Zarejestruj się

Przechwytywanie domen w Linkhouse: najpopularniejsze pytania

ikona-data-publikacji
Opublikowano

21/04/2021

ikona-data-publikacji
Opublikowano

21/04/2021

Spis treści

Przechwytywanie domen to ponowna rejestracja domeny, która nie została przedłużona przez dotychczasowego właściciela. Jeżeli właściciel nie przedłuży rejestracji domeny, w chwili gdy upłynie określony czas, zostaje ona zablokowana. Następuje 30-dniowy okres wygaszania, w którym właściciel może jeszcze dokonać przedłużenia (które jest w tym momencie nieco droższe). Po upływie okresu wygaszania domena jest wolna i każdy może ją zarejestrować. To tutaj rozpoczyna się walka!

Na najatrakcyjniejsze domeny jest wielu chętnych, a zlecone do przechwytywania domeny zostają ponownie zarejestrowane w ciągu milisekund. Właśnie dlatego ręczna rejestracja w przypadku stron o dobrych parametrach SEO, historii, czy nazwie nie jest możliwa.

W Polsce standardem jest płatność tylko za skuteczne przechwycenie domeny. Usługę odpłatnego przechwytywania domen na polskim rynku świadczą np.:

  • Linkhouse – 40 zł netto
  • Aftermarket – 40 zł netto
  • Premium.pl – 40 zł netto w normalnym trybie

Ze względu na duże zainteresowanie tym tematem zebraliśmy najczęściej pojawiające się pytania i problemy dotyczące funkcji Przechwytywania domen w Linkhouse!

#1 Czy i jak można zamówić przechwycenie wartościowych domen pod zaplecze pozycjonerskie? 

Tak, można zamówić przechwytywanie wartościowych domen pod zaplecze pozycjonerskie.

Jak to zrobić? 

Używając zakładki Przeglądaj wygasające domeny, można dokonać selekcji takich domen, a następnie z poziomu tamtej podstrony zlecić je do przechwycenia. Możesz także wyszukać interesujące domeny, sprawdzić datę jej utworzenia, wygasania oraz jej statystyki.

image1 2

#2 Czy Linkhouse wspiera w wyborze wartościowych domen, szczególnie pod kątem SEO?

W panelu Linkhouse dostępne są filtry, które pomogą w dobraniu odpowiedniej domeny! 

Każdy z rejestratorów oferujących przechwytywanie domen zapewnia dostęp do katalogu wygasających domen. Oprócz listy domen można w nim znaleźć także różne parametry ułatwiające wybór. Na platformie Linkhouse położyliśmy szczególny nacisk na parametry SEO domen. Jako jedyni dostarczamy z poziomu panelu parametry z Ahrefs oraz Senuto. Prezentujemy także aktualne dane z Majestic.

Wśród parametrów dostępnych w katalogu wygasających domen, znaleźć można m.in.:

  • Liczbę domen linkujących
  • Trust Flow i Citation Flow z Majestic
  • Widoczność oraz liczbę słów w TOP10 Senuto
  • Domain Rating z Ahrefs
  • Liczbę słów kluczowych i Organic Traffic z Ahrefs

image4 1

#3 Zaznaczyłem x domen do przechwycenia. Co dalej? Kiedy będę wiedział, że ktoś inny też je licytuje?

Jeśli zaznaczone domeny wygasną i uda się je przechwycić, automatycznie pobierzemy opłatę z salda. Natomiast, gdy ktoś jeszcze będzie chciał przechwycić wybraną domenę – nastąpi aukcja. Zostaniesz o tym poinformowany w swoim panelu użytkownika oraz mailowo.

#4 Mam informację o przechwyconych domenach, jednak brak informacji, jakie są kwoty do zapłacenia.

Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz w zakładce Zlecone do przechwycenia. Powiadomienie wyświetlona na czerwonym tle pełni funkcję monitu, który informuje o potrzebnym doładowaniu konkretną kwotą. Jest to niezbędne, aby przeprocesować zlecenie przechwytywania domeny.

image2 2

#5 Czy muszę posiadać na koncie kwotę 40 zł, gdy przypuszczam, że uda się wygrać aukcję?

