Relinkowanie i Linki Tematyczne – moduły ofertowania w Linkhouse

Sebastian Heymann

Sebastian Heymann

ikona-data-publikacji

Opublikowano

13/12/2018

ikona-data-publikacji

Opublikowano

13/12/2018

Spis treści

Czas, budżet i trudności ze znalezieniem wystarczającej liczby powiązanych tematycznie miejsc do pozyskiwania linków – to 3 najczęściej pojawiające się odpowiedzi w pytaniu o największe problemy związane z link buildingiem, które zadaliśmy w ramach badania Link Building w Polsce 2018 (pełne wyniki wkrótce na naszym blogu). Omawiane poniżej moduły rozwiązują w dużej mierze 2 ze wspomnianych problemów:

  • pozwalają oszczędzić czas zamieniając godziny poświęcane na przygotowanie ofert i planowanie kampanii w minuty
  • są sposobem na znalezienie mnóstwa powiązanych tematycznie (pod kątem fraz oraz konkurentów) miejsc do pozyskiwania linków.

Jak wybrać linki?

Rozmawiając z klientami, przygotowując dedykowane oferty i obserwując zachowania użytkowników w platformie zauważyliśmy, że dominują obecnie 2 ogólne sposoby doboru miejsc do linkowania (często używane jednocześnie) :

Oczywiście w obu tych przypadkach ważne jest, aby pozyskiwać linki z domen, z których do tej pory pozycjonowana witryna ich nie posiadała.

Uzbrojeni w tę wiedzę przygotowaliśmy 2 moduły pozwalające na dużo szybszy dobór linków dla pozycjonowanych stron: Relinkowanie oraz Linki Tematyczne. W ciągu kilku minut, bez potrzeby korzystania z dodatkowych narzędzi uzyskasz propozycje linków w oparciu o profile linkowe konkurentów lub powiązanie z interesującymi Cię frazami wraz z jasnym uzasadnieniem dlaczego link z danej domeny jest warty pozyskania.

Relinkowanie

SPRAWDŹ PEŁNY PORADNIK WYKORZYSTANIA MODUŁU RELINKOWANIE

Przygotowaliśmy moduł, w którym wykorzystując dane z Senuto, Semstorm, Semrush i Ahrefs pozwalamy na szybkie przygotowanie oferty linkowania z domen, które spełniają 3 poniższe warunki:

  1. konkurencja posiada link
  2. strona ofertowana linka nie posiada
  3. istnieje możliwość zakupu linka przez platformę Linkhouse

Co ważne relinkowanie działa dla stron w dowolnym języku z naszej oferty – polskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim oraz rosyjskim.

Jak to działa?

Krok 1: Wybór strony i wersji wyszukiwarki

W pierwszym kroku należy określić czy oferta będzie tworzona dla całej domeny, czy tylko jej sekcji. Wariant z sekcją przeznaczony jest jedynie dla największych serwisów.

Relinkowanie_Krok1 - Linkhouse

Do uzupełnienia jest oczywiście adres strony dla której chcemy przygotować ofertę i wersja językowa wyszukiwarki, w której strona powinna rankować – na tej podstawie przygotujemy propozycję konkurentów.

Krok 2: Wybór konkurentów

Na podstawie wspólnych słów kluczowych przygotowywana jest lista 10 najlepszych konkurentów, spośród których można wybrać najistotniejszych do dalszej analizy. Wyniki te nie są oczywiście idealne i często w zestawieniu brakuje ważnych stron o których wiemy – wystarczy dopisać ich adresy w pustych polach:

Relinkowanie_Krok2

Krok 3: Analiza

W zależności od liczby konkurentów i liczby posiadanych przez nich domen linkujących analiza może potrwać od kilku sekund do kilku minut – postęp procesu jest na bieżąco prezentowany na ekranie. W tym czasie pobieramy wszystkie domeny linkujące do Twojej domeny oraz domen konkurentów, usuwamy z zestawienia domeny, z których linki posiadasz, a pozostałe porównujemy z naszą bazą ofert.

