Zarejestruj się

Jak zarabiać więcej na stronie Linkhouse

ikona-data-publikacji
Opublikowano

17/01/2023

ikona-data-publikacji
Opublikowano

17/01/2023

Spis treści

Linkhouse to platforma content marketingu i link buildingu, która pozwala na monetyzację stron każdego typu (portale, blogi, fora internetowe) na wiele sposobów. W poniższym poradniku opisujemy rodzaje ofert, które możesz dodać, a także wyjaśniamy jak treść ofert wpływa na zainteresowanie reklamodawców i możliwe do uzyskania dochody. Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta w Linkhouse jako wydawca możesz je bezpłatnie i bez zobowiązań założyć tutaj.

Dodawanie strony

Atrakcyjność swoich ofert możesz zwiększyć już na etapie dodawania strony na platformie.

Dokładny opis i tagi

Precyzyjny opis odnoszący się do tematyki strony i demografii użytkowników przyciągnie uwagę przede wszystkim dużych reklamodawców, planujących kampanie pod kątem wizerunku i zasięgów. Dodanie dużej ilości trafnych tagów (każda strona jest moderowana, a tagi nie odnoszące się do jej tematyki są przez nas usuwane, więc upychanie ich na siłę nie ma sensu) zwiększy ilość zapytań dla których reklamodawcy zobaczą Twoje oferty.

Zweryfikowane dane na temat ruchu

Dodając stronę możesz (jeżeli poważnie myślisz o monetyzacji strony to musisz) podać miesięczną liczbą odsłon i unikalnych użytkowników odwiedzających Twoją witrynę. Jeżeli chcesz jednak liczyć na zamówienia z kampanii zasięgowych i content marketingowych, a nie tylko nastawionych na pozyskiwanie linków, zweryfikuj podane statystyki udostępniając z poziomu panelu Google Analytics stosowne dane. Instrukcję jak to zrobić znajdziesz tutaj, link do niej znajduje się również w formularzu dodawania strony.

Wweryfikacja statystyk ruchu Google Analytics

Social media i baza noclegowa

Pamiętaj, aby wypełnić informacje na temat powiązanych ze stroną social mediów oraz uzupełnić informacje o posiadanej bazie mailingowej (odbiorców newslettera). Pamiętaj, że możesz wysyłać wiadomości reklamowe tylko do użytkowników, którzy wyrazili na to stosowną zgodę. Podane w tej sekcji informacje będą wyświetlane przy odpowiednich ofertach.

Dodawanie ofert

Informacje na temat strony są ważne, ale to ilość i jakość ofert będzie determinować wysokość Twoich zarobków. Aktualnie w Linkhouse dostępne są następujące rodzaje ofert (reklam, które możesz sprzedawać):

 • artykuły sponsorowane
 • linki reklamowe (linki tekstowe oraz bannery graficzne)
 • linki w istniejących artykułach
 • mailingi

Lista ta będzie rosnąć. Pamiętaj, że jeżeli masz problem z zakwalifikowaniem swojej oferty do którejś z kategorii lub chcesz zasugerować format reklamowy, którego aktualnie nie oferujemy, możesz skontaktować się z nami pod adresem [email protected]

Oferta: artykuły sponsorowane

Artykuły sponsorowane mają dwojakie przeznaczenie – umiejętnie napisane potrafią nieść wartość PRową, a także kierować wartościowy ruch na stronę klienta, a z drugiej strony są jedną z najpopularniejszych form pozyskiwania linków SEO (według przeprowadzonego przez nas badania, z tej formy korzysta aż 84% Seowców, przy czym 59% ocenia je jako najlepszą formę linkowania stron klientów). Co miesiąc reklamodawcy kupują w Linkhouse ponad 1000 publikacji artykułów sponsorowanych, a liczba ta podwaja lub potraja się co roku – bez wątpienia jest to rodzaj oferty, któremu warto poświęcić sporo uwagi.

Komu chcesz sprzedać artykuł sponsorowany?

Upraszczając, nabywców artykułów sponsorowanych możemy podzielić na 2 grupy, dla których wartościowe są inne elementy oferty. Można wysnuć z tego prosty wniosek – każda strona powinna posiadać co najmniej 2 oferty artykułów sponsorowanych.