Pierwsza oferta w wysokości 40 zł netto jest wnoszona automatycznie przez system w imieniu użytkownika (niezależnie od jego salda), który jako pierwszy zlecił przechwycenie. Dopiero po wygranej aukcji z salda pobierana jest odpowiednia kwota. Dlatego warto wcześniej posiadać doładowane saldo.

#6 Czy mogę zapłacić dopiero po przechwyceniu domeny?

Przechwycenie domeny kosztuje 40 zł netto, ale opłata następuje dopiero, jeśli uda się przechwycić daną domenę dzięki Linkhouse. W sytuacji, gdy ktoś nas ubiegnie, klient nic nie traci. 

Warto pamiętać, że w przypadku, gdy zlecenie na przechwycenie domeny zostanie złożone przez więcej niż jednego użytkownika, zostanie uruchomiona aukcja.

#7 Jeżeli chciałbym przenieść domenę, czy jest możliwość wydania bezpośrednio kodu authinfo z poziomu strony Linkhouse? Czy muszę w takim przypadku wysyłać prośbę o wydanie kodu?

Przeniesienie Domeny dokonywane jest nieodpłatnie za pośrednictwem platformy, drogą elektroniczną. W przypadku przeniesienia domeny z Linkhouse do innego rejestratora wydajemy kod authinfo. Taką opcję znajdziesz w swoim panelu w zakładce Zarządzanie domenami. Kod authinfo przyjdzie na Twojego maila. 

#8 Czy w każdej chwili można wytransferować domenę? Czy wiąże się to z jakimiś opłatami?

Tak, można to zrobić w każdej chwili! Usługa ta na platformie Linkhouse jest darmowa.

#9 Czy program partnerski obejmuje przechwytywanie domen?

Program partnerski nie obejmuje przechwytywania domen. W tym przypadku nie ma możliwości otrzymania prowizji od zakupu.

#10 Jak ustawić dane abonenta domeny tak, aby był on osobą fizyczną, a nie firmą. Chcielibyśmy przejąć kilka domen, ale do whois od razu należy wprowadzić dane firmy.

Dane abonenta można zmienić w ustawieniach kontaDANE ABONENTA NASK, pod danymi użytkownika. Zmiana będzie dotyczyć nowych domen, które zostaną przechwycone po aktualizacji danych użytkownika. Nastąpi ona po opłaceniu wygranych aukcji lub przechwyconych domen.

image3 2

#11 Próbuję przenieść witrynę do innego operatora, jednak jest to niemożliwe, ponieważ rejestr odmówił transferu (domena została utworzona niedawno). Kiedy będę mógł ją przenieść? 

Transfer domen krajowych (.pl) oraz funkcjonalnych (.com.pl, org.pl) następuje po 5 dniach

Jeśli zmienione zostały dane abonenta dla domeny globalnej, to transfer takiej domeny można wykonać również najwcześniej 60 dni po takiej operacji.

image5 1

Podsumowanie

Przechwycenie atrakcyjnej domeny jest możliwe dzięki platformom takim jak Linkhouse. Plasuje się ona na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o liczbę przechwyceń, z czego jesteśmy niezwykle dumni!

Niektóre wygasające domeny mogą posiadać świetną historię, pasującą nam nazwę lub dobre parametry SEO. Dzięki katalogowi znajdującemu się na platformie Linkhouse znajdziesz oferty odpowiednie dla Ciebie. Znajdziesz na niej również parametry z Ahrefs, Senuto oraz Majestic. To właśnie dzięki nim dokładnie wiesz, czy w daną domenę warto zainwestować.

Jeżeli zdecydujesz się na zakup, Linkhouse pomoże Ci zakupić domenę lub wystartować w aukcji, gdy chętnych jest więcej. Całym procesem zakupu możesz zarządzać z jednego, intuicyjnego panelu.

Mamy nadzieję, że odpowiedzi na powyższe pytania rozwiały pojawiające się wątpliwości!

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze

Dzielimy się wiedzą, case studies i przepytujemy ekspertów, by pomóc Twojej firmie wykorzystywać w pełni marketingowy potencjał sieci.

Podobne wpisy

Zapisz się do newslettera

Nasz newsletter to tylko jeden e-mail miesięcznie. Dzięki niemu będziesz na bieżąco z najnowszymi merytorycznymi artykułami oraz funkcjonalnościami Linkhouse, nad którymi nieprzerwanie pracujemy, aby usprawnić Twój proces budowy linków.