Najlepsze polskie grupy marketingowe na Facebooku

ikona-data-publikacji
Opublikowano

02/06/2020

ikona-data-publikacji
Opublikowano

02/06/2020

Spis treści

Założenie grupy na Facebooku jest stosunkowo proste. Nie oznacza to jednak, że rozwój takiej społeczności przychodzi z równie dużą łatwością. 

Polskich grup marketingowych – małych czy dużych, niszowych lub ogólnych, regionalnych czy o zasięgu ogólnokrajowym – jest już sporo. Wybór tych, które dostarczają wyjątkową wartość, może sprawić trudności. 

Poniżej znajdziecie naszą subiektywną listę grup na Facebooku, do których warto dołączyć, z kilkoma zdaniami komentarza. 

Tygrysy Socialu | dołącz do grupy

Benchmark dla wielu grup i budowania społeczności online w Polsce. Na grupie znajduje się już kilkanaście tysięcy osób, które na co dzień dzielą się zagwozdkami z zakresu social media, pomagają sobie i wymieniają się wiedzą. Bardzo aktywni admini i moderatorzy dbają o poziom dyskusji, inicjując tematy i spiesząc z poradami członkom grupy. Grupa należy do agencji Social Tigers, i choć znajdziecie tam materiały promujące ich działania, nie przysłaniają one wartości grupy.

Marketing i Biznes | dołącz do grupy

Marketing i Biznes to grupa skupiająca przedsiębiorców i marketingowców. Społeczność zbudowana została obok portalu marketingibiznes.pl jako jej naturalne przedłużenie, jednak od tego czasu jeszcze mocniej ewoluowała. Całość patronowana jest przez Michała Bąka, co jest gwarancją wysokiej jakości treści. Michał chętnie dzieli się swoją praktyczną wiedzą i doświadczeniem, przeprowadza regularne transmisje live, organizuje także konferencje Founders Mind, które są integralną częścią grupy.

E-commerce i Marketing w Polsce | dołącz do grupy

Czas na naszą grupę 😉 EiMwP to zbiór ciekawych, e-commerce’owych artykułów, marketingowych kreacji, newsów i update’ów ciekawiących cały marketingowy światek. Co więcej, na grupie bardzo często możesz zobaczyć ciekawe deale – niedostępne w innych miejscach w sieci, wyłuskane przez aktywnych adminów na innych grupach zagranicznych. Społeczność urosła naturalnie do kilkuset osób w ciągu kilku tygodni.

Zrzut ekranu 2020 06 1 o 13.30.55Przykład zniżki udostępnianej w grupie E-commerce i Marketing w Polsce

Copywriting sprzedażowy – słowem w punkt! | dołącz do grupy

Grupa prowadzona przez Karolinę Matyskę z Senuto, w której znajdziecie sporo ciekawych porad dotyczących tworzenia treści ukierunkowanych na konwersję. Jeżeli interesuje Was zagadnienie planowania i pisania sprzedażowych treści, posty w tej grupie zdecydowanie przypadną Wam do gustu i dostarczą sporo wartości.

Social media | dołącz do grupy

Jedna z pierwszych marketingowych grup w Polsce. W grupie znajdziesz ponad 65 tysięcy członków! Choć naczelnym tematem są problemy techniczne i pytania, nie zabraknie też informacji o najnowszych update’ach. Zdecydowanie to “go-to” miejsce, jeżeli masz jakikolwiek problem z działaniami w mediach społecznościowych.

Seowcy | dołącz do grupy

Jak sama nazwa wskazuje, grupa skupia sympatyków SEO! Ponad cztery tysiące członków regularnie wymienia się spostrzeżeniami dotyczącymi optymalizacji i działań w tym zakresie. Na grupie można znaleźć głównie praktyków SEO, co oznacza wysoką merytorykę, najświeższe informacje dotyczące narzędzi, metod i taktyk, oraz najwyższy poziom dyskusji. Warto!

10802052 874292552616002 2062098069885098021 n 1

Growth Hacking Polska | dołącz do grupy

Growth Hacking Polska to grupa, na której opisywane są taktyki wzrostu, sposoby na podniesienie konwersji, ciekawe narzędzia i artykuły z blogów, które po prostu warto znać. Nie brakuje także zagranicznych źródeł. Jeśli interesuje Was temat growth hackingu i chcecie zgłębić go nieco bardziej, na tej grupie znajdziecie specjalistów w tym temacie.

AIE+ | dołącz do grupy

AIE+ to grupa należąca do Advertising is exciting – profilu, który zasłynął z dzielenia się najciekawszymi kreacjami reklamowymi z całego świata. W grupie aktywny jest zarówno jej admin i moderatorzy, jak i silna społeczność, która sama dzieli się treścią. Kreacje są poddawane opiniom i ocenie ponad 16 tysiącom członków grupy.

Twórcy aplikacji SaaS | dołącz do grupy

Interesuje Cię świat SaaS i chcesz wiedzieć więcej o Software as a Service? W tej niewielkiej grupie poznasz sekrety tworzenia takich aplikacji, wnioski i przemyślenia founderów i developerów takich aplikacji, a także metody promocji gotowych już produktów. Administrator grupy, Bogusz, dba o merytorykę i rozwija Akademię SaaS, dzięki której pomaga founderom-to-be tworzyć produkty SaaSowe. Dodatkowo, sporo członków grupy dzieli się własnoręcznie przygotowanymi materiałami w popularnej tematyce growth.

