Dodawanie raportów z Google Analytics do ofert w Linkhouse: dlaczego warto i jak to zrobić?

Jednymi z głównych wytycznych, które biorą pod uwagę Reklamodawcy na platformie Linkhouse, są statystyki dotyczące ruchu na stronie. Chociaż ich podanie nie jest wymagane dla dodania oferty do naszego panelu, ich brak może prowadzić do mniejszego zainteresowania publikacjami i linkami. Dlaczego warto zamieścić informacje o ruchu, jak w łatwy i zautomatyzowany sposób udostępnić dane Linkhouse i jak Linkhouse przedstawia te statystyki? Odpowiadamy poniżej.

Dlaczego warto udostępniać dane swojej strony dla Linkhouse?

Istnieje co najmniej kilka benefitów udostępnienia zarówno głównych raportów dotyczących ruchu, jak i dodatkowych statystyk:

  • transparentne informacje dotyczące wielkości i charakterystyki ruchu mogą pozytywnie wpłynąć na sprzedaż wystawionych ofert.
  • lepsze dane mogą przyciągnąć świadomych Reklamodawców, którzy w odpowiedni sposób dobiorą rodzaj publikacji i jej wartość, więc Wydawcy mogą otrzymywać lepsze zamówienia, bardziej dopasowane do ich profilu działania.
  • oferty pełne statystyk, dostępnych dla każdego Reklamodawcy, mają wszelkie predyspozycje do wyższej, uzasadnionej wyceny.
  • dzięki udostępnianiu statystyk, można oszczędzić czas spędzony na zapytaniach czy poprawkach po publikacji/wstawieniu linku.
  • “daj się znaleźć” – dokładne dane demograficzne pozwalają na dotarcie do reklamodawców zainteresowanych reklamami zasięgowymi i budową świadomości marki w danej lokalizacji czy grupie docelowej. Oferta zawierająca pełen komplet statystyk wyróżnia się nie tylko spośród innych propozycji w Bazie Ofert, ale i na tle wielu innych form reklamy, w których brak statystyk na takim poziomie szczegółowości.

Które dane i w jaki sposób wykorzystuje Linkhouse?

Linkhouse otrzymuje dostęp wyłącznie do tych statystyk, które nam udostępnisz. Będą one widoczne dla każdego zalogowanego użytkownika platformy, w Bazie Ofert.

Instrukcja udostępnienia statystyk

WYSYŁANIE RAPORTU DO LINKHOUSE

Wprowadziliśmy nową możliwość wysyłania raportów Google Analytics – teraz można to zrobić bezpośrednio z poziomu Wydawca -> Moje Strony.

Kliknięcie tej ikony spowoduje załadowanie się okna pop-up z możliwością załadowania raportów w formacie PDF, wygenerowanych prosto z Google Analytics.

W tym module weryfikowana jest zależność danych wprowadzonych ręcznie przez Wydawcę z faktycznym stanem w Google Analytics.

Po wgraniu raportu w formie PDF, monit z „Raport nie został jeszcze dodany. Prześlij teraz” zmieni się na „Raport oczekuje na moderację”. Linkhouse w tym czasie sprawdza poprawność danych.

Jeśli dane się nie zgadzają (zostały pobrane z nieprawidłowej sekcji lub nie zawierają wyników za ostatnie 30 dni), zostanie zwrócony monit wskazujący na źródło błędu.

Weryfikacja ruchu jest w tej chwili możliwa tylko dla użytkowników systemu Google Analytics – nie oferujemy takiej możliwości dla innych systemów śledzenia ruchu. W razie problemów z udostępnieniem statystyk napisz do nas na bok@linkhouse.co

Rodzaje raportów Google Analytics akceptowanych w Linkhouse

1. Raport Google Analytics: ruch

Zaloguj się na swoje konto Google Analytics i wybierz widok ODBIORCY -> PRZEGLĄD

Następnie wybierz zakres dat – ostatnie 30 dni – kliknij ZASTOSUJ, a następnie EKSPORTUJ -> PDF lub SHARE -> Download file.

