Zarejestruj się

Najlepsze eventy i konferencje SEO w Polsce i na świecie w 2024

ikona-data-publikacji
Opublikowano

18/03/2024

ikona-data-publikacji
Opublikowano

18/03/2024

Spis treści

Pomimo tego, że obecnie możesz uczestniczyć wirtualnie w wielu wydarzeniach biznesowych za pomocą kilku kliknięć – spotkania offline wciąż pozostają popularne, ponieważ nic nie może się równać z kontaktami osobistymi (face-to-face). Ze względu na wyższą produktywność i wpływ wydarzeń osobistych, specjaliści SEO aktywnie poszukują konferencji offline o charakterze biznesowym. Sprawdź nasz artykuł i dowiedz się o najlepszych konferencjach SEO, w których warto wziąć udział w 2024 roku!

Przeglądanie listy najlepszych konferencji SEO w 2024 r

Najlepsze konferencje SEO w 2024 roku:

Kulturalnie o SEO 2024

image 56

Gdzie : Warszawa

Kiedy : 28.03.2024 r.

Temat : Digital marketing, AI w SEO, Strategie SXO

Cena biletu: od 699 zł netto do 1999 zł netto

Link : https://www.kulturalnieoseo.pl/

Streszczenie konferencji : Podczas trzeciej edycji Kulturalnie o SEO dowiesz się, jak innowacyjne zastosowanie AI może zrewolucjonizować Twoje podejście do pozycjonowania. Jest to wyjątkowe wydarzenie, odbywające się na tzw. deskach teatru, zapewniając nie tylko profesjonalną wiedzę, ale i niepowtarzalną atmosferę. Na uczestników czekają prelekcje od dziewięciu czołowych specjalistów SEO z Polski i zagranicy, którzy dzielą się swoimi strategiami, najlepszymi praktykami oraz najświeższymi trendami.

semWAW

image 59

Gdzie : Campus Google, Warszawa

Kiedy : 22.03.2024 r.

Temat : SEM, analityka internetowa, SEO

Cena biletu: od 73,80 zł netto

Link : https://semwaw.pl/

Streszczenie konferencji : Na konferencji semWAW otrzymasz dostęp do specjalistycznej wiedzy z zakresu SEM i SEO, oferowanej zarówno podczas konferencji, jak i praktycznych warsztatów. Jest to wydarzenie skierowane do właścicieli startupów, działów marketingu, osób działających w branży e-commerce, a także specjalistów SEO i SEM oraz pracowników agencji marketingu internetowego, pragnących pogłębić swoją wiedzę i umiejętności. Wydarzenie organizowane przez doświadczonych twórców semKRK, semWAW wyróżnia się wyjątkową atmosferą barcampu, łączącego luźny styl z dostępem do baru, strefą swobodnych rozmów i stoiskami partnerów.

semKRK

image 66

Gdzie : Kraków

Kiedy : 29.05.2024 r.

Temat : SEO, UX, analityka SEM, digital marketing

Cena biletu: Kompleksowe pakiety od 800 zł netto

Link : https://semkrk.pl/

Streszczenie konferencji : Na semKRK (wyjątkowym barcampie poświęconym marketingowi w wyszukiwarkach oraz analityce), odkryjesz szeroki zakres tematyczny, obejmujący najnowsze trendy i praktyczne zastosowania branżowe. Wśród prezentacji, dużą część stanowią case studies, oferując lekcje prosto od zwycięzców semKRK Awards. Konferencja przyciąga właścicieli biznesów, osoby z działów marketingu, specjalistów z branży e-commerce, SEO i SEM oraz pracowników agencji marketingu internetowego, dostarczając im potężnej dawki specjalistycznej wiedzy.

SEO Poland On Tour 

image 58

Gdzie : 16 największych miast w Polsce

Kiedy : Od kwietnia do września

Temat : Pozycjonowanie, networking, kompleksowy link building, digital marketing

Cena biletu: Aktualnie brak danych (w tamtym roku ceny zaczynały się od 49 zł)

Link : https://seopoland.pl/spot/bialystok/

Streszczenie konferencji : Seria barcampów SEO organizowana przez Linkhouse odbywająca się w całej Polsce od kwietnia do września. W tym przypadku możesz spotkać się z miłośnikami pozycjonowania, link buildingu czy też content marketingu w swoim mieście, bez konieczności odbywania zbędnych podróży. Jeżeli z kolei masz do przedstawienia ciekawe case study, zachęcamy do zgłoszenia się jako prelegent.

