RELINKOWANIE

Czym jest relinkowanie?

Relinkowanie to strategia link buildingu w której wykorzystujemy profil linków stron konkurencji, liderów branży po to, aby zidentyfikować i stworzyć jak najlepsze linki do strony klienta. Relinkowanie pozwala często na odnalezienie i utworzenie odnośników z wysokiej jakości tematycznie powiązanych miejsc, a wykorzystanie linków różnych domen pozwala na uzyskanie lepszej widoczności w wynikach wyszukiwania dla pozycjonowanej witryny klienta.

Jak wygląda proces realizacji kampanii relinkowania w Linkhouse?

Krok 1: Identyfikacja kluczowych konkurentów i liderów branży

Działanie to najczęściej leży po naszej stronie, ale jeżeli klient ma własną preferowaną listę domen których linki chce odtworzyć, również możemy ją wykorzystać. Minimalne wytyczne niezbędne nam do przeprowadzenia kampanii to adres strony klienta – na tej podstawie jesteśmy w stanie sami wybrać odpowiednie domeny (klient ma możliwość zweryfikowania stworzonej przez nas listy).

Do przygotowania listy domen używanych w kampanii relinkowania wykorzystujemy m.in. takie narzędzia jak Senuto czy SemStorm.

Krok 2: Stworzenie listy linków stron wzorcowych

Kolejnym krokiem jest stworzenie jak najpełniejszego zestawienia linków, które prowadzą do stron, na których będziemy się wzorować w trakcie procesu relinkowania.

Jednoczesne wykorzystanie narzędzi takich jak Ahrefs, Majestic, Open Site Explorer pozwala na stworzenie możliwie najlepszej wyjściowej listy miejsc do pozyskania linków, a parametry SEO dostarczane przez te narzędzia pozwalają na szybką identyfikację odnośników najniższej jakości, które można swobodnie pominąć. Przydatnym narzędziem na tym etapie jest także Clusteric Link Auditor.

Krok 3: Zestawienie aktualnego profilu linków domeny klienta z przygotowaną wcześniej listą do relinkowania

Porównujemy linki posiadane już przez stronę z możliwymi do pozyskania tak, aby uniknąć duplikowania odnośników tego samego typu z tych samych domen. Na tym etapie analizujemy także m.in. % udział anchorów oraz % udział poszczególnych typów linków, tak aby proces relinkowania poprawiłem aktualne proporcje.

Krok 4: Weryfikacja możliwości pozyskania linków i ich realizacja

Manualnie sprawdzamy kolejne pozycje z listy pod kątem możliwości pozyskania linków i tam gdzie to możliwe i koszty nie przekraczają założonej ceny per link tworzymy odnośnik. W przypadku droższych do pozyskania linków (konieczność przygotowania dużego artykułu, infografiki czy też wysoka opłata za wpis) postępujemy zgodnie z wytycznymi klienta.

Krok 5: Raport z realizacji relinkowania

Po wyczerpaniu budżetu kampanii relinkowania klient otrzymuje raport zawierający informacje na temat pozyskanych odnośników. Jeżeli zidentyfikowaliśmy więcej miejsc z których warto pozyskać linki, przesyłamy także propozycję rozszerzenia kampanii.

 

Jak wykorzystywany jest budżet relinkowania?

Minimalny budżet dla kampanii relinkowania to 500 PLN netto. Budżet ten rozliczany jest w oparciu o pozyskane linki – przygotowanie listy stron wzorcowych i list ich odnośników jest bezpłatne. Najpopularniejsze rodzaje linków wraz z cenami to:

  • Cena za linki, których zdobycie nie wymaga dodatkowych opłat, ani przygotowania treści dłuższych niż 500 znaków – 10 zł netto / sztuka
  • Bazy firm, katalogi branżowe, serwisy ogłoszeniowe i innego rodzaju witryny pobierające opłatę za możliwość dodania wpisu z linkiem – 10 zł netto + koszt dodania wpisu
  • Linki z artykułów sponsorowanych, wpisów gościnnych na blogach itp. które nie wymagają przygotowanie specjalistycznych treści – koszt publikacji + 25 PLN netto za przygotowanie tekstu ok 2500 zzs.

Pamiętaj aby określić maksymalny budżet na jeden link – skontaktujemy się z Tobą w przypadku odnośników, których pozyskanie go przekroczy.

Jak zamówić usługę relinkowania?

Jeżeli masz dodatkowe pytania skontaktuj się z naszym działem BOK – bok@linkhouse.pl.

Usługę możesz zamówić wypełniając poniższy formularz – otrzymasz fakturę pro forma – lub tutaj, z wykorzystaniem płatności błyskawicznych.

Jak zamówić usługę relinkowania?

Jeżeli masz dodatkowe pytania skontaktuj się z naszym działem BOK – bok@linkhouse.pl.

Usługę możesz zamówić wypełniając poniższy formularz – otrzymasz fakturę pro forma – lub tutaj, z wykorzystaniem płatności błyskawicznych.

[[[["field6","equal_to","1"]],[["show_fields","field9"]],"and"]]
1 Step 1
Relinkowanie
Imię i nazwisko
icon-user
Telefon
icon-mobile
Adres strony
icon-globe
Budżetw PLN netto
500zł
0
10000zł
Profil linków
Podaj adresy stron
0 /
Uwagi
0 /
Dane do Faktury VAT
Nazwa firmyyour full name
no-icon
Adresyour full name
no-icon
Kod pocztowyyour full name
no-icon
Miastoyour full name
no-icon
NIPyour full name
no-icon
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder