,

Gdzie szukać atrakcyjnych elementów do artykułów sponsorowanych?

Sebastian Heymann

Sebastian Heymann

ikona-data-publikacji

Opublikowano

10/05/2020

ikona-data-publikacji

Opublikowano

10/05/2020

Spis treści

To od nas, autorów zależy czy artykuł będzie angażujący i przejrzysty dla czytelnika. Niezmiernie łatwo jest stworzyć nudną i nieprzystępną historię o zdobywaniu Mount Everestu, więc wyobraź sobie, jak łatwo możemy zanudzić odbiorcę, pisząc np. o nowym produkcie?  

Często publikujemy teksty przepełnione informacjami o naszych produktach. Jakkolwiek nie są one ważne, znajdują się niezmiernie daleko na skali ciekawości.

Dlatego zadaniem autora jest sprawić by temat, choćby najbardziej nieciekawy, stał się nagle pełną emocji przygodą. Wszyscy chcemy, by nasz odbiorca pochłonął naszą opowieść jednym tchem, prawda?

Jednak to, co łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Z pomocą przychodzą nam elementy, które z łatwością możemy zaimplementować. Zastanawiasz się, o czym mowa?  Cytaty, zdjęcia, statystyki lub nawet gify czy memy, wszystko, co ubarwia nasz artykuł i nadaje mu charakteru. 

Dlaczego warto stosować elementy dodatkowe?

Czy natknęliście się kiedyś na tekst, w trakcie czytania, którego wasze myśli cały czas uciekały gdzieś w przestrzeń? 

Wiedzieliście, że interesująca was informacja jest gdzieś tam zawarta, wasza koncentracja jednak za nic nie pozwalała wdrapać się na ścianę tekstu, którą autor postawił przed wami.

Z drugiej strony, internet jest pełny pustych artykułów, bogatych w ubarwiające je elementy. Po przeczytaniu wiemy, jedynie tyle, że nikt nie zwróci nam tych cennych 5 minut, które właśnie straciliśmy. 

Powinniśmy więc zadbać, by artykuł był jednocześnie angażujący dla czytelnika, łatwo przyswajalny i atrakcyjny. Wszystko to jednak musi być zawarte w tekście, który reprezentuje sobą wartość. Uznaj to za podstawę.  

Wprowadź takie urozmaicenia jak cytaty, statystyki i definicje. Nadadzą one naukowy wymiar i sprawią, że artykuł będzie rzetelny.

Przykłady z życia wzięte, cytowanie wywiadów z ekspertami czy  wypowiedzi zwykłych ludzi pozwolą udowodnić naszą rację. Suchą teorię pokażemy w formie działających już mechanizmów.

Umieszczenie narzędzi, odnośników do innych artykułów, nośników medialnych wniesie dodatkową wartość dla czytelnika. Oprócz poznania intrygującej treści zaprezentowanej w ciekawym wydaniu (bo o to zadbamy po przeczytaniu tego tekstu, prawda?) otrzyma on np. narzędzie, które usprawni jego pracę. Kto by tego nie docenił?

Warto stosować elementy, które łatwo wzbogacą nasz tekst.  To świetny sposób, by ustrukturyzować tekst, zakończyć lub rozpocząć naszą myśl i stworzyć spójną konstrukcję.

Jakie elementy artykułu mogę dodać? 

Czy artykuły sponsorowane za wszelką cenę mają ociekać sprzedażową zawartością? Wręcz przeciwnie.

Zwłaszcza w takich artykułach warto postawić na merytorykę i ciekawą treść. Bądźmy realistami, nie można pozbyć się zupełnie opiniotwórczego tonu. Zadbaj jednak by tekst, w sam sobie miał wartość- niezależnie czy i co ma sprzedawać.

Skorzystaj z narzędzi i elementów zaprezentowanych poniżej, tak by twój tekst sam w sobie był cennym zasobem dla Twojego klienta!

Cytaty

Wprowadzenie w nasz tekst cytatów pozwoli na podbudowanie naszej idei autorytetem

Jeśli mamy cytat, który pasuje do naszego tematu, warto nim ubarwić nasz tekst. Sprawdź jednak zawsze dokładnie czy cytat, aby na pewno został wypowiedziany przez daną osobę!

To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Jonathan Carroll

Oczywiście poszukiwanie odpowiedniego cytatu na temat, na który obecnie piszemy, może wydać się odrobinę uciążliwe. Dlatego warto skorzystać z gotowych portali, które ułatwią nasze poszukiwania!

PRO TIP: Złotą bazą cytatów znanych osób jest Twitter, znajdziesz tam polityków, aktorów, dziennikarzy. Może być to szczególnie przydatne narzędzie gdy piszesz na topowe w obecnym czasie tematy. Korzystaj z hashtagów, by odnaleźć interesujący Cię temat. 

Wyszukiwarki cytatów – odszukaj cytaty po autorze, temacie, lub słowach kluczowych

Statystyki 

Lubimy potwierdzać nasze tezy ugruntowanymi badaniami. Statystyka może sprawić, że artykuł nabierze na randze. 

