26 kanałów na YouTube, które powinien subskrybować każdy marketer

ikona-data-publikacji
Opublikowano

06/11/2018

ikona-data-publikacji
Opublikowano

06/11/2018

Spis treści

Co marketerzy oglądają na YouTube? Reklamy z ostatniego finału Super Bowl? Śmieszne filmy z alpakami? Też 😉 Ale przynajmniej czasem powinni zaglądać również do innych źródeł wiedzy i inspiracji – takich, jak te poniżej.

Pani Swojego Czasu – 3 tys. subskrypcji

Ola Budzyńska – autorka bloga Pani Swojego Czasu i kanału na YouTube o tej samej nazwie – jest mistrzynią zarządzania zadaniami. Dzieli się swoją wiedzą o organizacji pracy i realizacji celów oraz zdradza kulisy swojego biznesu. Jest przy tym wyluzowana, bezpośrednia i naturalna, co sprawia, że jej filmy ogląda się z niekłamaną przyjemnością.

Zobacz kanał – Pani Swojego Czasu

2 Pani Swojego Czasu YouTube Mozilla Firefox 2018 09 18 16.07.56

Mediafun – 25 tys. subskrypcji

Maciek Budzich mówi o sobie, że jest pasjonatem, obserwatorem i komentatorem nowych mediów, niestandardowych działań reklamowych i wszystkiego co jest związane z nowymi technologiami i ich zastosowaniem w budowaniu marki, wizerunku, promocją firmy i przedsiębiorczością. Jego vlog o mediach, reklamie i marketingu to kopalnia ciekawych case’ów!

Zobacz kanał – Mediafun

Sprawny Marketing – 9 tys. subskrypcji

Czy jest tu ktoś, kto jeszcze nie zna Sprawnego Marketingu? Pewnie nie. Ale wiem, że nie wszyscy wiedzą, że ekipa Sprawnego prowadzi również całkiem niezły kanał na YouTube. Czego tam nie ma! Wywiady ze specjalistami, opinie prelegentów, podsumowania tygodnia i nagrania z wystąpień. Wszystko, czego trzeba, aby zawsze być o krok do przodu.

Zobacz kanał – sprawny.marketing

2 sprawny.marketing YouTube Mozilla Firefox 2018 09 18 16.08.33

Artur Jabłoński – 2,8 tys. subskrypcji

Artur Jabłoński znany jest głównie ze swojego bloga, na którym omawia zagadnienia dotyczące marketingu internetowego. Na kanale na YouTube Artur odchodzi od znanego z bloga schematu wyczerpującego analizowania tematów na rzecz lżejszej formy. W swoich krótkich filmach wyjaśnia mechanizmy i efekty wykorzystywane przez marketerów do zdobycia serc i umysłów konsumentów.

Zobacz kanał – Artur Jabłoński

Aula Polska – 3,1 tys. subskrypcji

Aula Polska to najstarsza w Polsce inicjatywa promująca kulturę przedsiębiorczości technologicznej. O ile tematyka samego wydarzenia nie jest stricte marketingowa, to w rolach prelegentów często występują specjaliści również z tej dziedziny, właściciele marketingowych biznesów czy osoby chcące przedstawić ciekawe case studies, z których również marketerzy mogą wyciągnąć coś dla siebie. Kanał Auli Polskiej na YouTubie zawiera nagrania takich właśnie wystąpień.

Zobacz kanał – Aula Polska

2 AulaPolska YouTube Mozilla Firefox 2018 09 18 16.08.58

Marketing i Biznes – 505 subskrypcji

Kanał Marketing i Biznes to uzupełnienie portalu marketingibiznes.pl oraz prężnie działającej grupy facebookowej. Szczególnie warte uwagi są wywiady z przedsiębiorcami, które prowadzi Michał Bąk. Na kanale pojawiają się także relacje z branżowych wydarzeń czy nagrania webinarów z praktykami marketingu (np. Grzegorz Strzelec, były Head of SEO Onetu).

Zobacz kanał – Marketing i Biznes

Marketing i Biznes

Social Media Now –  5 tys. subskrypcji

Social Media Now w swojej pracy skupiają się na zaawansowanych działaniach efektywnościowych nastawionych na mierzalne efekty. Znani są m.in. z merytorycznych szkoleń, pełnych mięsa webinarów i świetnie prowadzonej grupy na Facebooku. Do tego worka pełnego wiedzy można śmiało dorzucić również ich kanał na YouTube, na którym pełno jest pomocnych, raczej krótkich filmów.

Zobacz kanał – Social Media Now – merytorycznie o mediach społecznościowych

infoShare – 4,1 tys. subskrypcji

infoShare jest największą w swojej dziedzinie konferencją non-profit w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Jest poświęcona technologiom, startupom, nowym mediom oraz zarządzaniu pracą i takie właśnie tematy znajdziecie również na ich kanale.

