Przechwytywanie domen w Linkhouse – poprawa skuteczności i nowe funkcje

Sebastian Heymann

Sebastian Heymann

ikona-data-publikacji

Opublikowano

30/03/2023

ikona-data-publikacji

Opublikowano

24/11/2021

W połowie października wprowadziliśmy w Linkhouse poprawki, które pozwoliły nam znacznie zwiększyć skuteczność przechwytywania domen.

Między 24 października, a 23 listopada przechwyciliśmy 428 z 668 domen zleconych do przechwycenia przez użytkowników. To ponad 64% skutecznych przechwyceń.

Jak ta skuteczność wygląda na tle innych rozwiązań? Od naszych użytkowników otrzymujemy informacje, że jesteśmy na poziomie zbliżonym do lidera rynku. Z drugiej strony dzięki mniejszej popularności, ceny domen na aukcjach są wciąż niższe niż u konkurentów. Stawka za przechwycenie bez aukcji to 40 PLN netto.

Tomasz Jeska - Przechwytywanie domen

Katalog wygasających domen

Lista wygasających domen dostępna w zakładce Przeglądaj wygasające domeny, to najwygodniejsze z perspektywy SEO narzędzie dostępne na rynku. Poza bardzo dużą liczbą sprawdzanych parametrów z Ahrefs, Majestic czy Senuto udostępniamy także weryfikację spamowych anchorów oraz szybkie linki do sprawdzania poziomu site: w Google oraz historii w Web Archive.

Spamowe anchory - lista wygasajacych domen

Co nowego?

Najważniejsza zmiana poza zwiększeniem skuteczności przechwytywania to funkcja Zapisane Wyszukiwania, którą możecie znać z Bazy Ofert. 

Od teraz można ustawić kryteria interesujących domen i po zapisaniu co 2 tygodnie otrzymać maila z listą nowych domen spełniających kryteria (czas wygasania domeny to 30 dni, więc nie ma obaw, że jakaś zostanie przegapiona pomiędzy mailami).

Przechwytywanie domen - zapisane wyszukiwania

Użytkownik może ustalić wiele różnych kryteriów i zapisać je jako osobne pozycje. Można włączyć lub wyłączyć powiadomienia mailowe, użyć kryteriów wyszukiwania w panelu lub szybko pobrać wszystkie domeny spełniające wymogi.

Kolejną nowością są powiadomienia mailowe o interesujących domenach. Jeżeli wśród wygasających domen pojawią się szczególnie interesujące naszym zdaniem pozycje, raz w tygodniu prześlemy Ci listę domen mailem. Aby otrzymywać powiadomienia zaznacz odpowiednią opcję w zakładce Ustawienia użytkownika. W każdej chwili możesz także zrezygnować z ich otrzymywania. 

Wspomniane wyżej domeny możesz znaleźć także w każdej chwili w katalogu wygasających domen, wystarczy że wybierzesz filtr Polecane domeny.

Zdarzyło Ci się zostać przelicytowanym pod koniec aukcji i to przegapić? Dodaliśmy funkcję powiadomień SMS, które otrzymasz gdy zostaniesz przelicytowany w aukcji. 

Rozwiązaliśmy także problem z aktualizacją listy po odnowieniu domen przez właścicieli. Obecnie lista odświeżana jest na bieżąco i odnowione domeny są z niej usuwane.

Dalsze plany

W najbliższych miesiącach planujemy nadal pracować nad poprawą skuteczności oraz zwiększeniem użyteczności Katalogu wygasających domen. Jeżeli masz pomysł na funkcje, których brakuje, a które ułatwiłyby Twoją pracę w tym obszarze – daj znać na kontakt@linkhouse.co

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze

Podobne wpisy

Dzielimy się wiedzą, case studies i przepytujemy ekspertów, by pomóc Twojej firmie wykorzystywać w pełni marketingowy potencjał sieci.

Monitoring aktywności linków

Bezpłatny Monitoring Aktywności Linków W Linkhouse monitorujemy aktywność i parametry (follow, nofollow) wszystkich linków z wykupionych artykułów sponsorowanych i linków w istniejących artykułach. Bezpłatnie. Gdy

Jak zarabiać więcej na stronie Linkhouse

Linkhouse to platforma content marketingu i link buildingu, która pozwala na monetyzację stron każdego typu (portale, blogi, fora internetowe) na wiele sposobów. W poniższym poradniku

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z nowościami Linkhouse!