Zarejestruj się

9 przydatnych filtrów w panelu Linkhouse

ikona-data-publikacji
Opublikowano

23/09/2019

ikona-data-publikacji
Opublikowano

23/09/2019

Spis treści

W panelu Linkhouse znajduje się obecnie 35 filtrów, które pomagają w poruszaniu się po Bazie Ofert i szukaniu najlepszych miejsc do zdobywania linków. Poniżej przybliżamy 9 – naszym zdaniem – najciekawszych, które „robią różnicę”, a na indywidualnych demo i webinarach nadal mamy sygnały, że nie są w pełni wykorzystywane przez Reklamodawców.

Pomiń linki Domeny i Pomiń linki Projektu

Dwa bardzo przydatne filtry, które pozwalają na wykluczenie z widoku Bazy Ofert domen, z których pozycjonowana strona posiada już linki. Aby z nich skorzystać, należy utworzyć projekt (3 kliknięcia). Przypisana do projektu domena będzie dostępna na liście rozwijalnej przy filtrach.

Pomiń linki Domeny to filtr, po wybraniu którego pobierzemy wszystkie linkujące domeny według Ahrefs, aby sprawdzić z których domen Twoja strona posiada już linki. Wyszukiwanie może zająć przez to od kilku do kilkudziesięciu sekund, ale nie potrzebujesz w tym celu podpinać własnego konta Ahrefs. Pobieramy te dane dla Ciebie i filtrujemy Bazę Ofert bezpłatnie.

Pomiń linki Projektu pozwala odfiltrować jedynie te linki, które zostały pozyskane w ramach zleceń podpiętych do projektu. Są to linki zamówione w Linkhouse lub zaimportowane do projektu z innych źródeł.

Najlepsze efekty daje jednoczesne zastosowanie obu filtrów. Ahrefs zapewnia dużą ilość informacji o posiadanych przez domenę linkach, ale w przypadku świeżych czy nawet jeszcze nie zrealizowanych zleceń dane te nie są pełne.

Tylko zweryfikowane GA

Duża część stron dostępnych w Bazie Ofert posiada zweryfikowane statystyki ruchu. Weryfikacja polega na dostarczeniu przez wydawcę bezpośrednio z panelu Google Analytics raportu o ruchu na stronie. Nie akceptujemy plików ze statystykami wysyłanych przez wydawców czy screenów panelu ze statystykami. Zielona ikona weryfikacji ruchu dostępna jest tylko dla wydawców, którzy przesłali raport z poziomu GA, a filtr Tylko zweryfikowane GA pozwala błyskawicznie znaleźć takie strony.

Co ze stronami, które nie posiadają zweryfikowanego ruchu? Informacje o liczbie unikalnych użytkowników odwiedzających miesięcznie stronę są w tym przypadku oparte o deklarację wydawcy. Ich prawdziwość można ocenić korzystając z jednego z kilku parametrów opisujących widoczność strony w Google – parametru Widoczność od Senuto, Organic Traffic od Semrush lub Widoczność oraz Ruch od Semstorm. Oczywiście każdy z tych parametrów dostępny jest w Bazie Ofert i aktualizowany przed nas co 7 dni.

Portal znajduje się w Google News

Kolejny filtrem, który pozwala znaleźć strony generujące duży ruch, stworzone z nastawieniem na użytkowników i tworzące dużo treści redakcyjnych jest checkbox Portal znajduje się w Google News. Jak wskazuje nazwa pozwala on znaleźć serwisy przyjęte do usługi Google News. Moderacja odbywa się tam ręcznie (każdy portal został sprawdzony i zakwalifikowany przez pracownika Google), a jej przejście wymaga długotrwałego tworzenia dużej ilości treści newsowych. Oczywiście to, że portal znajduje się w Google News nie daje dodatkowej mocy pochodzącym z niego linkom, ale pozwala szybko ocenić, że nie jest tradycyjnym zapleczem SEO.

Śledzenie ruchu

Część Wydawców wyraża zgodę na zamieszczenie w artykule naszego autorskiego kodu śledzącego, który pozwala Reklamodawcy na sprawdzenie w każdym momencie ile wyświetleń, z jakich urządzeń i o jakim średnim czasie trwania zanotował opublikowany artykuł. Do znalezienia ofert z takich serwisów służy filtr Śledzenie ruchu.

