kanał Youtube ahrefs

Google Search Central

image 9

Oficjalny kanał YouTube Google Search Central jest niezbędny, aby uzyskać dostęp do cennych spostrzeżeń i ważnych zasobów, które pomogą poprawić pozycje Twojej strony w organicznych wynikach wyszukiwania.

Kanał oferuje porady i spostrzeżenia dotyczące SEO, a także cykliczny segment zatytułowany #AskGooglebot, w którym John Mueller, rzecznik Google ds. wyszukiwania, odpowiada na zapytania dotyczące SEO zadawane przez użytkowników Twittera.

Subskrybenci: ponad 615 000 

Subskrybuj kanał YouTube Google Search Central

Craig Campbell

image 12

Craig Campbell to ceniona persona w dziedzinie SEO z ponad 18-letnim doświadczeniem z Glasgow. Jego kanał YouTube jest wiarygodnym źródłem informacji dla entuzjastów SEO na każdym poziomie umiejętności. Ma ponad 120 000 subskrybentów. Znajdziesz tutaj mnóstwo wskazówek, porad, seminariów internetowych i tutoriali.

Kanał obejmuje tematy od kluczowych zapytań SEO dotyczących copywritingu AI i Black Hat SEO, aż po szczegółowe filmy na temat praktycznych strategii SEO oraz technik budowania linków. Zawartą wiedzę dedykujemy dla specjalistów SEO, blogerów i marketerów zajmujących się afiliacjami.

Subskrybenci: ponad 152 000

Subskrybuj kanał YouTube Craig Campbell

Moz

image 5

Odkąd Rand Fishkin, znany założyciel Moz, rozstał się z firmą, Moz przeszedł zauważalne zmiany. Zaobserwowano przede wszystkim znaczny spadek wyświetleń ich treści na YouTube. Warto jednak zauważyć, że czasami pojawiają się jakościowe filmiki obejmujące „Whiteboard Friday”. Biorąc to pod uwagę, Moz oferuje ogromną kolekcję filmów, które muszą obejrzeć nowicjusze i blogerzy zajmujący się SEO. Renomowana seria Whiteboard Friday pozostaje ciągle aktywna, skutecznie prezentując unikalne, najnowsze pomysły i trendy marketingowe.

Subskrybenci: ponad 92 800 

Subskrybuj kanał YouTube Moz

Nathan Gotch

image 7

Jeśli szukasz kanału skupiającego się na SEO, rozważ kanał Nathana Gotcha. Gotch jest znany ze swojego wyjątkowego bloga o SEO, natomiast jego kanał YouTube zyskuje uznanie dzięki umiejętności upraszczania złożonych tematów SEO w jasny i przystępny sposób w formie wideo.

Chociaż Gotch nie może pochwalić się tak dużą liczbą subskrybentów, jak inni YouTuberzy zajmujący się SEO na tej liście, jego filmy dostarczają cennych spostrzeżeń i poruszają szeroki zakres tematów SEO.

Subskrybenci: ponad 86 200 

Subskrybuj kanał YouTube Nathana Gotcha

Julian Goldie

image 10

Julian Goldie na swoim kanale YouTube przedstawia praktyczne taktyki i strategie SEO, dzięki którym właściciele witryn mogą zapewnić sobie pierwsze miejsce w Google. Za sprawą przyjaznych dla użytkownika filmów publikowanych trzy razy w tygodniu uczy sprawdzonych metod wzmacniania linków zwrotnych, zwiększania ruchu i poprawiania pozycji w wyszukiwarkach.

Julian wzbogaca swoje tutoriale o rzeczywiste studia przypadków SEO (case studies), prezentujące sprawdzone metody, które przynoszą rezultaty.

Subskrybenci: ponad 72 300 

Subskrybuj kanał YouTube Nathana Gotcha

Matt Diggity

image 13

Dzięki bogatej wiedzy z zakresu SEO Matt Diggity wspierał wiele osób w ramach przedsięwzięć takich jak The Affiliate Lab, The Search Initiative, dzieli się na swoim kanale prostymi spostrzeżeniami dotyczącymi SEO, które pomogą zwiększyć ruch organiczny w Twojej witrynie.

