,

Indexing API: co to jest i dlaczego to ważne?

Sebastian Heymann

Sebastian Heymann

ikona-data-publikacji

Opublikowano

13/04/2023

ikona-data-publikacji

Opublikowano

29/03/2023

 

Indexing API to programowy interfejs, który pozwala na szybkie i efektywne indeksowanie treści na stronach internetowych. Dzięki temu, że strony internetowe mogą być indeksowane przez roboty wyszukiwarek, użytkownicy mogą znaleźć potrzebne informacje szybciej i łatwiej. Indexing API przyspiesza proces indeksowania, co jest kluczowe dla skutecznej wyszukiwarki.

Wyszukiwarki internetowe, takie jak Google, Bing czy Yahoo, korzystają z robotów, aby indeksować treści na stronach internetowych i przedstawiać użytkownikom odpowiednie wyniki. Wcześniej roboty te musiały przeszukiwać wszystkie strony internetowe w celu znalezienia nowych treści, co zajmowało dużo czasu i zasobów. Dzięki Indexing API ten proces został znacznie przyspieszony i ulepszony.

Do czego można wykorzystać Indexing API?

Poza crawlowaniem Indexing API wspomaga działania SEO w kolejnych obszarach:

✔ przeindeksowanie treści
✔ usuwanie adresu URL z indeksu
✔ przyspieszanie weryfikacji problemów krytycznych z Google Search Console
✔ przyspieszanie crawlowania URLi

Podsumowując, Indexing API można nazwać Crawling API z możliwością usuwania adresu URL z indeksu oraz pobierania informacji bieżących o adresach URL. Pomaga przyspieszyć proces indeksowania treści na stronach internetowych i poprawić jakość wyników wyszukiwania.

Darmowy webinar o Indexing API

12 kwietnia (środa) o 11:00 nasz ekspert SEO, Sebastian Heymann, poprowadził darmowy webinar „Indexing API nie służy do indeksacji”.

Podczas webinaru padły odpowiedzi na pytania:

Obejrzyj webinar!

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze

Podobne wpisy

Dzielimy się wiedzą, case studies i przepytujemy ekspertów, by pomóc Twojej firmie wykorzystywać w pełni marketingowy potencjał sieci.

Monitoring aktywności linków

Bezpłatny Monitoring Aktywności Linków W Linkhouse monitorujemy aktywność i parametry (follow, nofollow) wszystkich linków z wykupionych artykułów sponsorowanych i linków w istniejących artykułach. Bezpłatnie. Gdy

Jak zarabiać więcej na stronie Linkhouse

Linkhouse to platforma content marketingu i link buildingu, która pozwala na monetyzację stron każdego typu (portale, blogi, fora internetowe) na wiele sposobów. W poniższym poradniku

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z nowościami Linkhouse!