Alternatywą dla niego, stosowaną przez wielu Wydawców jest jednorazowe, bezpłatne udostępnienie statystyk ruchu na artykule. W takim przypadku Wydawca na prośbę Reklamodawcy, dostarcza np. po miesiącu od publikacji dane dotyczące ruchu na artykule ze swojego narzędzia analitycznego. Takie oferty można znaleźć używając filtra Udostępnianie statystyk.

Wybór widocznej daty publikacji i Brak informacji o dacie publikacji

Dwa filtry związane z datą publikacji artykułu. Pierwszy z nich – Wybór widocznej daty publikacji pozwala na dowolne ustalenie daty publikacji artykułu, która będzie widoczna na stronie. Pozwala on np. na pozorne rozłożenie w czasie publikacji, które w rzeczywistości ukazały się jednego dnia. Jeżeli zależy nam na tym, aby data publikacji w ogóle nie była widoczna w artykule, warto skorzystać z filtra Brak informacji o dacie publikacji, który pozwoli znaleźć oferty tego typu.

Województwo (i nie tylko)

Portale lokalne to bardzo popularny i bardzo mocny punkt naszej oferty. Obecnie w ofercie posiadamy 1890 polskich serwisów lokalnych. Aby je znaleźć warto skorzystać z filtra Województwo. Dodatkowo, w polu Szukaj można wpisać nazwę miasta lub powiatu, aby jeszcze precyzyjniej wyszukać miejsca do pozyskania linków.

Protip: Pole Szukaj służy do szukania fragmentów tekstu w nazwie portalu oraz przypisanych do niego tagach (np. związanych z lokalizacją). Dlatego wpisanie „wrocław” zwróci portale z Wrocławia, ale także z Inowrocławia. Wybranie dodatkowo filtra Województwo: Dolnośląskie rozwiąże ten problem.

Parametry SEO

Możemy chyba bezpiecznie stwierdzić, że nigdzie nie znajdziecie tylu i tak aktualnych parametrów SEO dotyczących portali co w Linkhouse – oczywiście zupełnie za darmo. Co 7 dni aktualizujemy dane z Ahrefs (Domain Rating, Reffering Domains, Backlinks), Majestic (Trust Flow, Citation Flow, Reffering Domains, External Backlinks), Senuto (Widoczność), Semrush (Organic Traffic) i Semstorm (Widoczność, Ruch). Oczywiście po każdym z tych parametrów można filtrować naszą Bazę Ofert.

Język

Baza Linkhouse to nie tylko rynek polski. Powiemy więcej – w najbliższych tygodniach liczba portali zagranicznych przekroczy liczbę rodzimych serwisów. Na ten moment jest to ok 7000 z liczącej 14500 stron bazy. Języki, w których oferujemy najwięcej serwisów to angielski, hiszpański, rosyjski i niemiecki – w każdym z nich od kilkuset do kilku tysięcy serwisów. Dynamicznie rozwijamy także ofertę w językach czeskim, słowackim, bułgarskim, węgierskim, rumuńskim i włoskim.

Zapisane wyszukiwania

Zapisane wyszukiwania to opcja pozwalająca na otrzymywanie powiadomień o nowych ofertach, spełniających pożądane kryteria, ale także szybkiego załadowania używanych wcześniej kryteriów do przefiltrowania Bazy Ofert. Po ustawieniu kryteriów (a często jest to 7-8 filtrów na raz) i ich zapisaniu, zawsze będą dostępne przez Zapisane wyszukiwania -> Użyj wyszukiwania

Zapisane wyszukiwania - Uzyj wyszukiwania Linkhouse

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze

Dzielimy się wiedzą, case studies i przepytujemy ekspertów, by pomóc Twojej firmie wykorzystywać w pełni marketingowy potencjał sieci.

Podobne wpisy

Zapisz się do newslettera

Nasz newsletter to tylko jeden e-mail miesięcznie. Dzięki niemu będziesz na bieżąco z najnowszymi merytorycznymi artykułami oraz funkcjonalnościami Linkhouse, nad którymi nieprzerwanie pracujemy, aby usprawnić Twój proces budowy linków.