Musimy być szalenie ostrożni z tym, z jakiego źródła korzystamy! Według Business Insidera około 73,6% statystyk jest zmyślonych. Dlatego sprawdź dwa razy, czy to do czego się odnosisz, pochodzi z rzetelnego źródła.

Korzystaj ze sprawdzony źródeł takich jak:

Zdjęcia

Zdjęcia mogą być idealnym nośnikiem emocji, dzięki nim możesz nadać narracji swojej opowieści i poprawią one walory wizualne Twojego artykułu. 

Najlepiej korzystać z własnych zdjęć, które posiadamy, mamy wtedy pewność, że nasze zdjęcie będzie niepowtarzalne lub bezpośrednio powiązane z tematem. 

Co jednak gdy takim nie dysponujemy?

Z pomocą przychodzą nam bazy zdjęć, w internecie możemy odnaleźć setki witryn, które dających dostęp do zdjęć (czasem również filmów) w wysokiej rozdzielczości. 

Na stronie The Stocks znajdziesz listę ponad 35 baz zdjęć i filmów (w dużej mierze darmowych), które poprawią stronę graficzną twojego artykułu. Możesz wykorzystać też integrację Linkhouse z bazami zdjęć.

Infografiki 

Obecnie dużo częściej skanujemy tekst, niż go czytamy, wszelkie wyróżniki pozwalają nam szybko przeanalizować tekst i wyciągnąć z niego najważniejsze informacje. 

Nieocenione są tutaj infografiki, to nic innego jak graficzne przestawienie kluczowych informacji. O wiele łatwiej zapadają w pamięci niżeli  blok tekstu, pozwalają też na udostępnienie i przekazanie dalej informacji (dlatego jeśli tworzymy swoje własne, warto oznaczyć je naszą marką). 

Możemy stworzyć własne infografiki lub skorzystać z tych dostępnych w internecie, oto lista najciekawszych witryn:

  • Venngage – przyjemny w użytkowaniu kreator infografik,
  • Piktochart – kolejna witryna umożliwiająca stworzenie własnego dzieła,
  • Lista kreatywnych infografik,
  • Truth Facts– mniej poważne grafiki na wszystkie tematy,
  • Pinterest – jako że właśnie tam są one królującym tematem, bardzo łatwo znajdziemy tonę przydatnych i ciekawych wizualizacji graficznych.

Animacje 

Animacja to metoda manipulacji obrazem pozwalająca uzyskać wrażenie ruchu. Obecnie animacje najczęściej tworzone są z użyciem technologi komputerowej CGI. 

Jak jednak możemy wykorzystać w tekście pisanym?

Świetnie wizualizują nasz produkt, mogą być znakomitym przekazania naszej idei lub… rozbicia powagi artykułu (GDY TEGO POTRZEBUJEMY). Nie zapominajmy, że jako animacje uznajemy również popularne gify!

Skorzystajmy więc albo z gotowych baz animacji i gifów, lub z prostych narzędzi umożliwiających nam ich stworzenie:

  • Biteable – aplikacja online pozwalająca nam na szybkie stworzenie materiałów samemu
  • Giphy – baza gotowych gifów,
  • Renderforest – bardzo łatwa aplikacja umożliwiająca na wyrażenie idei z użyciem obrazu.

Podsumowanie  

Każdy tekst może być intrygujący. Gdy stworzymy jednak już esencję artykułu, warto przyprawić ją o przyjemną w obiorze formę.

Artykuł sponsorowany czy artykuł przeznaczony na bloga nie musi być kolejnym marketingowym blokiem, przez który nikomu nie zechce się przebrnąć. Zaangażuj swojego odbiorcę i wciągnij go w Twoją opowieść. Wykorzystaj powyższe elementy, by urozmaicić swój tekst i sprawić, że czytanie go będzie przyjemnością.

Zbuduj zaufanie swoich czytelników i dostarcz im wartościową treść. Oni za to udostępnią ją dalej i sami staną się jej nośnikiem. 

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze

Dzielimy się wiedzą, case studies i przepytujemy ekspertów, by pomóc Twojej firmie wykorzystywać w pełni marketingowy potencjał sieci.

Podobne wpisy

Analiza GAP linków zewnętrznych

Analiza GAP linków zewnętrznych

Praca nad najwyższą pozycją w wynikach wyszukiwania to zaciekła rywalizacja z konkurencją, w której rolę sędziego przyjmuje algorytm Google. Jak zabiegać o jego względy i jaką rolę odgrywają w tym linki zewnętrzne?

Zapisz się do newslettera

Nasz newsletter to tylko jeden e-mail miesięcznie. Dzięki niemu będziesz na bieżąco z najnowszymi merytorycznymi artykułami oraz funkcjonalnościami Linkhouse, nad którymi nieprzerwanie pracujemy, aby usprawnić Twój procesie budowy linków.