Monitoring Stron

Sebastian Heymann

Sebastian Heymann

ikona-data-publikacji

Opublikowano

16/07/2020

ikona-data-publikacji

Opublikowano

16/07/2020

Spis treści

W panelu Linkhouse wprowadziliśmy zupełnie nową opcję: Monitoring Stron. W oddzielnej zakładce Narzędzia otrzymujesz możliwość monitorowania aktywności swoich stron, a już niebawem znajdziesz tam inne przydatne funkcje.

Dla kogo jest Monitoring Stron?

Dla każdego, kto posiada stronę internetową, niezależnie od jej rodzaju.

Monitoring Stron pozwala Ci na sprawdzenie czy:

 • strona działa
 • znajduje się na niej odpowiednia treść – czyli nie padła np. ofiarą włamania z podmianą treści

Monitoring Stron będzie pomocnym narzędziem szczególnie dla osób, które są odpowiedzialne za wiele stron.

W razie wykrycia problemu otrzymasz powiadomienie e-mail i sms. Miesięczny monitoring jednej strony to tylko 5 PLN netto.

Jak działa Monitoring Stron?

Monitoring Stron dostępny jest z zakładki Narzędzia po zalogowaniu w panelu Linkhouse.

https://app.linkhouse.co/panel/tools/uptime-monitoring

Aby dodać strony do monitoringu, kliknij w niebieski przycisk “Dodaj monitoring”.

Pojawi się pop-up z opcjami dodawania stron do monitoringu dostępności.

 1. Dodaj monitoring manualnie – w tym etapie, możesz dodać strony do monitoringu dostępności w sposób manualny, uzupełniając ich adres w specjalnym polu. Nie musisz mieć dostępu do tych stron – możesz także monitorować strony konkurencji czy znajomych, jeśli chcesz 😉
 2. Dodaj monitoring z zakładki Moje Strony – jeżeli masz już jakieś strony dodane w Linkhouse poprzez opcję “Moje Strony”, po kliknięciu w tę opcję pojawi się lista stron do dodania do monitoringu.
 3. Dodaj monitoring z zakładki Projekty – jeżeli pewne strony są elementami Twoich Projektów w Linkhouse, w tym miejscu możesz dodać je do monitoringu zaledwie kilkoma kliknięciami, bez ręcznego uzupełniania informacji.

Dodawanie strony do monitoringu dostępności

Poniżej znajdziesz podgląd widoku dodawania strony do monitoringu dostępności.

 1. Sposób dodania stron: w tym przypadku dodajemy stronę do monitoringu manualnie.
 2. Typ monitoringu: w Linkhouse dajemy Ci opcję monitoringu
  – HTTPs – sprawdzaj, czy strona działa – monitorujemy dostępność strony dla Ciebie
  – Szukaj wyrażenia na stronie – monitorujemy, czy dane wyrażenie pojawia się na stronie
 3. Adres URL – adres żądanej strony z http:// i https://
 4. Nazwa własna – wewnętrzna nazwa danego monitoringu, dostępna w widoku Monitoringu Stron w Linkhouse
 5. Powiadomienia – możesz wybrać powiadomienia e-mail lub sms w przypadku wystąpienia zdarzenia takiego jak utrata/przywrócenie dostępności strony czy utrata/przywrócenie widoczności danego wyrażenia

Po dodaniu wszystkich danych, pojawi się oddzielny monit po prawej stronie. Zawiera on listę dodanych monitoringów (możesz dodać kilka monitoringów po sobie, wtedy wszystkie zsumują się w tym oknie). Na tym etapie wybierasz także długość monitoringu – od 30 do 180 dni.

Widok dostępności

Po dodaniu i opłaceniu monitoringu strony, na liście monitorowanych stron w Twoim panelu pojawi się nowa pozycja.

Najważniejszą kwestią jest status: tutaj od razu otrzymasz informację na temat tego, czy dana strona działa, czy nie. Zobaczysz także historyczną dostępność danej strony – za ostatnie 24 godziny, 7 dni, 30 dni oraz od momentu dodania strony do Linkhouse (All) – ten wskaźnik może być bowiem większy niż 30 dni.

Możesz także edytować numer telefonu i e-mail do otrzymywania powiadomień.

Kliknięcie w “oko” daje Ci wgląd do szczegółów. Możesz tutaj zobaczyć, kiedy uruchomiono monitoring i kiedy strona przestała być dostępna. W każdej chwili możesz także wyeksportować dane do pliku XLS.

Monitorowanie wyrażeń na stronie

W panelu Linkhouse możesz także w łatwy sposób skonfigurować monitorowanie poszczególnych wyrażeń na wybranych przez Ciebie stronach.

Jeżeli wyrażenia Najlepsze usługi marketingowe w Katowicach nie zostanie znaleziona na danej stronie, otrzymamy powiadomienie/monit w panelu. Monitoring można ustawić także w taki sposób, by to znalezienie wyrażenia, skutkowało wysłaniem powiadomienia.

Możesz ustawić nielimitowany monitoring dla dowolnych stron i wyrażeń.

Dzięki tej opcji, w prosty sposób można zweryfikować, czy pożądane strony (np. zaplecza czy strony z treściami przez nas sponsorowanymi) posiadają odpowiednie wyrażenia. Ich brak może oznaczać przechwycenie strony, włamanie na stronę, czy po prostu niewywiązanie się z pewnej umowy.

Obecność wyrażeń (lub jej brak) będzie odnotowana w panelu, w kolumnie Typ Monitoringu, zaznaczona V lub X.

Ile kosztuje monitoring w panelu Linkhouse?

Miesięczny koszt jednego monitoringu to 5zł netto. Płatności dokonasz wyłącznie bezpośrednio z salda w Linkhouse. Pamiętaj zatem, żeby doładować konto.

Mamy nadzieję, że to kolejny udogodnienie w naszym panelu sprawi, że jeszcze skuteczniej będziecie realizować swoją strategię marketingową.

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze

Dzielimy się wiedzą, case studies i przepytujemy ekspertów, by pomóc Twojej firmie wykorzystywać w pełni marketingowy potencjał sieci.

Podobne wpisy

Analiza GAP linków zewnętrznych

Analiza GAP linków zewnętrznych

Praca nad najwyższą pozycją w wynikach wyszukiwania to zaciekła rywalizacja z konkurencją, w której rolę sędziego przyjmuje algorytm Google. Jak zabiegać o jego względy i jaką rolę odgrywają w tym linki zewnętrzne?

Zapisz się do newslettera

Nasz newsletter to tylko jeden e-mail miesięcznie. Dzięki niemu będziesz na bieżąco z najnowszymi merytorycznymi artykułami oraz funkcjonalnościami Linkhouse, nad którymi nieprzerwanie pracujemy, aby usprawnić Twój procesie budowy linków.