, ,

Case study sklepu sportowego – 32m2treningu.pl

Sebastian Heymann

Sebastian Heymann

ikona-data-publikacji

Opublikowano

25/10/2022

ikona-data-publikacji

Opublikowano

25/10/2022

Spis treści

Koszty: 4756,08 netto
Liczba kupionych linków: 26

Przykłady kupionych linków:

Adresy URL, które otrzymały linki zewnętrzne:

Chronologia:

Kampania została zaplanowana 2022-08-30, a pierwsze linki opublikowane już po dwóch dniach roboczych 1.09.2022. Czas ten potrzebny był na napisanie tekstów przez copywriterów Linkhouse, którzy do ich stworzenia wykorzystują integrację z Surfer. Dzięki temu teksty zoptymalizowane są pod odpowiednie słowa kluczowe. 

W trakcie realizacji kampanii na stronie 32m2treningu.pl nie były wprowadzane żadne zmiany On-Siteowe (treści, zmiany techniczne, linkowanie wewnętrzne).

Jak zmieniała się widoczność według narzędzi?

Semstorm:

Ahrefs: 

Tak wygląda ruch całego serwisu:

Każdy z tych wykresów wskazuje, że od moment uruchomienia kampanii Link Buildingowej – serwis zaczął zwiększać swoją widoczność w wynikach organicznych. Jednocześnie zwiększał się ruch.

Jednak przechodząc głębiej w te dane możemy zauważyć że dla linkowanych adresów URL, które wybrał Link Planner, kliknięcia i wyświetlenia rosną. W ostatnim tygodniu (17-22 października) osiągnęły już poziom 600 kliknięć, gdzie przed kampanią było to 380 kliknięć tygodniowo.

Przechodząc jednak do bardziej szczegółowych danych na temat linkowanych adresów URL. Każdy adres zostanie pokazany w 3 aspektach:

  1. kliknięcia od 22 sierpnia do 21 października
  2. kliknięcia tygodniowo 17-23 października do 22-28 sierpnia
  3. porównanie pozycji 17-23 października do 22-28 sierpnia

Kliknięcia od początku

Porównanie tygodniowe kliknięć

Porównanie tygodniowe pozycji

Przykładowy wynik:

Interpretacja: Fantastyczny wzrost kliknięć, wyświetleń i pozycji.

Adres URL: https://32m2treningu.pl/blog/hula-hop-z-masazerem-co-to-jest-i-jakie-daje-efekty.html

Kliknięcia od początku

Porównanie tygodniowe kliknięć

Porównanie tygodniowe pozycji

Przykładowy wynik:

Interpretacja: Mimo wzrostu pozycji odpowiednich fraz nie widać wielkiego wzrostu ruchu. Wynika to z faktu, że strona spadła w wynikach na frazy związane z zapytaniami, których intencja nie dotyczy strony docelowej jak “hula hop smart”, “hula hop z wypustkami” czy “hula hop”. Gdyby nie linkowanie zewnętrzne strona miałaby spadek ruchu.

Adres URL: https://32m2treningu.pl/blog/jaki-orbitrek-do-domu.html

Kliknięcia od początku

Porównanie tygodniowe kliknięć

Porównanie tygodniowe pozycji

Przykładowy wynik:

Interpretacja: wzrost kliknięć wynika z wzrostu fraz w wynikach wyszukiwania. Wyprzedzona nawet silna konkurencja jak abcfitness czy sklep morele.

Adres URL: https://32m2treningu.pl/blog/jaki-rower-stacjonarny-kupic.html

Kliknięcia od początku:

Kliknięcia porównanie tygodniowe:

Pozycje porównanie tygodniowe:

Przykładowy wynik:

Interpretacja: konkurencja jest bardzo mocna, mimo to udało się odnotować wzrost pozycji oraz wzrosty kliknięć. Nie przeszkadza temu nawet spadek z początku października. Strony, które wyprzedzają serwis 32m2treningu są dużo mocniejsze w ogólnej ocenie domeny, a także “często” linkach zewnętrznych. 