SEO/SEM Polska | dołącz do grupy

Działasz w SEO lub SEM? Całkiem prawdopodobne, że jesteś już w tej grupie – jednak jeśli jeszcze nie, koniecznie musisz nadrobić tę lekcję. Oprócz sporej dawki informacji dotyczących zarówno SEM, jak i SEO, warto zwrócić uwagę na wiele wartościowcyh zewnętrznych treści dotyczących optymalizacji, analizy oficjalnych komunikatów. To także dobra grupa do znalezienia podwykonawcy lub partnera biznesowego. Ponad 33 tysiące członków nie może się mylić!

Skuteczny fanpage i reklama w social media | dołącz do grupy

Grupa prowadzona pod patronatem agencji Social Media Now, skupia się na działaniach marketingowych i reklamowych. W grupie jest już kilkadziesiąt tysięcy członków, którzy wzajemnie pomagają sobie rozwiązać problemy marketingowe i dzielą się informacjami na temat najnowszych doniesień w mediach społecznościowych. Administratorzy mocno dbają o poziom grupy, służą radą i doświadczeniem oraz wdrażają inicjatywy specjalnie dla członków grupy.

Marketingowe Strategie Wzrostu | dołącz do grupy

Marketingowe Strategie Wzrostu to grupa założona przez Mariusza Łodygę. Koncentruje się na treściach okołomarketingowych, skierowanych na wzrost i rozwój marki. Administratorzy często inicjują dyskusję i poddają marketingowe tematy pod ocenę, chętnie dzielą się wiedzą podczas transmisji live i wypuszczają kursy online, nie tylko dla grupowiczów.

Social Media | Content Marketing | PPC Ads [ArturJablonski.com] | dołącz do grupy

Już niemal 17 tysięcy członków dołączyło do grupy Artura Jabłońskiego, poświęconej głównie zagadnieniom social media i content marketingu. Grupa bardzo aktywnie się rozwija, a społeczność jest bardzo zaangażowana, jednak administrator nie spoczywa na laurach – wprowadza nowe opcje interakcji, live dla członków grupy oraz regularnie zbiera feedback dotyczący ulepszeń w grupie.

Social Media Research | dołącz do grupy

Grupa Social Media Research to “raj” dla tych osób, które poszukują partnerów biznesowych lub influencerów do przeprowadzenia kampanii online. Na grupie swobodnie można poszukiwać takich osób i zgłaszać się do wspólnych akcji. Jeżeli planujesz podobną akcję w niedalekiej przyszłości lub po prostu chcesz zrobić research potencjału takiej kampanii, dołącz do tej grupy i… badaj grunt.

Twoja Firma w Internecie | dołącz do grupy

Grupa pod patronatem sprawny.marketing. Znajdziesz tu sporo porad i ciekawostek ze świata marketingu, przeplatanych treściami promocyjnymi, relacjami na żywo i materiałami od redakcji sprawny.marketing. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami i najnowszymi zmianami w social media, ta grupa jest dla Ciebie idealna.

Surferzy Data Driven | dołącz do grupy

Surferzy Data Driven to grupa, która powstała wokół produktu, jakim jest Surfer SEO. Na grupie znajdziecie zagadnienia poświęcone optymalizacji, tworzeniu treści i analizie danych. Choć sporo postów jest stricte produktowych, to zawsze stoi za nimi jakość i wartość. Must have dla osób zaangażowanych w tworzenie i dystrybucję contentu.

Google Ads (Adwords) Polska | dołącz do grupy

Prowadzisz kampanie Google Ads, lub dopiero się do niej przymierzasz? W tej grupie znajdziesz sporo ciekawych wniosków i analiz. Jeśli natomiast szukasz podwykonawcy lub agencji, która mogłaby przeprowadzić audyt Google Ads lub przejąć zarządzanie Twoimi reklamami, na grupie znajdziesz sporo postów z ofertami i portfolio.

Google Analytics Polska | dołącz do grupy

Ponad 11 tysięcy członków grupy zgłębia tajemnice Google Analytics. Na grupie znajdziesz głównie analizy i raportowane problemy techniczne, ale i sporo pytań pod dyskusję i wymianę poglądów. Niezależnie od tego, czy GA zajmujesz się na co dzień, czy jedynie “od święta” lub w ogóle – warto być w tej grupie.

Google Ads (AdWords) – Darmowe Wsparcie, Porady, Nowinki | dołącz do grupy

13 tysięcy członków grupy regularnie wymienia się wiedzą z zakresu Google Ads. Administrator – Marcin Wsół – wprowadził także cykle postów i analizy, okraszone własnymi wnioskami. Jeśli Google Ads to część Twojej pracy, sporo wyniesiesz z tej grupy!

____

Mamy nadzieję, że nasza lista pomoże Ci wybrać grupy, do których dodasz swój profil. Czeka na Ciebie sporo ciekawych treści i praktyk rozwijania społeczności! Chcesz dodać jakąś grupę do listy? Daj nam znać na [email protected] – nasza Komisja rzuci na nią okiem 😉

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze

Dzielimy się wiedzą, case studies i przepytujemy ekspertów, by pomóc Twojej firmie wykorzystywać w pełni marketingowy potencjał sieci.

Podobne wpisy

Zapisz się do newslettera

Nasz newsletter to tylko jeden e-mail miesięcznie. Dzięki niemu będziesz na bieżąco z najnowszymi merytorycznymi artykułami oraz funkcjonalnościami Linkhouse, nad którymi nieprzerwanie pracujemy, aby usprawnić Twój proces budowy linków.