Zarejestruj się

Moduł Projekty: wyjaśniony od A do Z

ikona-data-publikacji
Opublikowano

12/11/2020

ikona-data-publikacji
Opublikowano

12/11/2020

Spis treści

Jeśli jesteś posiadaczem jednej, konkretnej strony to sprawa linkbuildingu jest znacznie prostsza. Twoje działania polegają głównie na wyszukiwaniu nowych miejsc do linkowania i kupowania kolejnych publikacji. Sytuacja zaczyna komplikować się, gdy tych stron jest znacznie więcej lub chcesz stworzyć wiele kampanii. Wtedy niezbędna staje się świetna organizacja pracy oraz uporządkowanie danych na temat wszystkich Twoich projektów w jednym miejscu. Właśnie do tego służy moduł Projekty. Oto jak wykorzystać go efektywnie od A-Z!

Gdzie znajdziesz moduł Projekty?

Po zalogowaniu do panelu zostaniesz przeniesiony automatycznie do Bazy Ofert. Z tego modułu, do Projektów przejdziesz szybko, klikając w zakładkę Reklamodawca. Właśnie tam, pomiędzy Zleceniami a Biblioteką Tekstów znajdziesz moduł Projekty. 

Tworzenie projektu

Stworzenie projektu jest dziecinnie proste! Wystarczy nacisnąć zielony przycisk Dodaj projekt. Następnie podaj nazwę projektu, stronę, której będzie dotyczył, wybierz cel oraz dodaj krótki opis. Dzięki temu wszystkie informacje na temat działań, w obrębie konkretnej kampanii będą w jednym miejscu! 

Po dodaniu nowego projektu możesz edytować go w każdej chwili, przypisać do konkretnej grupy oraz zamknąć go, gdy zostanie zakończony. 

screely 1604916895425

Wyszukiwanie projektu

W panelu możesz wyszukać konkretny projekt lub filtrować go po kosztach. Linkhouse oferuje stały, bezpłatny dostęp do aktywności i parametrów Twoich linków. Możesz śledzić także całkowity koszt netto danego projektu. 

Masz również dostęp do zamkniętych już projektów, dzięki czemu możesz porównywać wyniki z bieżącymi kampaniami. Nie musisz szukać statystyk w wysłanych mailach, czy dokumentach zapisanych na komputerze wystarczy kliknąć Zamknięte projekty.

screely 1605020447620

Po zarejestrowaniu się na platformę Linkhouse możesz również w prosty sposób eksportować dotychczasowe linkowania. Dzięki tej funkcji masz możliwość zorganizowania ich w wygodniejszej formie i przypisania do kampanii kontynuowanej już na platformie Linkhouse. Wszystkie dane masz pod ręką w obrębie jednego projektu!

Jak zaimportować linki pozyskane poza platformą Linkhouse?

Po dodaniu nowego projektu kliknij w ikonę Zobacz szczegóły projektu. Zostaniesz przeniesiony do edycji i tam pod napisem Akcje znajdziesz ikonę, która pozwoli Ci zaimportować linki spoza Linkhouse. Po co importować linki? Możesz wtedy swobodnie dodawać je do wykresu projektu, czy odfiltrować podczas szukania nowych portali. Oczywiście masz także stały dostęp do monitoringu aktywności linków, czy śledzenia kosztów.

screely 1605007184598

Wszystkie informacje i statystyki na temat każdego projektów możesz eksportować prosto z panelu Linkhouse do Twojego komputera! 

Analiza statystyk

W celu sprawdzenia statystyk danego projektu należy kliknąć ikonę Zobacz szczegóły projektu.

screely 1605168092670

W panelu znajdziesz dane pochodzące ze stron: 

  • Ahrefs (Domain Rating, Reffering Domains, i Backlinks) to dane, które informują o ilości domen odsyłających do konkretnego linku, czy backlinków. Domain Rating to także informacja o jakości domeny. Dane pochodzące z Ahrefs pomogą Ci zatem stwierdzić, jak dużo linków udało się pozyskać oraz czy linkowania są jakościowe.
  • Majestic (Trust Flow, Citation Flow, Referring Domains i External Backlinks) – Trust Flow reprezentuje jakość linków prowadzących do Twojej strony, za to Citation Flow odzwierciedla tylko ich ilość, nie dbając o to, czy linkowanie jest jakościowe. Zatem pożądanym wynikiem jest wyższy poziom Trust Flow. Te dane, podobnie jak pochodzące z Ahrefs, pomogą Ci ocenić samą jakość linkowania, a co za tym idzie rankować coraz wyżej!
  • Senuto (Liczba Fraz, Widoczność) – Te informacje pokazują Ci, jak wypadasz na tle konkurencji. Możesz sprawdzić, ile fraz znajduje się w TOP3, TOP10 oraz TOP50 wyszukiwań. 
  • Semstorm (Widoczność) – widoczność jest pojęciem szerszym niż sam ruch na stronie. Ta informacja mówi nam, dla jak szerokiej publiczności widoczna jest nasza strona.

Oto jak wyglądają przykładowe dane na stronie Linkhouse:

Screenshot 2020 11 10T171757.995 1

Screenshot 2020 11 10T171656.042 1

Dodawanie notatek

Możesz również na bieżąco dodawać notatki do projektów. Dzięki temu będziesz miał pod ręką całą historię danej kampanii. Wystarczy, że pod wykresem klikniesz ikonę Dodaj notatkę. Tam wprowadzisz tekst oraz wybierzesz datę. Pomoże to utrzymać porządek w Twoich notatkach, które dodatkowo będą dostępne w panelu Linkhouse.

screely 1605170465107

Dodawanie zleceń

W opcjach szczegółowych możesz także dodać zlecenie do konkretnego projektu. Przewiń stronę ze szczegółami zlecenia do końca i tam zobaczysz opcję Filtrowanie zleceń.

screely 1605169787852

Możesz filtrować zlecenia, wybierając konkretne daty. Istnieje także opcja dodawania ich do wybranego projektu wystarczy wyszukać w tych istniejących już zleceniach na platformie Linkhouse. 

Podsumowanie

Moduł Projekty idealnie nadaje się, gdy obsługujesz więcej niż jedną stronę lub chcesz stworzyć całe kampanie! Swoje zamówienia na platformie możesz przypisać pod konkretne projekty, a następnie tworzyć z nich większe subprojekty. 

Dzięki temu modułowi utrzymasz porządek w swoich kampaniach. Masz stały dostęp do danych na temat Twoich linków, kosztów, statusu projektu, czy generowania raportów. W prosty sposób możesz także zaimportować linki pozyskane poza platformą, dodać notatki, czy konkretne zlecenia. Pełna kontrola nad projektami z poziomu jednego panelu!

Projekty to stale rozbudowujący się moduł platformy Linkhouse. Jeżeli masz pytanie dotyczące jego funkcjonowania, skontaktuj się z nami! Możesz zrobić to za pomocą formularza w swoim panelu lub mailowo pod adresem: [email protected] 

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze

Dzielimy się wiedzą, case studies i przepytujemy ekspertów, by pomóc Twojej firmie wykorzystywać w pełni marketingowy potencjał sieci.

Podobne wpisy

Zapisz się do newslettera

Nasz newsletter to tylko jeden e-mail miesięcznie. Dzięki niemu będziesz na bieżąco z najnowszymi merytorycznymi artykułami oraz funkcjonalnościami Linkhouse, nad którymi nieprzerwanie pracujemy, aby usprawnić Twój proces budowy linków.