Zobacz kanał – infoShare

TED – 11,7 mln subskrypcji

Kanał TED powstał po to, by dzielić się z szerokim gronem odbiorców nagraniami z wystąpień ze swoich konferencji. Dzięki temu możesz posłuchać dających do myślenia, kilkunastominutowych prelekcji na przeróżne, ale zawsze inspirujące tematy! Nowe filmy dodawane są kilka razy w tygodniu, więc materiałów do oglądania z pewnością prędko nie braknie.

Zobacz kanał – TED

2 TED YouTube Mozilla Firefox 2018 09 18 16.10.08

Neil Patel – 201 tys. subskrypcji

Neil jest założycielem agencji Neil Patel Digital, autorem bestsellerowych książek i jednym z dziesięciu najlepszych marketerów wg Forbesa. Ktoś, kto ma na koncie tyle sukcesów, nie osiągnął tego przypadkiem. Wiedza Neila na tematy związane ze sprzedażą jest godna podziwu i naprawdę warto z niej skorzystać. Co ciekawe, filmy dostępne są nie tylko na YT, ale też na Facebooku autora.

Zobacz kanał – Neil Patel

Moz – 50 tys. subskrypcji

Najmocniejszym punktem kanału Moz jest seria krótkich tutoriali. Pokazują, jak korzystać z wybranych narzędzi, jak je konfigurować i sprytnie wykorzystywać.

Zobacz kanał – Moz

2 Moz YouTube Mozilla Firefox 2018 09 18 16.10.38

Brian Dean – 163 tys. subskrypcji

Brian Dean mówi, że stworzył swój kanał, by nauczyć swoich widzów, jak robić skuteczne SEO i content marketing. Treści koncentrują się na wziętych z życia przykładach, omawianiu konkretnych technik i szukaniu skutecznych rozwiązań. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o optymalizacji pod wyszukiwarki, zajrzyj koniecznie

Zobacz kanał – Brain Dean

Ahrefs – 28 tys. subskrypcji

Ahrefs TV to baza tutoriali SEO, które pokazują, jak zwiększyć ruch organiczny i zdobyć pierwsze miejsce w wynikach wyszukiwania. Niezależnie od tego, czy jesteś absolutnie początkującym czy liderem w branży, znajdziesz pomocne samouczki dotyczące badań słów kluczowych, link-buildingu, content marketingu, technicznego SEO i wielu, wielu innych.

Zobacz kanał – Ahrefs

2 Ahrefs YouTube Mozilla Firefox 2018 09 18 16.11.14

Unbounce – 3,4 tys. subskrypcji

Unbounce oferuje Wam filmy edukacyjne na temat stron docelowych, optymalizacji współczynników konwersji i testów a/b. Jako specjaliści w budowaniu landing-page’y wiedzą, co mówią.

Zobacz kanał – Unbounce

Pat Flynn – 148 tys. subskrypcji

Pat jest blogerem, marketerem i przedsiębiorcą, a znany jest głównie ze swojej blogowej działalności pod szyldem Smart Passive Income. Jest świetny w tym, co robi, a wynikami chętnie dzieli się ze swoimi subskrybentami. Jeśli poszukujesz inspiracji do działania i sprawdzonych rad od doświadczonego specjalisty, znajdziesz je na tym kanale!

Zobacz kanał – Pat Flynn

2 Pat Flynn YouTube Mozilla Firefox 2018 09 18 16.11.42

GaryVee – 1,6 mln subskrybentów

Nałogowy przedsiębiorca i wulkan energii. Gary Vaynerchuk prowadzi z sukcesem renomowaną agencję digitalową, która obsługuje jedne z największych światowych marek. Mając ponad 1500 filmów i niemal 1,5 miliona (!) subskrybentów, jego kanał pełen wartościowych informacji, inspiracji i przewodników.

Zobacz kanał – GaryVee

Entrepreneur – 469 tys. subskrybentów

To kolejny kanał, który jest trochę bardziej skupiony na motywacji niż marketingowych insightach, jednak szkoda go pomijać. Każdy marketingowiec ma w sobie przedsiębiorcę, a ten kanał przemawia właśnie do tego ukrytego oblicza.

Zobacz kanał – Entrepreneur

Marketing Land – 1,2 tys. subskrypcji

Marketing Land to jest serwisem informacyjnym z newsami na tematy marketingowe i digitalowe. Na swoim kanale pomagają użytkownikom lepiej zrozumieć świat marketingu internetowego i funkcjonowania mediów społecznościowych.