Oprócz praktycznych przewodników obejmujących różne tematy SEO, na jego kanale znajdziesz liczne studia przypadków SEO i przykłady bazujące na przykładach z życia.

Subskrybenci: ponad 150 000

Subskrybuj kanał YouTube Matta Diggity’ego

Ranking Academy

image 8

Ten kanał ma na celu pomóc w osiągnięciu najwyższych pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania i uzyskaniu lepszej widoczności w Internecie. Wyróżnia się jako jeden z najbardziej rozwojowych kanałów SEO na YouTube z bazą ponad 250 000 subskrybentów.

Luc Durand, twórca kanału, wnosi złożoną wiedzę specjalistyczną w zakresie marketingu online i tworzenia witryn internetowych. Jego filmy są skarbnicą spostrzeżeń i wskazówek dostosowanych do potrzeb właścicieli małych firm i początkujących przedsiębiorców, którzy chcą poprawić swoją widoczność w Internecie.

Filmy Duranda to obowiązkowy element, który pomoże Ci ulepszyć lokalne działania SEO, poprawić SEO w Google Moja Firma i ostatecznie zwiększyć widoczność Twojej firmy w Google.

Subskrybenci: ponad 256 000 

Subskrybuj kanał YouTube Ranking Academy

Kasra Dash

image 6

Jeśli chcesz udoskonalić SEO i przeprowadzić najwyższej klasy kampanię SEO dla swojej firmy, powinieneś sprawdzić kanał YouTube Kasry! Zagłębia się on w techniczne SEO, urzekające treści i drobnostki SEO poza witryną (np. pozyskiwanie linków zwrotnych, korzystanie z zewnętrznych źródeł wiedzy oraz ich linkowanie w tekście).

Subskrybenci: ponad 3500 

Subskrybuj kanał YouTube Kasry Dash

Doug Cunnington

image 14

Doug Cunnington, znany z Niche Site Project, to doświadczony digital marketer specjalizujący się w marketingu afiliacyjnym. Jego treści zawierają cenne porady dotyczące niszowych witryn partnerskich Amazon, techniki SEO, wskazówki dotyczące produktywności oraz praktyczne strategie zarządzania projektami.

Subskrybenci: ponad 103 000 

Subskrybuj kanał YouTube Doug Cunnington

Podsumowanie

Podsumowując, bycie na bieżąco z najnowszymi strategiami SEO jest niezbędne do poprawy pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania. 14 najlepszych kanałów SEO na YouTube, które wyróżniliśmy zapewniają dogłębną wiedzę marketerom, właścicielom firm i entuzjastom SEO. Z ich pomocą możesz udoskonalić swoje umiejętności w zakresie marketingu cyfrowego i dotrzymać kroku stale rozwijającemu się światu optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.

Linkhouse oferuje kompleksową platformę usprawniającą proces zamawiania artykułów sponsorowanych. Dzięki ogromnej bazie danych zawierającej ponad 75 000 portali i zaawansowanym filtrom obsługiwanym przez Ahrefs, Semrush, Majestic i MOZ, z łatwością znajdziesz usługi idealne dla swoich potrzeb. Dodatkowo Linkhouse udostępnia dedykowane narzędzia, np. Link Planner, Backlink Gap oraz Topical Backlinks Tool, które pozwalają ulepszyć strategie linków i zwiększyć wydajność Twojej witryny.

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze

Dzielimy się wiedzą, case studies i przepytujemy ekspertów, by pomóc Twojej firmie wykorzystywać w pełni marketingowy potencjał sieci.

Podobne wpisy

Zapisz się do newslettera

Nasz newsletter to tylko jeden e-mail miesięcznie. Dzięki niemu będziesz na bieżąco z najnowszymi merytorycznymi artykułami oraz funkcjonalnościami Linkhouse, nad którymi nieprzerwanie pracujemy, aby usprawnić Twój proces budowy linków.