Adres URL: https://32m2treningu.pl/category/beret-do-cwiczen

Wyświetlania od początku (strona dopiero zaczynała rosnąć):

Wyświetlenia porównanie tygodniowe:

Pozycje porównanie tygodniowe:

Przykładowy wynik:

Interpretacja: udało się uzyskać tylko większą widoczność adresu URL, bez wpływu na kliknięcia. Konkurencja bardzo mocna (allegro, ceneo), aby ją wyprzedzić należy więcej zainwestować w treść i linki zewnętrzne do tego adresu URL. Oferta 32m2treningu na ten moment jest niewielka w stosunku do konkurencji.

Adres URL: https://32m2treningu.pl/category/walki-do-rolowania

Wyświetlenia od początku:

Wyświetlenia porównanie tygodniowe:

Pozycje porównanie tygodniowe:

Przykładowy wynik: 

Interpretacja: strona nie jest dobrze zoptymalizowana pod tą frazę, dlatego widać wyłącznie wzrosty wyświetleń i pojedynczych pozycji. Jedną z H1 na tej stronie jest “Odbierz ebooka”.

Adres URL: https://32m2treningu.pl/orbitrek-magnetyczny-hms-h9249.html

Wyświetlenia od początku:

Kliknięcia porównanie tygodniowe:

Pozycje porównanie tygodniowe:

Przykładowy wynik: 

Interpretacja: wyniki ciągle poniżej konkurencji (ceneo, mediaexpert, allegro, sport-shop, morele). Każda strona powyżej jest dużo lepiej zoptymalizowana od URLa 32m2treningu.pl stąd nie widać efektów.

Podsumowanie wyników kampanii

Podsumowując dla wszystkich linkowanych adresów URL porównanie 17-23 października do 22-28 sierpnia. Tygodniowo kliknięcia wzrosły o 213.

Dla całego serwisu w pełnych tygodniach – wynik poprawił się z 2280 do 2630 kliknięć czyli o 15%. Tygodniowo kliknięcia wzrosły o 350.

Wzrost kliknięć wynosi już 58% dla linkowanych adresów URL, a 15% dla całego serwisu. Średnia pozycja dla całej witryny wzrosła o 1,2. I to w zaledwie 8 tygodni. Mimo to w najbliższym czasie spodziewamy się jeszcze poprawienia tych wyników, ponieważ serwis notuje regularne wzrosty pozycji od początku września.

Adresy URL i portale do linkowania zostały wybrane w Link Planerze w kilkadziesiąt sekund. Narzędziu, które bierze pod uwagę więcej czynników, z większej liczby narzędzi niż specjalista SEO (na podstawie badania Link Building w Polsce 2022). Cała realizacja stała po stronie Linkhouse – od przygotowania, realizację i pomoc przy publikacjach. Zadaniem klienta było tylko przejście 3 prostych kroków i zaufaniu systemowi sztucznej inteligencji, że to co proponuje przyniesie pozytywny wpływ na serwis. 

Daj szansę swojej domenie, skorzystaj z Link Plannera! A jeśli chcesz wiedzieć więcej – daj nam znać na bok@linkhouse.co

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze

Dzielimy się wiedzą, case studies i przepytujemy ekspertów, by pomóc Twojej firmie wykorzystywać w pełni marketingowy potencjał sieci.

Podobne wpisy

Analiza GAP linków zewnętrznych

Analiza GAP linków zewnętrznych

Praca nad najwyższą pozycją w wynikach wyszukiwania to zaciekła rywalizacja z konkurencją, w której rolę sędziego przyjmuje algorytm Google. Jak zabiegać o jego względy i jaką rolę odgrywają w tym linki zewnętrzne?

Zapisz się do newslettera

Nasz newsletter to tylko jeden e-mail miesięcznie. Dzięki niemu będziesz na bieżąco z najnowszymi merytorycznymi artykułami oraz funkcjonalnościami Linkhouse, nad którymi nieprzerwanie pracujemy, aby usprawnić Twój procesie budowy linków.