Konferencja SEO w Sydney

image 51

Gdzie : Crown Sydney, Sydney, Australia.

Kiedy : 1 marca 2024 r., od 8:00 do 16:00 – EDT

Temat : Konferencja ma na celu omówienie grup tematycznych, cyfrowego PR, sztucznej inteligencji, SGE, SEO dla przedsiębiorstw, SEO lokalnego, SEO technicznego, SEO e-commerce, automatyzacji i nie tylko.

Cena biletu: 349 USD + GST

Link : https://opendemo.ramenlife.co/events/event/15839/sydney-seo-conference-2024

Streszczenie konferencji : Sydney SEO Conference zgromadzi ponad 400 uczestników i czołowych prelegentów. Jest jednym z najbardziej znanych spotkań poświęconych digital marketingowi. W tym przypadku możesz codziennie wziąć udział w ponad dziesięciu (20/30 minutowych) sesjach z najwyższej klasy ekspertami SEO.

SMX Munich

image 65

Gdzie : Międzynarodowe Centrum Kongresowe (ICC), Monachium, Niemcy.

Kiedy : 11 marca (od 9:00 do 16:45 CET), 12 marca (od 8:00 do 19:30 CET) i 13 marca (od 8:00 do 18:00 CET).

Temat : Tematy poruszane podczas konferencji obejmują m.in. TikTok SEO, SGE, cyfrowe kampanie PR, content marketing w e-commerce oraz najnowsze rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji.

Cena biletu : od 550 do 2495 euro

Link : https://smxmuenchen.de/en/

Streszczenie konferencji : Jako jedna z największych corocznych konferencji dotyczących marketingu SEO w Europie, SMX Munich powinna zainteresować wszystkich marketerów cyfrowych. W SMX Munich można spodziewać się 1200 uczestników, ponad 70 prezenterów i ponad 60 sesji szkoleniowych.

SMX Paris

image 57

Gdzie : Étoile Business Arena w Paryżu, Francja.

Kiedy : 14–15 marca 2024 r

Temat : Najnowsze osiągnięcia i główne trendy w SEO (bardziej szczegółowy harmonogram tematów zostanie podany bliżej dnia wydarzenia).

Cena biletu : od 30 do 1170 euro

Link: https://smxfrance.com

Streszczenie konferencji : Podczas 13. edycji SMX Paris ponad 45 prelegentów z Francji i zagranicy opowie o najnowocześniejszych strategiach i spostrzeżeniach SEO i SEA. To doskonała okazja, aby nawiązać kontakty z potencjalnymi partnerami i bardzo wpływowymi ludźmi z branży, a także otrzymać przydatne wskazówki, które możesz uwzględnić w swoich strategiach digital marketingowych.

Re: Commerce

image 49

Gdzie : Hotel konferencyjny Ham Yard w Londynie, Wielka Brytania.

Kiedy : 15 marca 2024 r. (08:30–17:00 GMT).

Temat : Growth marketing i SEO w handlu elektronicznym

Cena biletu : 350 GBP dla pracowników marek eCommerce lub sprzedawców detalicznych pracujących wewnętrznie; 450 GBP dla marketerów pracujących w agencjach, freelancerów SEO lub dostawców technologii czy też oprogramowania eCommerce.

Link : https://resignal.com/ecommerce-seo-conference/

Informacje o konferencji : Seminarium jest prowadzone przez firmę zajmującą się SEO od kilkunastu lat (Resginal). Okazuje się niezbędne w celu przedstawienia spostrzeżeń, możliwości nawiązywania kontaktów i popularnych strategii SEO w handlu elektronicznym. Głównym celem jest nauka pozyskiwania dodatkowych klientów poprzez zastosowanie różnych technik marketingowych.

Friends Of Search

image 67

Gdzie : Kromhouthal, Amsterdam, Holandia.

Kiedy : 21 marca 2024 r

Temat : Tematy poruszane na konferencji obejmują techniki ustalania stawek, Zakupy Google, EAT (obecnie E-E-A-T), Performance Max, SEO w handlu elektronicznym i SEO techniczne.

