Zarejestruj się

Dlaczego warto monitorować aktywność stron?

ikona-data-publikacji
Opublikowano

14/08/2020

ikona-data-publikacji
Opublikowano

14/08/2020

Spis treści

Monitoring sieci to bardzo ważny element prowadzenia wszelkich działań. Monitorować można konkurencję i jej działania, aby inspirować się dobrymi praktykami oraz nie popełniać błędów. Śledzić można trendy w branży, co pozwoli na aktualizację swoich działań. Można również analizować i regularnie sprawdzać aktywność na własnych stronach. Dlaczego warto monitorować aktywność stron? Właśnie na tym temacie skupimy się w artykule.

Po co monitorować stronę internetową?

Budowaniu dobrej strony internetowej poświęcamy dużo czasu i finansów. Jeśli sami nie mamy potrzebnych umiejętności należy opłacać programistę, grafika, copywritera, specjalistę od SEO, czy analityka. Dzięki dobrej jakości pracy nad stroną mamy szansę być lepsi od konkurencji. Ważnym elementem są również meta tagi, które pozwalają nam na dobrą widoczność w wyszukiwarce, a przez to przekładają się na konwersję.

Monitorowanie Twojej strony (zarówno jej głównej części, jak i wszystkich podstron) pozwala również ocenić aktywność użytkowników, a idąc dalej stwierdzić jakie elementy działają gorzej, a której lepiej na odbiorcę, co możemy poprawić, a jakie rozwiązanie naprawdę się sprawdza.

Monitoring pozwala też na skuteczne realizowanie strategii marketingowej swojej marki. Dzięki temu na bieżąco wiesz, czy Wasze założenia są realizowane i pozwala to budowanie strategii na dalsze działania.

Jakie są korzyści z regularnego monitorowania?

  1. Stała kontrola nad wszystkimi działaniami związanymi z Twoją stroną
  2. Możliwość natychmiastowego reagowania, jeśli dzieje się coś nieplanowanego
  3. Możliwość wprowadzania poprawek oraz efektywniejszych rozwiązań do strony
  4. Wyższy zwrot z inwestycji poprzez sprawniejszą realiznę celów na konwersję
  5. Wiedza na temat tego, co interesuje użytkownika i jakie elementy są dla niego najbardziej atrakcyjne.

Ale sprawdzanie ręcznie strony po stronie, wszystkich podstron jest bardzo czasochłonnym zajęciem. Na szczęście istnieją narzędzia, które nas w tym wyręczają. jednym z nich jest Monitoring Stron w panelu Linkhouse.

Jak działa monitoring stron?

Monitoring Stron dostępny w Linkhouse pozwala Ci na sprawdzenie czy:

  • strona działa,
  • znajduje się na niej odpowiednia treść (niestety zdarzają się włamania na witryny i podmienianie treści przez hakerów internetowych).

Monitoring Stron jest dostępny w panelu Linkhouse w zakładce Narzędzia. Monitorować możesz różne strony, które dodasz do narzędzia. Do dyspozycji masz trzy sposoby dodawania stron:

  • Dodaj monitoring manualnie – wystarczy, że w dostępne pole wpiszesz adres danej witryny. Co ważne – nie musisz mieć dostępu do monitorowanej strony.
  • Dodaj monitoring z zakładki “Moje Strony” – poprzez opcję “Moje Strony” możesz dodać wszystkie adresy, które masz podpięte w Linkhouse.
  • Dodaj monitoring z zakładki “Projekty” – strony, które są elementami Twoich “Projektów” możesz dodać właśnie dzięki tej opcji.

Widok dostępności

Opcja, która pokazuje status danej strony jest dostępna po dodaniu oraz opłaceniu tej funkcji. Informacjami, które odbiorca może tutaj znaleźć to nie tylko aktualną dostępność. Można znaleźć również informacje z ostatnich 24 godzin, całego tygodnia, ostatnich 30 dni, a także za cały okres od podpięcia do Linkhouse. W każdej chwili masz dostępne dane, które możesz eksportować do tabeli.

Dzięki tej opcji widzisz czy Twoja strona działa i jest dostępna, dzięki temu masz pewność, że odbiorca trafi na sprawną stronę i będzie mógł skorzystać z oferowanego produktu, bądź usługi.

Strona może przestać być dostępna np. przez atak hakerski, przeciążenie serwera, zablokowanie przez Google, czy po prostu brak opłaty za domenę lub hosting. Widzimy, że może to być brak dostępu zarówno z naszej winy, jak i przez zewnętrzny problem. Dlatego warto regularnie sprawdzać, czy wszystko działa poprawnie. Możemy wtedy zareagować błyskawicznie. Gdy nie korzystamy z usług monitorowania, zazwyczaj dowiadujemy się o takich rzeczach przypadkowo i przez ten czas możemy już ponieść jakieś straty.

Monitorowanie wyrażeń na stronie

Drugą opcją jest monitorowanie wyrażeń na stronie. Co to daje? Dzięki temu będziesz wiedzieć, czy wyrażenia, które powinny się znajdować na danej stronie, na których Ci zależy, znajdują się w treściach na niej dostępnych. Jeśli fraza nie zostanie odnaleziona znajdziesz taką informację w panelu, a jeśli monitoring ją znajdzie i chcesz o tym uzyskać informację, można ustawić powiadomienie e-mail i sms.

Szczególnie ważne jest to w kontekście działań SEO i pozycjonowania strony. Dzięki efektywnym frazom widoczność witryny w wyszukiwarce jest znacznie lepsza i łatwiej będzie trafić odbiorcom, na którym Ci zależy na Twoją stronę.

Co ważne, nie masz ograniczeń dotyczących ilości stron i fraz – możesz monitorować dowolną liczbę stron i fraz. Możesz również analizować strony konkurencji, dzięki czemu możesz uzyskać informację co może poprawić jeszcze efektywność Twoich działań.

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze

Dzielimy się wiedzą, case studies i przepytujemy ekspertów, by pomóc Twojej firmie wykorzystywać w pełni marketingowy potencjał sieci.

Podobne wpisy

Zapisz się do newslettera

Nasz newsletter to tylko jeden e-mail miesięcznie. Dzięki niemu będziesz na bieżąco z najnowszymi merytorycznymi artykułami oraz funkcjonalnościami Linkhouse, nad którymi nieprzerwanie pracujemy, aby usprawnić Twój proces budowy linków.