Następnie, wybrane pliki PDF możesz wgrać poprzez „Moje Strony” do weryfikacji przez Linkhouse.

Pamiętaj, że aby Twoje statystyki ruchu zostały oznaczone jako zweryfikowane, musisz to zrobić zgodnie z instrukcją.

__________________________

Poza pobieranymi dotąd danymi dotyczącymi liczby użytkowników i odsłon miesięcznie, rozpoczynamy pobieranie dodatkowych raportów z Google Analytics. 

W panelu Linkhouse, udostępniamy także inne informacje na temat odbiorców na stronie, które mogą być przydatne dla Reklamodawców chcących jak najbardziej zawęzić swoje poszukiwania. Wyniki będą wyświetlane przy każdej ofercie po najechaniu na przycisk Stats, a Wydawcy, którzy zdecydują się na wysłanie dodatkowych raportów, otrzymają dodatkowe oznaczenie obok oferty. Pozwoli to na lepszą ekspozycję Wydawców, dostarczających komplet statystyk o swoich portalach. 

2. Raport Google Analytics: dane demograficzne

Wielu Reklamodawców może być zainteresowanych danymi dotyczącymi płci i wieku odbiorców danej witryny, dlatego udostępniamy opcję pobrania takich danych bezpośrednio z Google Analytics. 

2.1 Google Analytics > Odbiorcy > Dane demograficzne > Wiek

Następnie, analogicznie wybieramy dane z ostatnich 30 dni (kalendarz w prawym górnym rogu panelu), klikamy “Zastosuj”, i “Udostępnij” wedle szablonu wysyłki raportu umieszczonego powyżej. W ten sposób, Linkhouse otrzyma rzeczywiste dane liczbowe i procentowe o sześciu grupach odwiedzających dany portal.

W tej samej części GA znajdziemy także informacje o płci odwiedzających portal, co równie łatwo można udostępnić bezpośrednio do Linkhouse. 

2.2 Google Analytics > Odbiorcy > Dane demograficzne > Płeć

3. Raport Google Analytics: zainteresowania

Oprócz określenia branży oferty podczas dodawania do panelu Linkhouse, teraz można także wzbogacić swoją ofertę o Zainteresowania prosto z Google Analytics. 

3.1 Google Analytics > Odbiorcy > Zainteresowania > Kategorie podobieństwa

W tym miejscu można zobaczyć branże pokrewne i najbardziej zbliżone do treści i tematyki na portalu. 

Aby udostępnić dane Linkhouse, standardowo należy wybrać zakres ostatnich 30 dni w prawym górnym rogu i pobrać plik PDF, który następnie zostanie dodany na podstronie „Moje strony” zgodnie z instrukcją powyżej.

3.2 Google Analytics > Odbiorcy > Zainteresowania > Segmenty na rynku

Analogicznie można wyświetlić i udostępnić dane odnoszące się do segmentów na rynku, którym odpowiada tematyka i treść portalu. 

4. Raport Google Analytics: pozyskiwanie

Często Reklamodawcy mogą interesować się źródłami pozyskiwania ruchu dla danego portalu. Aby ułatwić im uzyskanie tych informacji, udostępniliśmy Wydawcom możliwość łatwego przesyłania takich danych do Linkhouse.

Google Analytics > Pozyskiwanie > Przegląd > Cały ruch > Kanały

Dane o najlepszych kanałach, liczbie użytkowników w podziale na źródła ruchu można z łatwością udostepnić Linkhouse dzięki opcji “Udostępnij” – pobranie PDFu i wgranie go do panelu Linkhouse przez moduł „Moje strony’. 

Prosimy o zwrócenie uwagi, w każdym przypadku, przed pobraniem pliku PDF, na odpowiedni zakres dat – ostatnie 30 dni!