1. Artykuły zamawiane z myślą o linkach („pod SEO”)

W tym przypadku reklamodawca jest zainteresowany pozyskaniem linków follow i nie jest zainteresowany płaceniem więcej za dodatkową promocję w social mediach. Na jakich polach z formularza należy się w tym przypadku skupić

 • LINKOWANIE – Zaznaczenie pola Linki follow – punkt obowiązkowy
 • MAKSYMALNA LICZBA LINKÓW W ARTYKULE – warto zaproponować możliwość dodania więcej niż jednego linka w artykule. Największą popularnością cieszą się oferty z maksymalnie 2 lub 3 linkami.
 • CZAS UTRZYMANIA ARTYKUŁY W SERWISIE – warto zaznaczyć opcję Bezterminowo. Utrzymanie tekstu wraz z linkami na stronie po upływie 12 miesięcy (minimum, na jakie możesz sprzedać publikację) nie generuje żadnych dodatkowych kosztów, a w znakomitej większości przypadków jest czynnikiem decydującym o skorzystaniu z oferty.
 • DODATKOWA PROMOCJA – kilka dni promocji odnośnika do artykułu na stronie głównej podniesie wartość oferty – przyspieszy indeksację i zwiększy „moc” linków w artykule. Nie powinno jednak podnosić ceny publikacji o więcej niż 10%. Nie zaznaczaj też promocji w social mediach i mailingu, jeżeli miałoby to zwiększyć cenę publikacji.
 • PRZYGOTOWANIE TEKSTU
   
Przygotowanie tekstu

Pamiętaj, aby zaznaczyć co najmniej opcję Publikacja artykułu dostarczonego przez klienta. Wielu reklamodawców zamawiających publikacje pod kątem pozyskania linków jest zainteresowanych opublikowaniem własnego, gotowego tekstu. Znacznie ułatwia i skraca to proces realizacji zamówienia. Jeżeli otrzymany tekst nie będzie spełniał Twoich oczekiwań możesz poprosić o poprawki lub odrzucić publikację bez żadnych konsekwencji.

 • PARAMETRY SEO – parametry SEO takie jak Trust Flow, Domain Rating, ilość linkujących domen i posiadanych linków, widoczność w wynikach wyszukiwania według SemStorm i Senuto (spokojnie, sprawdzamy je za Ciebie i prezentujemy wydawcy) ma duży wpływ na atrakcyjność Twoich ofert.

2. Content marketing

Drugą grupę reklamodawców stanowią zamawiający artykuły sponsorowane z myślą o zasięgach i szeroko pojętym content marketingu. Interesuje ich budowanie świadomości marki, zasięgi PRowe, przekierowanie jak największej liczby użytkowników na swoją stronę – jednym słowem zależy im na tym, aby artykuł przeczytało jak najwięcej użytkowników.

 • LINKOWANIE – W tym przypadku link nie musi mieć parametru follow, ale warto pozwolić na umieszczenie dodatkowego banneru reklamowego w treści oraz zagnieżdżonego filmu.
 • OZNACZENIE ARTYKUŁU – zgodnie z prawem, każdy materiał reklamowy musi być oznaczony jako reklama. Nie oznacza to jednak konieczności użycia słowa „reklama”. Różne serwisy oferują różne oznaczenia: „Artykuł sponsorowany”, „Reklama”, „Materiał partnera” – im mniej „reklamowy wydźwięk” oznaczenia, tym lepiej dla reklamodawcy.
 • DODATKOWA PROMOCJA – długi czas umieszczenia odnośnika do artykułu na stronie głównej serwisu, promocja w social mediach, a nawet dedykowany mailing z informacją o tekście – to elementy oferty, które w tym przypadku będą znacznie podnosić jej atrakcyjność. Oczywiście trzeba pamiętać, że na końcu kluczowym czynnikiem i tak jest zwykle cena, więc oferowanie dodatkowej promocji za cenę 5x wyższą niż standardowa publikacja nie wpłynie dobrze na ilość sprzedanych artykułów.
 • RUCH – duży i zweryfikowany (patrz sekcja DODAWANIE STRONY) ruch na stronie podnosi zainteresowanie reklamodawców i pozwala na ustalanie wyższych cen publikacji.

Pamiętaj, że 2 wymienione wyżej typy reklamodawców i chociaż są to licznie reprezentowane grupy, to jest też spora grupa klientów, którzy łączą oba obszary i szukają ofert łączących dobre parametry SEO z możliwością dotarcia do możliwie dużej liczy odbiorców w jak najniższej cenie.