Cena biletu : od 478 € do 630 € (w zależności od członkostwa VIA lub DDMA)

Link : https://friendsofsearch.com/nl

Streszczenie konferencji : Przyciągając co najmniej 600 uczestników rocznie, Friends of Search jest jedną z najpopularniejszych konferencji poświęconych wyszukiwarkom w Europie, wśród digital marketerów (w tym Head of SEO) i firm ze wszystkich branż. Uczestnikom zostaną przydzieleni eksperci posiadający unikalne poglądy na temat EAT (E-E-A-T) i SEO w e-commerce.

SEO Mastery Summit

image 50

Gdzie : Hotel Intercontinental Saigon, Wietnam, Ho Chi Minh City.

Kiedy : 9–11 kwietnia 2024 r

Temat : Tematyka konferencji obejmuje digital marketing i SEO (szczegółowy harmonogram tematów zostanie opublikowany wkrótce).

Cena biletu: od 460 do 700 dolarów

Link : https://seomasterysummit.com

Streszczenie konferencji: Ponad 300 najlepszych na świecie agencji, podmiotów stowarzyszonych z branży SEO i właścicieli firm weźmie udział w wydarzeniu SEO Mastery Summit. Każdy z nich podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat aktualnych trendów, wyzwań i rozwiązań SEO. A wszystko to w 2024 roku!

BrightonSEO

image 55

Gdzie : Brighton Center, Brighton, Wielka Brytania.

Kiedy : 25–26 kwietnia 2024 r., 3–4 października 2024 r.

Temat : Tematy poruszane podczas konferencji obejmują marketing w mediach społecznościowych, link building, lokalne SEO, raportowanie SEO, narzędzia analityczne SEO, E-E-A-T, AI i SGE

Cena biletu : Workshop i BrightonSEO kosztują 670 GBP + VAT, bilety dwudniowe kosztują 300 GBP + VAT, a bilety jednodniowe są bezpłatne.

Link : https://brightonseo.com/

Streszczenie konferencji : Podczas dwudniowego spotkania w kwietniu 2024 r. zostaną zaprezentowane tematy obejmujące sztuczną inteligencję, SGE, tworzenie treści, rynek link buildingu (odpowiada za to nasza organizacja Linkhouse), techniczne SEO, a także posty gościnne i branding SEO. Dzień przed spotkaniem do wydarzenia mogą dołączyć posiadacze specjalnych biletów.

Przedstawiciele Linkhouse będą obecni na tej konferencji – na pewno nas poznasz po koszulkach – podejdź pogadaj, wymień się spostrzeżeniami i wróć wygodnymi metodami link buildingu!

SEO Estonia

image 53

Gdzie: Tallinn, Estonia

Kiedy: 12–14 czerwca 2024 r

Temat: Nie jest to typowa konferencja SEO. Obejmuje ona dające do myślenia przemówienia programowe i sesje w małych grupach, podczas których uczestnicy mogą szczegółowo porozmawiać ze specjalistami SEO, ekspertami w zakresie budowania linków (Linkhouse) i podzielić się ważnymi informacjami związanymi z projektem. Głównym tematem wydarzenia jest networking, oferując możliwość spotkań towarzyskich.

Cena biletu: 449 € (Standard), 549 € (Deluxe) i 1449 € (VIP)

Link: https://seoestonia.com/

Streszczenie konferencji: Najwybitniejsi specjaliści branżowi spotykają się na rzecz SEO w Estonii, gdzie nacisk kładzie się na przydatne pomysły i wykonalne taktyki. Zaplanowano w tym przypadku piętnastu znakomitych prelegentów, a słuchaczami są specjaliści z kraju i zagranicy. W 2023 r. wydarzenie przyjęło gości z ponad 25 różnych krajów, a 42% z nich zarabiało ponad 1 milion dolarów rocznie.

Zaplanowano dwa niesamowite wydarzenia: całodniowe wydarzenie dla prelegentów, sponsorów i VIP-ów oraz wydarzenie otwarte dla wszystkich gości.

Przedstawiciele Linkhouse będą obecni na tej konferencji – na pewno nas poznasz po koszulkach – podejdź pogadaj, wymień się spostrzeżeniami i wróć wygodnymi metodami link buildingu!

