Monitoring Stron

ikona-data-publikacji
Opublikowano

16/07/2020

ikona-data-publikacji
Opublikowano

16/07/2020

Spis treści

W panelu Linkhouse wprowadziliśmy zupełnie nową opcję: Monitoring Stron. W oddzielnej zakładce Narzędzia otrzymujesz możliwość monitorowania aktywności swoich stron, a już niebawem znajdziesz tam inne przydatne funkcje.

Dla kogo jest Monitoring Stron?

Dla każdego, kto posiada stronę internetową, niezależnie od jej rodzaju.

Monitoring Stron pozwala Ci na sprawdzenie czy:

 • strona działa
 • znajduje się na niej odpowiednia treść – czyli nie padła np. ofiarą włamania z podmianą treści

Monitoring Stron będzie pomocnym narzędziem szczególnie dla osób, które są odpowiedzialne za wiele stron.

W razie wykrycia problemu otrzymasz powiadomienie e-mail i sms. Miesięczny monitoring jednej strony to tylko 5 PLN netto.

Jak działa Monitoring Stron?

Monitoring Stron dostępny jest z zakładki Narzędzia po zalogowaniu w panelu Linkhouse.

https://app.linkhouse.co/panel/tools/uptime-monitoring

Aby dodać strony do monitoringu, kliknij w niebieski przycisk “Dodaj monitoring”.

Pojawi się pop-up z opcjami dodawania stron do monitoringu dostępności.

image4 2

 1. Dodaj monitoring manualnie – w tym etapie, możesz dodać strony do monitoringu dostępności w sposób manualny, uzupełniając ich adres w specjalnym polu. Nie musisz mieć dostępu do tych stron – możesz także monitorować strony konkurencji czy znajomych, jeśli chcesz 😉
 2. Dodaj monitoring z zakładki Moje Strony – jeżeli masz już jakieś strony dodane w Linkhouse poprzez opcję “Moje Strony”, po kliknięciu w tę opcję pojawi się lista stron do dodania do monitoringu.
 3. Dodaj monitoring z zakładki Projekty – jeżeli pewne strony są elementami Twoich Projektów w Linkhouse, w tym miejscu możesz dodać je do monitoringu zaledwie kilkoma kliknięciami, bez ręcznego uzupełniania informacji.

Dodawanie strony do monitoringu dostępności

Poniżej znajdziesz podgląd widoku dodawania strony do monitoringu dostępności.

image5 1

 1. Sposób dodania stron: w tym przypadku dodajemy stronę do monitoringu manualnie.
 2. Typ monitoringu: w Linkhouse dajemy Ci opcję monitoringu
  – HTTPs – sprawdzaj, czy strona działa – monitorujemy dostępność strony dla Ciebie
  – Szukaj wyrażenia na stronie – monitorujemy, czy dane wyrażenie pojawia się na stronie
 3. Adres URL – adres żądanej strony z http:// i https://
 4. Nazwa własna – wewnętrzna nazwa danego monitoringu, dostępna w widoku Monitoringu Stron w Linkhouse
 5. Powiadomienia – możesz wybrać powiadomienia e-mail lub sms w przypadku wystąpienia zdarzenia takiego jak utrata/przywrócenie dostępności strony czy utrata/przywrócenie widoczności danego wyrażenia

Po dodaniu wszystkich danych, pojawi się oddzielny monit po prawej stronie. Zawiera on listę dodanych monitoringów (możesz dodać kilka monitoringów po sobie, wtedy wszystkie zsumują się w tym oknie). Na tym etapie wybierasz także długość monitoringu – od 30 do 180 dni.

Widok dostępności

Po dodaniu i opłaceniu monitoringu strony, na liście monitorowanych stron w Twoim panelu pojawi się nowa pozycja.

image1 3Najważniejszą kwestią jest status: tutaj od razu otrzymasz informację na temat tego, czy dana strona działa, czy nie. Zobaczysz także historyczną dostępność danej strony – za ostatnie 24 godziny, 7 dni, 30 dni oraz od momentu dodania strony do Linkhouse (All) – ten wskaźnik może być bowiem większy niż 30 dni.

Możesz także edytować numer telefonu i e-mail do otrzymywania powiadomień.

image6 2Kliknięcie w “oko” daje Ci wgląd do szczegółów. Możesz tutaj zobaczyć, kiedy uruchomiono monitoring i kiedy strona przestała być dostępna. W każdej chwili możesz także wyeksportować dane do pliku XLS.

Monitorowanie wyrażeń na stronie

W panelu Linkhouse możesz także w łatwy sposób skonfigurować monitorowanie poszczególnych wyrażeń na wybranych przez Ciebie stronach.

image3 2Jeżeli wyrażenia Najlepsze usługi marketingowe w Katowicach nie zostanie znaleziona na danej stronie, otrzymamy powiadomienie/monit w panelu. Monitoring można ustawić także w taki sposób, by to znalezienie wyrażenia, skutkowało wysłaniem powiadomienia.

Możesz ustawić nielimitowany monitoring dla dowolnych stron i wyrażeń.

Dzięki tej opcji, w prosty sposób można zweryfikować, czy pożądane strony (np. zaplecza czy strony z treściami przez nas sponsorowanymi) posiadają odpowiednie wyrażenia. Ich brak może oznaczać przechwycenie strony, włamanie na stronę, czy po prostu niewywiązanie się z pewnej umowy.

Obecność wyrażeń (lub jej brak) będzie odnotowana w panelu, w kolumnie Typ Monitoringu, zaznaczona V lub X.

image2 3

Ile kosztuje monitoring w panelu Linkhouse?

Miesięczny koszt jednego monitoringu to 5zł netto. Płatności dokonasz wyłącznie bezpośrednio z salda w Linkhouse. Pamiętaj zatem, żeby doładować konto.

Mamy nadzieję, że to kolejny udogodnienie w naszym panelu sprawi, że jeszcze skuteczniej będziecie realizować swoją strategię marketingową.

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze

Dzielimy się wiedzą, case studies i przepytujemy ekspertów, by pomóc Twojej firmie wykorzystywać w pełni marketingowy potencjał sieci.

Podobne wpisy

Zapisz się do newslettera

Nasz newsletter to tylko jeden e-mail miesięcznie. Dzięki niemu będziesz na bieżąco z najnowszymi merytorycznymi artykułami oraz funkcjonalnościami Linkhouse, nad którymi nieprzerwanie pracujemy, aby usprawnić Twój proces budowy linków.