Oferta: linki reklamowe

Oferty z tej kategorii pozwalają na sprzedaż dowolnych linków graficznych i tekstowych, zarówno reklamodawcom nastawionym na pozyskiwanie ruchu jak i tym, którzy kupują linki pod kątem SEO.

RODZAJ LINKU – w tym polu możesz określić czy dana oferta dotyczy zamieszczania linków tekstowych czy graficznych (bannerów). Wybranie opcji „Link tekstowy lub banner” zwiększy liczbę zleceń, ale w niektórych przypadkach, może nie pasować do wyglądu strony (np. duży link tekstowy w górnej części strony, nad lub pod głównym menu nie wygląda dobrze).

WIDOCZNOŚĆ – opcja Sitewide oznacza linki widoczne na wszystkich podstronach z serwisu (dopuszczalny jest ich brak na niektórych podstronach „specjalnych” typu Kontakt czy Regulamin. Jeżeli prowadzisz serwis ogólnotematyczny i posiadasz taką możliwość od strony technicznej, warto utworzyć ofertę typu Ograniczony sitewide dla danej kategorii tematycznej, tak aby zainteresować reklamodawców szukających linków z określonej tematyki. Link na wybranej podstronie to opcja, którą należy wybrać chcąc np. sprzedać umieszczenie reklamy tylko na stronie głównej lub w zakładce partnerzy. W przypadku strony głównej w polu „Podaj postronę, na której widoczny będzie link” należy wpisać np. https://domena.pl.

WYŚWIETLANIE – dla zdecydowanej większości reklamodawców ważne jest, żeby reklama była widoczna przez cały czas w okresie publikacji. Z opcji Link wyświetlany rotacyjnie warto skorzystać tylko w przypadku bannerów na stronach z dużym ruchem, na których nawet gdy banner reklamodawcy wyświetlany jest rotacyjnie z kilkoma innymi uzyskuje dużą liczbę wyświetleń.

UMIEJSCOWIENIE LINKU – pomóż reklamodawcy dobrze zrozumieć w którym miejscu znajdzie się jego reklama. Możesz to zrobić tworząc w kilka sekund zrzut wybranej części ekranu z zaznaczeniem dokładnego miejsca wykorzystując darmowy program Lightshot (lub inny dowolny program – nawet połączenie przycisku Print Screen na Twojej klawiaturze i Painta sprawdzi się tu wystarczająco dobrze). Oferty posiadające podgląd miejsca zamieszczenia reklamy cieszą się większym zainteresowaniem.

PARAMETR FOLLOW – podobnie jak w przypadku innych typów ofert, jeżeli chcesz liczyć na zamówienia od reklamodawców kupujących linki pod kątem pozycjonowania musisz wybrać opcję Follow.

TWOJE WYNAGRODZENIE – w tej sekcji określasz jaka jest najmniejsza liczba dni, na które reklamodawca musi wykupić reklamę. Im krótszy czas tym więcej potencjalnie zainteresowanych wydawców, ale z drugiej strony więcej pracy przy zmianach reklam na stronie. Zwłaszcza kupując bannery reklamowe klienci mogą być zainteresowani terminami takimi jak 7 czy 14 dni (głównie w celu przetestowania skuteczności). W przypadku linków tekstowych rzadkością są zamówienia na mniej niż 30 dni.

Niezależnie od tego czy minimalna długość zamówienia to 3 czy 60 dni musisz określić cenę netto za 1 miesiąc publikacji (system w polu obok przeliczy ją też automatycznie na stawkę dzienną, abyś mógł lepiej zrozumieć jaki będzie Twój zarobek).

Warto dodać także bardziej atrakcyjne warianty cenowe dla zamówień na dłuższy okres – np. 3, 6 czy 12 miesięcy. Korzystając z opcji Dodatkowe warianty możesz określić jak będzie wyglądała cena za 1 miesiąc publikacji przy zamówieniach na co najmniej podany okres. Tutaj też w polu obok pojawi się stawka dzienna.

Pamiętaj, że w Linkhouse 1 miesiąc zawsze rozumiany jest jako 30 dni.

