Zarejestruj się

7 problemów z link buildingiem, które rozwiązuje Linkhouse

ikona-data-publikacji
Opublikowano

28/12/2018

ikona-data-publikacji
Opublikowano

28/12/2018

Spis treści

Jedno z pytań w tegorocznej edycji badania Link Building w Polsce dotyczyło największych problemów z którymi borykają się seowcy w procesach link buildingu. Tak się szczęśliwie składa, że w większości z nich platforma Linkhouse.co jest w stanie mocno pomóc, a niektóre problemy rozwiązać całkowicie. Co najbardziej trapi link builderów?

  • brak czasu na link building
  • trudność ze znalezieniem odpowiednich miejsc do linkowania
  • brak linków na zagraniczne rynki
  • trudność z oceną jakości stron linkujących
  • problemy z weryfikacją skuteczności prowadzonych działań
  • za mały budżet na link building
  • usuwanie linków przez właścicieli stron

Tak się szczęśliwie składa, że w rozwiązaniu każdego z tych problemów pomóc może platforma app.linkhouse.co. W jaki sposób?

1. Brak czasu

Brak czasu to obok zbyt niskiego budżetu najczęściej wspominany problem. Czas w przypadku link buildingu pochłania w największym stopniu zaplanowanie kampanii i dobór odpowiednich miejsc do linkowania – czy to na potrzeby własnych stron czy tworząc ofertę dla klienta.

W tym drugim przypadku oszczędność czasu jest szczególnie ważna gdy tworzymy ofertę nie mając gwarancji, że klient wyda u nas swój budżet – kilka godzin poświęconych na przygotowanie szczegółowego planu działań, który potem nie przekłada się na zamówienie to bolesny koszt.

Rozmawiając z klientami, przygotowując dedykowane oferty i obserwując zachowania użytkowników w platformie zauważyliśmy, że dominują 2 ogólne sposoby doboru miejsc do linkowania (często używane jednocześnie):

  • wykorzystując powiązane miejsca powiązane tematycznie
  • wykorzystując miejsca, z których linki posiadają konkurenci

Oczywiście w obu tych przypadkach ważne jest, aby pozyskiwać linki z domen, z których do tej pory nie prowadziły jeszcze odnośniki do pozycjonowanych stron.

Uzbrojeni w tę wiedzę przygotowaliśmy 2 moduły pozwalające na dużo szybszy dobór linków dla pozycjonowanych stron: Relinkowanie oraz Linki Tematyczne. Więcej o korzystaniu z tych modułów przeczytasz w tym artykule. Moduł Linki Tematyczne w akcji możesz zobaczyć także na poniższym filmie:

2. Trudność ze znalezieniem odpowiednich miejsc

Na platformie app.linkhouse.co zgromadziliśmy największą bazę polskich serwisów umożliwiających zakup formatów reklamowych z bezpośrednimi linkami (artykuły sponsorowane, linki w już istniejących artykułach oraz inne formy linkowania jak bannery czy linki tekstowe z wybranych podstron) i ciągle ją poszerzamy. Oferujemy także największą na polskim rynku bazę serwisów zagranicznych, dzięki czemu w Linkhouse masz obecnie do wyboru ponad 14 500 domen do linkowania.

W znalezieniu odpowiednich dla nas miejsc pomagają wspomniane już wcześniej moduły ofertowania – Linki Tematyczne i Relinkowanie, a także kilkadziesiąt filtrów działających w oparciu o aktualizowane co tydzień dane na temat widoczności, parametrów SEO, liczby linków, a nawet stosunku liczby podstron do linkowanych domen.

Filtry Bazy Ofert w Linkhouse

Co ważne, mimo wielkości naszych standardowych baz nadal podejmujemy się indywidualnego outreachu, niezależnie od kraju i branży w której działa klient – wystarczy, że skontaktujesz się z naszym działem BOK ([email protected]).

3. Brak linków na zagraniczne rynki

Trudności w pozyskiwaniu linków zagranicznych coraz częściej wymieniane są jako osobna kategoria problemów w życiu pozycjonerów. Polskie agencje zdobywają większą ilość klientów zagranicznych, a jednocześnie wiele polskich firm podejmuje działania na innych rynkach i potrzebuje wsparcia marketingowego.

W Linkhouse oferujemy portale w językach angielskim, niemieckim, hiszpańskim i rosyjskim i kładziemy duży nacisk na rozwój baz zagranicznych. Wykonujemy także indywidualny outreach na praktycznie dowolny rynek – mamy doświadczenie w działaniach m.in. w Skandynawii, Turcji czy krajach Beneluxu.