Campixx

image 60

Gdzie : Hotel VanDer Valk, Berlin, Niemcy

Kiedy : 13–14 czerwca 2024 r

Temat : Tematyka konferencji obejmuje digital marketing, SEO i content marketing (szczegółowa lista zagadnień zostanie opublikowana w późniejszym terminie).

Cena biletu : 249 euro (studenci) i 699 euro (dorośli)

Link : https://www.campixx.de/campixx

Krótki opis konferencji : Campixx, który od 2009 roku przekształcił się w ogólnoświatowe wydarzenie marketingu cyfrowego, przyciąga setki marketerów i właścicieli firm. Dzięki temu, że konferencja koncentruje się na tematyce SEO i content marketingu, jest to doskonałe miejsce, aby porozmawiać o narzędziach opartych na sztucznej inteligencji w marketingu i technologiach, analityce danych, a także raportowaniu.

SEO on the Beach (Hiszpania)

image 52

Gdzie : Plaża Collados, Manga del Mar Menor

Kiedy : 14–15 czerwca 2024 r.

Temat : Spotkania z czołowymi prelegentami z areny krajowej i międzynarodowej w celu omówienia gorących tematów stojących przed branżą. Oprócz dwóch dni na plaży będziesz cieszyć się grami, hamakami, piwem i wieloma innymi atrakcjami.

Cena biletu : 165 GBP (1 dzień) 359 GBP (2 dni)

Link : https://seonthebeach.es/entradas/

Streszczenie konferencji: Coroczne wydarzenie na żywo o nazwie SEO on the Beach gromadzi specjalistów, marketerów cyfrowych i specjalistów ds. SEO (optymalizacji pod kątem wyszukiwarek), aby dzielić się technikami, informacjami i spostrzeżeniami dotyczącymi zwiększania obecności w Internecie. Wydarzenie zwykle występuje w pięknych hiszpańskich miasteczkach nadmorskich (jak wskazuje sama nazwa), zapewniając gościom malownicze tło. Chociaż dokładne daty wydarzenia zmieniają się co roku, zazwyczaj wyznacza się je na wiosnę lub lato.

Growth Marketing Summit

image 61

Gdzie : Alte Oper we Frankfurcie w Niemczech

Kiedy : 19 czerwca 2024 r., od 8:00 do 21:00 CET

Temat : Tematy poruszane podczas konferencji obejmują tworzenie stron internetowych, błędne przekonania dotyczące zagadnień digital marketingowych, techniki optymalizacji, współprace produktowe i CRO. Dowiesz się tutaj również o rewolucyjnym wpływie sztucznej inteligencji na doświadczenia użytkowników.

Cena biletu: od 699–3990 euro

Link : https://www.growthmarketingsummit.com/en

Streszczenie konferencji : Growth Marketing Summit, w którym bierze udział ponad 700 specjalistów SEO, jest typowym wydarzeniem dla profesjonalistów, twórców contentu i właścicieli firm. Umożliwia nawiązywanie kontaktów i wymianę pomysłów. W 2024 r. powinieneś spodziewać się 12 wykładów w stylu TED dotyczących tworzenia witryn internetowych, ROI z SEO, wpływu sztucznej inteligencji na doświadczenia użytkowników i wielu innych kwestii.

SMX Advanced Europe

image 62

Gdzie : Pullman Schweizerhof w Berlinie, Niemcy

Kiedy : 10–11 września 2024 r

Tematyka : Tematami konferencji są SEO i PPC (szczegółowa lista tematów zostanie podana później).

Cena biletu : od 895–995 EUR (warsztaty) i 1095–1895 EUR (pełny bilet SMX Europe).

Link : https://smxadvanced.eu

Streszczenie konferencji : Sesje prezentowane podczas corocznego dwudniowego wydarzenia SMX Advanced zapewniają doświadczonym marketerom cenne informacje na temat SEO. Rozmowy odbywają się w mniejszych grupach, ułatwiając dialog na konkretne tematy z wysoko wykwalifikowanymi personami.

Content Marketing World

image 63

Gdzie : Centrum Kongresowe w San Diego, San Diego, Kalifornia

Kiedy : 21–23 października 2024 r

Link : https://www.contentmarketingworld.com/

Streszczenie konferencji: W Content Marketing World (CMW) biorą udział eksperci z zakresu digital i content marketingu. Będziesz tutaj miał do czynienia z wykwalifikowanym towarzystwem, które specjalizuje się głównie w opracowywaniu strategii SEO. Dowiesz się również sporo o temacie obejmującym backlink GAP, rozmawiając na wybrane tematy z topowymi marketerami SEM i twórcami treści.