Przykładowe warunki cenowe dla Twojej oferty mogą wyglądać następująco:

LinkiReklamowe - przyklad cen

Jakie są najpopularniejsze rodzaje ofert na linki reklamowe?

 • Banner w topie strony – bezpośrednio nad lub pod głównym menu
 • Bannery oraz linki tekstowe w bocznym menu
 • Bannery w treści – między odnośnikami do wpisów czy kategorii
 • Podlinkowane loga w sekcji Partnerzy/Klienci/Portfolio
 • Linki w stopce (dolnym menu strony) – odradzamy zamieszczanie dużej liczby tego typu linków reklamowych na swojej stronie

Oferta: linki w istniejących artykułach

Sprzedaż linków w istniejących artykułach to łatwa możliwość dodatkowej monetyzacji stworzonych już artykułów. Szczególną popularnością cieszą się linki w artykułach, które:

 1. posiadają duży ruch i/lub
 2. zajmują wysokie pozycje na odpowiednie słowa kluczowe

To które z Twoich podstron (artykułów) rankują na popularne słowa kluczowe możesz sprawdzić np. w narzędziach takich jak Senuto czy SemStorm. Możesz także skorzystać z bezpłatnego Google Search Console i w sekcji Ruch związany z wyszukiwaniem > Analityka wyszukiwania sprawdzić Zapytania na które Twoja witryna rankuje najlepiej (przynoszące najwięcej ruchu) oraz Strony (czyli podstrony) Twojej witryny, które zbierają najwięcej ruchu z organicznych wyników wyszukiwania.

Google Search Console - widocznosc podstron

Dodając ofertę możesz ustalić jednolite warunki dla wszystkich artykułów redakcyjnych na stronie (pamiętaj, że nie możesz sprzedawać linków w artykułach sponsorowanych innych reklamodawców) lub też dla tekstów z danej kategorii tematycznej. W szczególnych przypadkach warto skorzystać z możliwości ustalania indywidualnych warunków dla wybranych tekstów.

Linki w istniejacych artykulach - OFERTA DOTYCZY

Inne pola, które bezpośrednio wpływają na atrakcyjność Twojej oferty to:

 • LINK FOLLOW – wybranie opcji Tak lub Tak lub nie (wedle życzenia reklamodawcy) jest konieczne, aby zainteresować swoją ofertą reklamodawców kupujących linki z myślą o SEO.
 • FORMA ZAMIESZCZENIA LINKU – im więcej opcji zaznaczysz, tym łatwiej będzie Ci pozyskać zainteresowanego ofertą reklamodawcę.
 • CZAS PUBLIKACJI LINKA – podobnie jak w przypadku artykułów sponsorowanych publikacja linka bezterminowo znacznie zwiększy zainteresowanie reklamodawców Twoją ofertą.

Podsumowanie

Na koniec kilka ogólnych wskazówek, które pomogą Ci zmaksymalizować swoje zarobki na platformie Linkhouse

 • dodaj do bazy wszystkie swoje strony – reklamodawcy są zainteresowani każdą tematyką i każdym typem strony – od nowego bloga z kilkoma postami po ogólnopolski portal informacyjny z milionami użytkowników miesięcznie
 • dodaj każdy typ oferty, jaki możesz zaoferować
 • dodaj warianty oferty – różni reklamodawcy potrzebują różnych ofert w różnych cenach
 • cena to jeden z najważniejszych czynników decydujących o zakupie – prawie zawsze obniżenie cen pojedynczej publikacji przekłada się na wzrost ilości sprzedanych ofert i wzrost sumarycznych zarobków naszych wydawców
 • możesz liczyć na naszą pomoc – jeżeli masz jakiekolwiek problemy z obsługą platformy lub wątpliwości przy tworzeniu ofert skontaktuj się z nami mailowo: [email protected] lub telefonicznie: 739 215 600
Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze

Dzielimy się wiedzą, case studies i przepytujemy ekspertów, by pomóc Twojej firmie wykorzystywać w pełni marketingowy potencjał sieci.

Podobne wpisy

Zapisz się do newslettera

Nasz newsletter to tylko jeden e-mail miesięcznie. Dzięki niemu będziesz na bieżąco z najnowszymi merytorycznymi artykułami oraz funkcjonalnościami Linkhouse, nad którymi nieprzerwanie pracujemy, aby usprawnić Twój proces budowy linków.