Zarejestruj się

Szablony Wytycznych: kolejne udogodnienie w panelu Linkhouse

ikona-data-publikacji
Opublikowano

04/05/2020

ikona-data-publikacji
Opublikowano

04/05/2020

Spis treści

Kolejne udogodnienie w Linkhouse! Tym razem wprowadzamy prosty i intuicyjny szablon wytycznych, dzięki któremu zaoszczędzisz wiele czasu na wprowadzaniu danych do zamówień.

Czym są Szablony Wytycznych?

Szablony Wytycznych to docelowo zapisane szablony, które możesz wygenerować podczas dodawania wytycznych w Linkhouse. Możesz je zapisywać i ładować do kolejnych zleceń – wytyczne zaciągną się automatycznie. 

Komu przydadzą się Szablony Wytycznych?

Szablony Wytycznych będą szczególnie przydatne dla agencji, które zlecają treści copywriterom Linkhouse lub własnym copywriterom dodanym do Panelu Copywriterów. Dzięki przygotowaniu Szablonów Wytycznych, nie musisz po raz kolejny wypełniać tych samych wytycznych dla kolejnych zleceń, jeśli się pokrywają. Pozwala to na oszczędzenie czasu, jeśli do zlecenia jest, na przykład, pięćdziesiąt bardzo podobnych treści. 

Jak używać Szablonów Wytycznych?

Zrzut ekranu 2020 05 4 o 12.17.50

W zależności od tego, czy wygenerujesz szablon wytycznych przy uzupełnianiu wytycznych po zamówieniu publikacji, czy przez Bibliotekę Tekstów, wytyczne będą nieco się od siebie różnić. 

Szablon Wytycznych po zamówieniu publikacji

Jeżeli dodasz wytyczne od razu po zamówieniu publikacji, pojawi się ekran z opcją dodania wytycznych. Nowością jest przycisk w lewym górnym rogu “Użyj zapisanego szablonu” oraz pole “Szablon wytycznych”. 

Wytyczne uzupełnij według swoich zaleceń, dodając czas realizacji, linki, anchory, słowa kluczowe i zdjęcia. Możesz zapisać ten szablon przez kliknięcie w “Chcę zapisać te wytyczne jako szablon”. Nadaj mu nazwę i kliknij w “Dalej”, aby wysłać wytyczne i dodatkowo zapisać swój szablon automatycznie na Twoim koncie. 

Zrzut ekranu 2020 05 4 o 15.38.10 Zrzut ekranu 2020 05 4 o 15.39.09 Zrzut ekranu 2020 05 4 o 15.40.11

Szablon możesz wykorzystać do kolejnych zleceń. Załóżmy, że dla jednego z Klientów zamawiasz kilkanaście tekstów o tej samej tematyce. Do tej pory, bez Szablonów Wytycznych, wypełnianie wytycznych było żmudnym i powtarzającym się zadaniem. Teraz, dzięki SW, możliwa jest automatyzacja tego procesu. 

Szablon Wytycznych przez Bibliotekę Tekstów

Zakupioną publikację możesz zlecić do napisania copywriterowi w Linkhouse, lub własnemu copywriterowi. Jeśli na Twoim koncie aktywowana jest Biblioteka Tekstów, w momencie dodawania wytycznych możesz bezpośrednio zlecić tekst swojemu copywriterowi.

Zrzut ekranu 2020 05 4 o 21.15.26

Ekran dodawania wytycznych przypominać będzie dobrze znany panel do wypełnienia wytycznych. Możesz jednak wykorzystać własny szablon (i oczywiście go edytować).

Klikając jednak w “Użyj zapisanego szablonu”, do wyboru będziesz mieć szablon tworzony już wcześniej. 

Zrzut ekranu 2020 05 4 o 21.15.41

Szablony w BT i szablony tworzone “na bieżąco” są ze sobą kompatybilne, ale różnią się kilkoma szczegółami.

W wytycznych dla własnego copywritera, musisz przydzielić wybraną osobę do zlecenia – kliknij w ikonkę plus przy nazwisku copywritera. 

Zrzut ekranu 2020 05 4 o 21.36.11

W tym szablonie ręcznie musisz wypełnić także tematykę tekstu. Wytyczne takie jak anchory, zdjęcia czy keywordsy zaciągane są automatycznie. Jeżeli tworzysz szablon NAJPIERW w Bibliotece Tekstów, możesz wykorzystać go przy automatycznym zlecaniu copywriterom Linkhouse – system pominie tematykę. 

UWAGA! Jeżeli w szablonie zapisanych jest więcej adresów URL niż jest to dopuszczalne w publikacji, to ta liczba zostanie w swoisty sposób “ucięta”. Weź to pod uwagę przy planowaniu swoich publikacji

Mamy nadzieję, że Szablony Wytycznych przydadzą się w jeszcze bardziej efektywnym planowaniu procesów link buildingu i content marketingu z Linkhouse!

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze

Dzielimy się wiedzą, case studies i przepytujemy ekspertów, by pomóc Twojej firmie wykorzystywać w pełni marketingowy potencjał sieci.

Podobne wpisy

Zapisz się do newslettera

Nasz newsletter to tylko jeden e-mail miesięcznie. Dzięki niemu będziesz na bieżąco z najnowszymi merytorycznymi artykułami oraz funkcjonalnościami Linkhouse, nad którymi nieprzerwanie pracujemy, aby usprawnić Twój proces budowy linków.