Zarejestruj się

Przesyłanie odpowiedniego adresu publikacji w celu prawidłowej weryfikacji indeksacji

ikona-data-publikacji
Opublikowano

02/12/2022

ikona-data-publikacji
Opublikowano

02/12/2022

Spis treści

Jednym z najczęstszych błędów, w których Twój portal jest oznaczony w bazie Linkhouse jako mający słaby współczynnik indeksacji jest błędne podawanie adresu URL publikacji. Poniżej przedstawiamy przykłady błędów, które występują najczęściej. Prosimy mieć na uwadze jednak, iż każda strona jest zbudowana inaczej, w związku z tym proponowane rozwiązania nie zawsze będą miały zastosowanie.

  1. Podanie adresu publikacji ze skopiowanymi dodatkowymi parametrami, które nie są potrzebne.
Poprawny URL:http://www.strona.pl/temat-artykulu-12
Przykład błędnego podania:http://www.strona.pl/temat-artykulu-12?fbclick=12234

ROZWIĄZANIE: Usuń wszystkie parametry (znak zapytania i wszystko co za nim) z adresu URL. Sprawdź czy taki adres url działa poprawnie w przeglądarce. Jeśli tak – wyślij nam wersję bez tych parametrów.

  1. Przesłanie adresu publikacji z “www” mimo, iż nie jest on stosowany na stronie (co oznacza, że wszystkie adresy są “bez www”).
Poprawny URL:http://strona.pl/temat-artykulu-12
Przykład błędnego podania:http://www.strona.pl/temat-artykulu-12

ROZWIĄZANIE: Sprawdź jak widoczna jest twoja strona i opublikowane na niej artykuły w wyszukiwarce Google (wpisując w wyszukiwarce na przykład frazę „site:twojadomena.pl”). Jeżeli widoczne na liście wyników adresy url nie posiadają „www.”, usuń także ten przedrostek z przesyłanego do nas linka.

  1. Przesłanie adresu podglądu artykułu, zamiast adresu opublikowanego tego artykułu.
Poprawny URL:http://www.strona.pl/temat-artykulu-12
Przykład błędnego podania:http://www.strona.pl/podglad.php?artykul=12

ROZWIĄZANIE: Upewnij się, iż wklejasz poprawną wersję artykułu sponsorowanego. Przesłanie adresu podglądu artykułu traktujemy jako niezrealizowane zlecenie.

  1. Przesłanie innego adresu, niż wynikającego z tag canonical* na stronie. (błąd może wynikać też z konfiguracji tagów canonical, nie koniecznie z tego, że przesłany adres url nie jest właściwym adresem publikacji widocznym dla google).
Poprawny URL:http://www.strona.pl/temat-artykulu-12
Przykład błędnego podania:http://www.strona.pl/artykuly/temat-artykulu-12

ROZWIĄZANIE: Sprawdź w kodzie źródłowym artykułu i upewnij się, że tag canonical znajdujący się w artykule, jest taki jak przesłany nam adres url. Jeśli nie wiesz jak sprawdzić kod źródłowy – informację tą znajdziesz na końcu artykułu.

  1. Przesłanie adresu który zawiera opublikowany artykuł, pomimo tego, że na stronie wszędzie generuje się inny link. Błąd może wynikać z nieprawidłowej architektury strony pozwalającą na duplikowanie adresów URL dla jednego, tego samego artykułu.
Poprawny URL:http://www.strona.pl/artykul/12/nowy_tytul
Przykład błędnego podania:http://www.strona.pl/artykul/12/stary_tytul

ROZWIĄZANIE: Sprawdź jak wyglądają linki do nowo opublikowanego artykułu na Twojej stronie, upewnij się, że przesyłasz taki sam adres. Linki do nowego artykułu często znajdują się w aktualnościach, nowościach, spisach artykułów na stronie kategori lub na stronie głównej.

  1. Przesłanie adresu który zawiera “kotwicę” HTML z odnośnikiem do sekcji strony.
Poprawny URL:http://www.strona.pl/temat-artykulu-12
Przykład błędnego podania:http://www.strona.pl/temat-artykulu-12#sekcja_5

ROZWIĄZANIE: Usuń wszystkie parametry (kotwicę # i wszystko co za nią) z adresu URL. Sprawdź czy taki adres url działa poprawnie w przeglądarce. Jeśli tak – wyślij nam wersję bez tych parametrów.

  1. Przesłanie adresu, który przekierowuje na inny adres.
Poprawny URL:http://www.strona.pl/nowa/temat-artykulu-12
Przykład błędnego podania:http://www.strona.pl/temat-artykulu-12

ROZWIĄZANIE: Sprawdź, czy przesłany nam adres URL nie zawiera przekierowania na inny adres. Możesz do tego wykorzystać jedno z ogólnodostępnych narzędzi, np. https://www.redirect-checker.org/ – wynikiem powinien byc kod odpowiedzi 200 (nieprawidłowe to wszystkie większe od 200 – np 301, 302, 404)

  1. Przesyłanie adresu url który działa tylko chwilowo, a po jakimś czasie jest przekierowany na inny adres url
Podany URL:http://www.strona.pl/temat-artyyykulu-12
Zmieniony na URL:http://www.strona.pl/temat-artykulu-12

Link http://www.strona.pl/temat-artyyykulu-12, który w momencie publikacji był prawidłowy, a po 3 dniach został zmieniony na stronie na http://www.strona.pl/temat-artykulu-12 robiąc (lub nie) przekierowanie starego adresu url na nowy

ROZWIĄZANIE: Prosimy o kontakt z BOK ([email protected]), gdyż musimy zaktualizować w naszym systemie adres URL publikacji. 

Pamiętaj, aby dowiedzieć się w jakiej formie Twoje linki indeksują się w Google. To co na jednej stronie może być błędem, na innej może być wymaganym elementem.

Canonical*

Jest to parametr, który odpowiedzialny jest za informację dla wyszukiwarki o oryginalności treści na stronie. Jeżeli dwie różne podstrony w internecie posiadają identyczną treść, to właśnie przy pomocy kanonicznego adresu URL przekażemy Google która treść jest oryginałem a co za tym idzie powinna pojawić się w wynikach wyszukiwania.

Kod źródłowy strony

Interpretuje wygląd strony na monitorze oraz jej funkcje. Jest on zczytywany przez wyszukiwarkę.

Jak go znaleźć? 

W przeglądarce Chrome: kliknij prawym przyciskiem myszy dowolną część strony i wybierz Zbadaj, aby zobaczyć cały kod HTML z wyrenderowanej strony. Wyszukaj elementy w wyrenderowanym kodzie HTML za pomocą skrótu Control + F (Windows) lub Command + F (Mac).

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze

Dzielimy się wiedzą, case studies i przepytujemy ekspertów, by pomóc Twojej firmie wykorzystywać w pełni marketingowy potencjał sieci.

Podobne wpisy

Zapisz się do newslettera

Nasz newsletter to tylko jeden e-mail miesięcznie. Dzięki niemu będziesz na bieżąco z najnowszymi merytorycznymi artykułami oraz funkcjonalnościami Linkhouse, nad którymi nieprzerwanie pracujemy, aby usprawnić Twój proces budowy linków.