Ceny specjalne – jak ustawić promocyjne ceny swoich ofert w Linkhouse

Ceny specjalne to wprowadzona z myślą o Black Friday funkcja pozwalająca wydawcom samodzielnie ustawiać promocyjne stawki za publikacje artykułów sponsorowanych i linków w istniejących artykułach na serwisach w zdefiniowanym okresie. Przy okazji Black Friday warto pamiętać o następującym po nim Cyber Monday – wielu klientów oczekuje od promocji, że potrwają właśnie do końca dnia w poniedziałek. W piątek pierwszeństwo często mają prywatne zakupy, a nie szukanie okazji dla firmy.

Jak ustawić promocje na swoje portale w Linkhouse?

Ceny specjalne można ustawić dla oferty typu artykuł sponsorowany oraz link w istniejącym artykule.

W okresie poprzedzającym Black Friday i Cyber Monday trzeba ponadto spełnić 2 warunki:

  • zniżka musi wynosić minimum 25%
  • cena danej oferty nie mogła być podniesiona po 08.11.2021 (czyli nie będziemy akceptować sytuacji, gdy ktoś najpierw podnosi cenę, żeby potem zrobić promocję i trafić do zakładki z ofertami promocyjnymi).

Promocja dla wielu stron

Nową funkcję można znaleźć w menu Wydawca w zakładce Moje Strony klikając w przycisk Ceny specjalne

Ceny Specjalne w Linkhouse - wiele stron

Informacje niezbędne do dodania promocji to:

  • Nazwa promocji – widoczna tylko dla Wydawcy, służy wygodnemu zarządzaniu promocjami
  • Wysokość promocji – pole w które należy wpisać liczbę, określającą ile % zniżki daje promocja. Minimalna wysokość rabatu podczas Black Friday/Cyber Monday to 25%.
  • Data rozpoczęcia i zakończenia promocji. Nie ma możliwości zmiany godzin – promocje zawsze obowiązują od północy do godziny 23:59. Można oczywiście ustawić promocję obowiązującą tylko przez 1 dzień.
  • Portale, których dotyczy promocja – należy zaznaczyć odpowiednie strony
  • Typy ofert, które zostaną objęte promocją. W ten sposób można dodać tylko promocje obejmujące każdą ofertę danego typu (np. artykuły sponsorowane) na wybranych stronach. Jeżeli masz 3 różne oferty na artykuł sponsorowany i promocja powinna dotyczyć tylko jednej z nich – skorzystaj z ustawiania promocji dla pojedynczych stron (instrukcja poniżej).

Po kliknięciu Dodaj promocję, oferta pojawi się poniżej na Liście Twoich Promocji.

Dodane promocje można także edytować:


Promocja dla jednej strony

Promocję można też ustawić dla pojedynczej strony. W tym celu w zakładce Moje Strony należy wejść w Szczegóły ofert i kliknąć w ikonę Cen specjalnych przy ofercie, którą chcemy objąć promocją:

Ceny Specjalne - jedna strona - etykietaCeny Specjalne - jedna strona - etykieta

Formularz tworzenia oferty jest w tym przypadku krótszy niż przy dodawaniu promocji dla wielu stron.

Ceny Specjalne - jedna strona - dodawanie promocji

Niezależnie od tego w jaki sposób zostały dodane promocje, można je znaleźć (i edytować lub usunąć) po kliknięciu w przycisk Ceny specjalne w zakładce Moje Strony.

Jak promocje widzi reklamodawca?

W Bazie Ofert pojawi się dodatkowy filtr Black Friday & Cyber Monday, który po kliknięciu będzie prezentował tylko strony z ofertami promocyjnymi. Dodatkowo, nawet w standardowym widoku bez filtrowania, portale posiadające co najmniej 1 promocyjną ofertę będą podświetlone na liście stron. Będzie też widoczne porównanie starej ceny z nową. Poniższa wizualizacja zmian nie jest ostatecznym projektem i może jeszcze ulec lekkim modyfikacjom.

Widok Promocji w czasie Black Friday

Jako Linkhouse nie przewidujemy innych promocji z okazji Black Friday i całe wysiłki marketingowe skupią się na promowaniu promocyjnych ofert dodanych z wykorzystaniem Cen specjalnych.

Wykorzystanie artykułów kupionych w promocyjnych cenach

Artykuły i linki w obniżonych cenach można kupić tylko w czasie promocji (określonym przez wydawcę), ale wykorzystać w dowolnym momencie. Wydawca widzi zamówienie dopiero w momencie, w którym reklamodawca uzupełni wytyczne do realizacji, co może nastąpić np. po 2 miesiącach od zakończenia promocji.

Z uwagi na to, po zakończeniu promocji Black Friday i Cyber Monday, w środę 1 grudnia 2021r. każdy wydawca otrzyma od nas mailowo zestawienie zamówień złożonych w czasie promocji na jego oferty. Zestawienie to będzie zawierać m.in. ID zlecenia, które potem (po uzupełnieniu wytycznych przez reklamodawcę) będzie także widoczne panelu. Dzięki temu można mieć pewności, że zlecenie które pojawi się w panelu np. w styczniu zostało faktycznie kupione w trakcie promocji i niższa cena jest uzasadniona.

Jesteśmy otwarci na uwagi i pomysły związane z jeszcze lepszym umożliwieniem wydawcom wykorzystania Black Friday. Zachęcamy do kontaktu – bok@linkhouse.co