Krok 4: Wyniki

Strona z wynikami zawiera podsumowanie tego kiedy i dla jakiej strony została utworzona oferta (jest zapisywana na Twoim koncie i możesz do niej później wrócić), podstawowe filtry i tabelę z ofertami, które możesz zamówić. Z poziomu wyników możesz także wystawić proformę na wybrane pozycje.

Wyniki możesz także wyeksportować do PDF lub XLS – zarówno całą jak i tylko wybrane pozycje (możesz także wybrać które kolumny znajdą się w eksporcie).

Poza szeregiem standardowych parametrów i informacji, które znasz z Bazy Ofert, na uwagę zasługuje kolumna Wystąpienia, która pozwala szybko uszeregować wyniki z uwagi na domeny linkujące najpopularniejsze wśród konkurentów. Daje też szybki podgląd tego który konkurent posiada link z danej strony.

Relinkowanie_Krok4

Ważne: Moduł posiada domyślne ograniczenie 2000 RD / domena – jeśli więc Twoja strona, lub któraś ze stron konkurentów posiada więcej niż 2000 domen linkujących (sytuacja występująca tylko dla dużych, topowych serwisów) wyniki mogą nie być w pełni dokładne. W takim przypadku skontaktuj się z bok@linkhouse.co

Linki Tematyczne

Moduł Linki Tematyczne pozwala na wybranie fraz, na które warto być widocznym, a następnie znalezienie rankujących na nie domen oraz konkretnych adresów URL, z których można kupić linki z wykorzystaniem platformy Linkhouse.co

Jak to działa?

Krok 1: Wybór ścieżki doboru fraz kluczowych

W wariancie Podstawowym po podaniu strony, dla której chcesz pozyskać linki możesz wybrać które rodzaje fraz powinniśmy uwzględnić w sugestiach:

  • Frazy z potencjałem, na które strona rankuje na pozycjach 11-50 – zgodnie z nazwą, ta opcja zwróci frazy kluczowe na które dana strona rankuje, ale poza pierwszą dziesiątką. Często są to zapytania, dla których relatywnie łatwo będzie poprawić pozycję i zdobyć ruch z pierwszej strony wyników.
  • Frazy do poprawy pozycji, na które strona klienta rankuje na pozycjach X – 10 – opcja zbliżona swoim działaniem do poprzedniej, ale tym razem chodzi o frazy, które już są w pierwszej dziesiątce. Samodzielnie określasz zakres pozycji zależnie od tego czy Twoim celem jest np. Top3 czy Top5.
  • Frazy wspólne z konkurentami – zapytania, na które zarówno strona dla której tworzona jest oferta jak i co najmniej jeden z wybranych konkurentów rankują w Top50
  • Frazy konkurentów, na które powyższa strona nie rankuje w top 50

Po zaznaczeniu opcji 3. lub 4. pojawia się możliwość wyboru konkurentów. Poza przedstawionymi propozycjami istnieje także możliwość dopisania własnych, brakujących pozycji.
W razie wątpliwości które z 4 podanych opcji zaznaczyć polecamy wybranie wszystkich

Wariant Zaawansowany sprawdzi się lepiej, jeżeli masz gotową listę słów kluczowych. Po ich podaniu otrzymasz sugestie słów w jednym z dwóch poziomów dokładności: Odmiany lub Zależne Słowa – w obu przypadkach (jak zresztą w całym module Linki Tematyczne) propozycje fraz kluczowych i ich statystyki dostarcza Senuto.

Linki_Tematyczne_Zaawansowane

Jeżeli wybierzesz Uwzględnij odmiany system zwróci propozycje uwzględniając jedynie odmiany słowa. Np. dla słowa „kredyt” zwróci „kredytów”, „kredyty”, „kredytem” itp. Po wybraniu Zależne Słowa otrzymasz frazy powiązane z wybranymi – odmiany, synonimy oraz pojęcia powiązane semantycznie. Np. dla słowa „kredyt” zwróci m.in. „kredyt gotówkowy”, „kalkulator kredytowy gotówkowy”, „pożyczka gotówkowa”, „ranking pożyczek”. Możesz połączyć oba rodzaje wybierając najpierw np. słowa zależne, by poszerzyć przekrój fraz, a następnie kliknąć Wstecz i z bardziej rozbudowaną listą fraz przejść dalej z wybraną opcją Uwzględnij odmiany.