Zobacz kanał – Marketing Land

2 Marketing Land YouTube Mozilla Firefox 2018 09 18 16.12.19

Digital Marketing Institute – 8,7 tys. subskrypcji

Digital Marketing Institute to globalny standard certyfikacji w edukacji marketingu cyfrowego. Mają świetny kanał YouTube, gdzie regularnie publikują nowe filmy. Część z nich stety-niestety dotyczy oferty szkoleniowej, jednak poza nimi jest bardzo wiele wartościowych case’ów, sesji Q&A ze specjalistami i tutoriali.

Zobacz kanał – Digital Marketing Institute

Jesse Hanley – 566 subskrypcje

Jesse prowadzi agencję marketingową, firmę hostingową i kanał o SEO, który warto subskrybować! Zdecydowana większość odcinków dotyczy marketingu internetowego, choć znajdzie się też trochę prywaty w postaci filmów o podróżach.

Zobacz kanał – Jesse Hanley

Social Tigers

Na kanale Social Tigers nie ma wielu filmów, ale patrząc na to, co robią na rzecz edukacji marketingowej uważam, że warto dać im szansę i poczekać na więcej materiałów.

Zobacz kanał – Social Tigers

2 Social Tigers YouTube Mozilla Firefox 2018 09 18 16.05.54

Jay Baer – 7,7 tys. subskrypcji

Autor bestsellerów, inspirujący mówca, konsultant i mistrz marketingu! Jay to jedna z tych osób, które bezdyskusyjnie warto śledzić, by zbudować swoją drogę do sukcesu w branży! Jay doradzał w ponad 700 firmach od 1994 roku, w tym w Caterpillar, Nike, Allstate. Jest założycielem Convince & Convert – firmy konsultingowej zajmującej się strategią, która pomaga zdobyć i utrzymać więcej klientów poprzez inteligentne rozwiązania. Jego kanał to skrzyżowanie technologii, mediów społecznościowych i obsługi klienta.

Zobacz kanał – Jay Baer

Michael Hyatt – 22 tys. subskrypcji

Michael jest byłym CEO Thomas Nelson Publishers. Swój kanał zaczął prowadzić wiele lat temu, a dziś może pochwalić się ogromną widownią. Nic dziwnego – Michael ma duża wiedzę, jest rzeczowy, a przy tym sympatyczny, więc słucha się go naprawdę przyjemnie. Udziela porad zarówno stricte marketingowych, jak i tych dotyczących umiejętności miękkich w biznesie. Zaprasza też ciekawych gości.

Zobacz kanał – Michael Hyatt

2 Michael Hyatt YouTube Mozilla Firefox 2018 09 18 16.12.52

Behind the Brand – 110 tys. subskrypcji

Behind the Brand to show o innowatorach, przedsiębiorcach i opowieści o ich sukcesach. W każdym odcinku pojawiają się ludzie sukcesu, którzy budują silne marki, sportowcy, celebryci, artyści i inni. Wśród wcześniejszych gości znaleźli się m.in. Seth Godin, Tony Hawk, Vaynerchuk, Mike Rowe, The Dog Whisperer, Cesar Millan, Tony Robbins czy Bethany Hamilton.

Zobacz kanał – Behind the Brand

Jon Loomer – 9,7 tys. subskrypcji

Jon koncentruje się wyłącznie na zaawansowanych taktykach marketingu na Facebooku, więc z pewnością nie jest to kanał dla nowicjuszy. Co tydzień publikuje nowy vlog z odpowiedziami na pytania widzów, a dodatkowo nagrywa filmy odnoszące się do postów na blogu. Często porusza tematy, których próżno szukać gdzie indziej!

Zobacz kanał – Jon Loomer

2 Jon Loomer YouTube Mozilla Firefox 2018 09 18 16.13.18

Być może zaskoczyła Was obecność stosunkowo wielu kanałów, które z marketingiem internetowym nie mają wiele wspólnego. Nie, to nie pomyłka ani sztuczne pompowanie tekstu. Uważam, że zawód marketera nie ogranicza się do wiedzy o tym jak sprzedawać i wymaga znacznie szerszego patrzenia na świat. Dlatego kanały motywacyjne czy biznesowe są tak bardzo pomocne – pomagają zobaczyć nasze pole działania z innej perspektywy.

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze

Dzielimy się wiedzą, case studies i przepytujemy ekspertów, by pomóc Twojej firmie wykorzystywać w pełni marketingowy potencjał sieci.

Podobne wpisy

Zapisz się do newslettera

Nasz newsletter to tylko jeden e-mail miesięcznie. Dzięki niemu będziesz na bieżąco z najnowszymi merytorycznymi artykułami oraz funkcjonalnościami Linkhouse, nad którymi nieprzerwanie pracujemy, aby usprawnić Twój proces budowy linków.