4. Trudność z oceną jakości serwisów

Wiemy jak dużym problemem jest ocena faktycznej jakości serwisów, zwłaszcza gdy trzeba dokonać wstępnej selekcji z kilku tysięcy pozycji, dlatego w Bazie Ofert udostępniamy kilkanaście wskaźników z zewnętrznych narzędzi takich jak Ahrefs, Majestic, Senuto, Semstorm i SemRush, które pozwalają szybko odfiltrować serwisy, które nie spełniają założeń kampanii. Prezentujemy także zweryfikowane statystyki ruchu (dane dostarczone przez wydawców bezpośrednio z poziomu Google Analytics).

Statystyki SEO w Linkhouse

Co ważne, wszystkie parametry zewnętrzne odświeżamy co 7 dni.

5. Problemy z weryfikacją skuteczności prowadzonych działań

W panelu app.linkhouse.co znajdziesz zakładkę Projekty, a w niej poza historią zleceń zakupionych i zaimportowanych dla danej domeny również kilkanaście parametrów z Ahrefs, Majestic, Senuto, Semstorm i Semrush.

Wszystkie te dane razem z własnymi notatkami, zaznaczeniem czasu i rodzaju zleceń, a nawet statystyk ruchu z Google Analytics (jeśli zdecydujesz się je zaimportować) przedstawiamy na jednym, czytelnym wykresie dzięki któremu w każdej chwili możesz łatwo sprawdzić jak Twoje działania przełożyły się na wyniki witryny.

Projekty - testy seo w Linkhouse

6. Za mały budżet

Niestety nie mamy bezpośredniego wpływu na wielkość budżetu, który otrzymuje dział SEO, ale oferujemy rozwiązania, które pozwalają wykorzystać go lepiej, a w dłuższym terminie również zwiększać.

Czas też kosztuje

Pierwszy z omawianych w tym tekście problemów to czas, który też jest pozycją kosztową. Oszczędności w tym obszarze w niektórych firmach mogą przekładać się na większy budżet do wydania na zakup linków i publikacji content marketingowych.

Linki nie mają narodowości

Zdaje sobie z tego sprawę już ponad 1/3 osób pozyskujących linki co pozwala im często na pozyskiwanie odnośników z miejsc o lepszych parametrach w niższych cenach. Stale prowadzimy kampanie dla klientów na rynki zachodnie (Niemcy, Wielka Brytania) oparte o wykorzystanie artykułów sponsorowanych z polskich portali. Wraz z pojawieniem się w naszej bazie serwisów rosyjskojęzycznych, również Polacy zyskali alternatywę w postaci lokalnych, naturalnych serwisów zagranicznych o często bardzo atrakcyjnym stosunku ceny do jakości SEO.

Tanie Linki Zagraniczne w Linkhouse - Rosja

Pokaż opłacalność link buildingu

Wspomniany w poprzednim punkcie moduł Projektów pozwala w łatwy sposób prowadzić testy oraz weryfikować skuteczność prowadzonych kampanii i na tej podstawie podejmować lepsze decyzje związane z alokacją budżetów. W dłuższym terminie takie działanie pozwala oczywiście na wykazanie lepszego ROI, a stąd już prosta droga do uzyskania większych budżetów na kolejne okresy.

7. Usuwanie linków przez wydawców

Problem, który nie występuje w dużej skali, ale jest bardzo uciążliwy dla reklamodawców – brak pewności, czy zakupione linki są faktycznie aktywne. Zdecydowanie częściej niż nieuczciwe praktyki wydawców występują tutaj błędy ludzkie i problemy z dostępnością stron.

W Linkhouse monitorujemy i dajemy podgląd do monitoringu dostępności zakupionych linków każdemu reklamodawcy. Co kilka godzin sprawdzamy to czy link jest aktywny i czy posiada odpowiedni parametr, a w przypadku wykrycia nieprawidłowości kontaktujemy się z wydawcą w celu przywrócenia pożądanego statusu odnośnika.

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze

Dzielimy się wiedzą, case studies i przepytujemy ekspertów, by pomóc Twojej firmie wykorzystywać w pełni marketingowy potencjał sieci.

Podobne wpisy

Zapisz się do newslettera

Nasz newsletter to tylko jeden e-mail miesięcznie. Dzięki niemu będziesz na bieżąco z najnowszymi merytorycznymi artykułami oraz funkcjonalnościami Linkhouse, nad którymi nieprzerwanie pracujemy, aby usprawnić Twój proces budowy linków.