Krok 2: Wybór spośród sugerowanych fraz

Linki_Tematyczne_Krok3

W obu ścieżkach drugim krokiem jest tabela zawierające sugerowane frazy, wybrane w oparciu o kryteria z kroku 1. Możesz je sortować i filtrować w oparciu o rozmaite kryteria.

Aby wykorzystać dane wyrażenie w stworzeniu oferty kliknij ikonę +. Jeżeli widzisz wynik niskiej jakości, który nie ma dla Ciebie znaczenia (zdarza się to np. w przypadku fraz, na które strona rankuje przypadkowo na odległych pozycjach) użyj ikony kosza, aby usunąć frazę z listy sugestii. Możesz wybrać ile fraz na jednej stronie wyników chcesz widzieć, a także zaznaczyć kilka lub wszystkie do masowego przeniesienia do tabeli Wybrane Frazy.

Polecamy wykorzystanie filtrów do szybszego doboru odpowiednich zapytań. Możesz np. wpisać brand konkurenta w pole Wyszukaj słowa… aby szybko odfiltrować wszystkie zawierające go frazy i usunąć je z sugestii (bądź dodać do Wybranych fraz – zależnie od strategii).

Krok 3: Analiza

W zależności od liczby wybranych fraz analiza potrwa od kilku sekund do kilku minut. Pobierzemy z Senuto Top50 wyników dla każdej wybranej frazy i zestawimy je z serwisami i ofertami dostępnymi w naszej bazie ofert.

Krok 4: Wyniki

Lista wyników zawiera konkretne oferty pozyskania linków w dwóch poziomach dopasowania tematycznego:

Linki w istniejących artykułach – w tym przypadku prezentujemy dokładne dopasowanie, co oznacza, że możesz kupić link w konkretnym, rankującym na wybrane frazy artykule (pod warunkiem, że jest to artykuł redakcyjny, a nie czyjś artykuł sponsorowany).

Przykład: oferta na link w istniejącym artykule redakcyjnym, który rankuje na 6. miejscu na frazę „Finlandia” za… 150 PLN netto.

Artykuły sponsorowane i Linki reklamowe – dopasowanie rankujących fraz na poziomie domeny. Na im więcej fraz (im trudniejszych tym lepiej) na wysokich pozycjach widoczna jest domena, tym większe jej dopasowanie tematyczne do Twoich potrzeb i sens pozyskania linków – nawet z podstron innych niż te, które w danej chwili zajmują wysokie pozycje.

Przykład: serwis rankujący na kilkanaście spośród wybranych fraz kluczowych, na którym można zamówić publikację artykułu sponsorowanego.

Linki_Tematyczne_Rowery

Podsumowanie

Zarówno Relinkowanie jak i Linki Tematyczne to przetestowane w praktyce, w pełni funkcjonalne moduły, gotowe do użycia przez użytkowników. Jesteśmy jednak oczywiście świadomi dalszego potencjału rozwoju tych narzędzi i otwarci na sugestie. Prosimy o zgłaszanie ich – wraz z informacjami o ewentualnych błędach – na adres kontakt@linkhouse.co

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze

Dzielimy się wiedzą, case studies i przepytujemy ekspertów, by pomóc Twojej firmie wykorzystywać w pełni marketingowy potencjał sieci.

Podobne wpisy

Analiza GAP linków zewnętrznych

Analiza GAP linków zewnętrznych

Praca nad najwyższą pozycją w wynikach wyszukiwania to zaciekła rywalizacja z konkurencją, w której rolę sędziego przyjmuje algorytm Google. Jak zabiegać o jego względy i jaką rolę odgrywają w tym linki zewnętrzne?

Zapisz się do newslettera

Nasz newsletter to tylko jeden e-mail miesięcznie. Dzięki niemu będziesz na bieżąco z najnowszymi merytorycznymi artykułami oraz funkcjonalnościami Linkhouse, nad którymi nieprzerwanie pracujemy, aby usprawnić Twój procesie budowy linków.