International Search Summit

image 64

Gdzie : World Trade Center (WTC) Barcelona, Barcelona, Hiszpania

Kiedy : 14 listopada 2024 r

Temat : Technologia i SEO, digital PR, marketing treści i wyszukiwanie sponsorowane (nie ujawniono jeszcze dokładnych zagadnień, które zostaną poruszone w edycji 2024)

Ceny biletów : 100 € (przed premierą) / 750 € (bilet pełny)

Link : Webcertain.com/international-search-summit/barcelona/#agenda

Streszczenie konferencji : Wydarzenie ma zasięg globalny, skupiając się głównie na dyskusjach na temat marketingu w wyszukiwarkach (SEM). Poprzez uczestnictwo w International Search Summit nauczysz się nawiązywania kontaktów oraz porozmawiasz z czołowymi specjalistami ds. kampanii SEO i SEM na całym świecie.

SEO w Chiang Mai (Tajlandia)

image 54

Gdzie: Chiang Mai, Tajlandia

Kiedy: 18–22 listopada 2024 r

Temat: Wydarzenie obejmuje dwa dni rozmów prowadzonych przez wpływowych ludzi w SEO, a także różne możliwości nawiązywania kontaktów, warsztaty, zrozumienie i odkrywanie rynku budowania linków za pośrednictwem Linkhouse oraz spotkania odbywające się w popularnych lokalizacjach w całym Chiang Mai przez tydzień.

Cena biletu: Wkrótce (kwiecień)

Link: https://chiangmaiseoconference.com/

Streszczenie konferencji: 800 najlepszych przedsiębiorców SEO oraz właścicieli agencji z całego świata gromadzi się co roku w Chiang Mai. Osoby, które przyjeżdżają jako prelegenci osiągają topowe pozycje w najtrudniejszych niszach na świecie. Dowiesz się tutaj o skutecznych technikach SEO – zarówno White Hat, jak i Black Hat.

Przedstawiciele Linkhouse będą obecni na tej konferencji – na pewno nas poznasz po koszulkach – podejdź pogadaj, wymień się spostrzeżeniami i wróć wygodnymi metodami link buildingu!

Podsumowanie

Sukces specjalistów SEO zależy od networkingu i regularnego dokształcania się. Publikacje ekspertów dostarczają wnikliwych informacji, jednak rozwój zawodowy w postaci corocznych konferencji należy postawić na pierwszym miejscu. Wybrane spotkania stanowią forum interakcji, zadawania pytań i rozwijania kontaktów, które mogą zagwarantować liczne korzyści w postaci osiągania zdecydowanego sukcesu z własną marką.

Konferencje SEO sprzyjają budowaniu społeczności i wymianie doświadczeń. Wspomniane powyżej wydarzenia są świetnym miejscem na rozpoczęcie przygody ze skutecznym SEO, niezależnie od tego, czy Twoim celem jest poznanie nowych taktyk, wzmocnienie kluczowych kompetencji, czy po prostu produktywna podróż służbowa.

Dziedzina SEO bardzo szybko się rozwija (szczególnie biorąc pod uwagę obecny wpływ AI na branżę). Właśnie dlatego eksperci muszą nadążać za najnowszymi technikami, osiągnięciami i trendami. Uczestnictwo w konferencjach to jeden z najlepszych sposobów, aby pozostać o krok przed konkurencją, nawiązać kontakty z liderami branży i zdobyć wnikliwą wiedzę.

Umieść rok 2024 w swoim kalendarzu, zarezerwuj bilety i przygotuj się na zwiększenie skuteczności SEO!

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze

Dzielimy się wiedzą, case studies i przepytujemy ekspertów, by pomóc Twojej firmie wykorzystywać w pełni marketingowy potencjał sieci.

Podobne wpisy

Zapisz się do newslettera

Nasz newsletter to tylko jeden e-mail miesięcznie. Dzięki niemu będziesz na bieżąco z najnowszymi merytorycznymi artykułami oraz funkcjonalnościami Linkhouse, nad którymi nieprzerwanie pracujemy, aby usprawnić Twój proces budowy linków.