Jak wypromować sklep online z Linkhouse

Sebastian Heymann

Sebastian Heymann

ikona-data-publikacji

Opublikowano

28/10/2020

ikona-data-publikacji

Opublikowano

28/10/2020

Spis treści

Branżę e-commerce możemy rozumieć jako szeroko pojęty handel elektroniczny. Rynek ten z roku na rok staje się coraz bardziej dochodowy. Dodatkowo taka forma sprzedaży wiąże się z licznymi korzyściami, takimi jak: dostępność produktów 24h na dobę, możliwość dotarcia do ogromnej liczby potencjalnych konsumentów z całego świata, niskie koszty utrzymania oraz… nowe, liczne formy promocji sklepu.

Z poniższego artykułu dowiesz się jak promować swój sklep online za pomocą platformy Linkhouse!

Dlaczego warto promować e-commerce z Linkhouse?

Na samo zagadnienie promowania sklepu składa się wiele czynników, a nowi użytkownicy mogą dotrzeć na naszą stronę z wielu źródeł. Dlatego podczas tworzenia strategii promocji zdecyduj się na sprawdzenie jak największej liczby kanałów! 

Skąd bierze się ruch na Twojej stronie?

 • ruch organiczny możemy nazwać go ruchem “naturalnym”, kiedy konsumenci znajdą Twoją stronę poprzez wyniki wyszukiwania w przeglądarce, grafiki, czy social media. Odbywa się bez żadnych płatnych działań z Twojej strony. Do tego idealnie nadaje się pozycjonowanie SEO.
 • ruch płatny  — tutaj ruch pochodzi z reklam tekstowych, czy produktowych. Klienci trafiają na Twoją stronę poprzez opłacone kampanie np. Google Ads, czy Facebook Ads. 

Warto podkreślić, że kanał organiczny nie zagwarantuje ruchu na stronie od razu. Jeśli chcesz sprzedawać tu i teraz postaw na ruch płatny. Jest to bardzo ważne, w przypadku, gdy chcemy wypromować konkretną promocję, czy ofertę, która dostępna jest tylko w określonym czasie. Ruch organiczny w tym przypadku jest świetnym dodatkiem do kampanii płatnych.

Dlaczego tak ważne jest korzystanie z wielu kanałów? Niestety podczas promocji zarówno płatnej, jak i bazującej na SEO zdarzają się błędy np. w postaci złej grupy odbiorczej, czy zmiany algorytmów Google. Dzięki temu, że potencjalni konsumenci będą mogli dotrzeć na Twoją stronę z różnych źródeł, sprzedaż pozostanie na dobrym poziomie, aż będziesz w stanie usunąć błąd. 

Co możemy zrobić, aby jak najwięcej konsumentów usłyszało o naszej marce?

Budowanie wizerunku

Duże marki stawiają na budowanie coraz bardziej rozpoznawalnego wizerunku. Obecnie także mniejsze firmy zaczynają przywiązywać do tego wagę. Dlaczego jest to tak istotne? Aspekt wizerunkowy jest szczególnie ważny dla klienta, ponieważ polecana strona, jest równocześnie uważana przez niego za bezpieczniejszą i godną zaufania. Gdy planujemy zakup konkretnego produktu, zwracamy uwagę na to, co mówi się o danej marce oraz kto ją poleca. 

Budowanie wizerunku może odbywać zarówno w mediach społecznościowych, jak i poprzez linkowanie do naszej strony. Outreach marketing, czyli polecanie naszego sklepu przez osoby znane, których grupa odbiorcza może być zainteresowany produktem, pozwala na zdobywanie zaufania klientów oraz docieranie do jak największej liczby nowych konsumentów.

Podczas budowania wizerunku należy zwrócić uwagę, aby linkowanie znajdowało się u odpowiednich osób oraz na sprawdzonych stronach. Ma to duży wpływ na odbiór marki i zaufanie do niej, jak i rankowanie naszej strony w wyszukiwarce Google. 

SEO

Pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania jest istotnym przykładem promowania naszego sklepu w sieci. To właśnie ono zapewnia nam organiczny ruch na stronie. 

Treści możesz pisać sam lub zlecać zewnętrznym copywriterom. Zadbaj przede wszystkim o efektywne dobranie słów kluczowych, w czym również może pomóc Ci platforma Linkhouse.

Co dalej?

Uzupełnij działania o linkowanie z zewnętrznych domen. Postaw na takie, które mają dobrą widoczność oraz ruch.

Poprawnie umieszczone, mocne linki w artykułach na sprawdzonych stronach pozwolą na lepsze rankowanie Twojego sklepu. Dlaczego? Linki pokazują moc witryny, na której zamieszczony jest artykuł i dzięki temu wpływają także na poprawę mocy strony linkowanej. Dlatego właśnie tak ważne jest jakościowe dobranie portali, na których chcemy się promować!

Jak może pomóc nam platforma Linkhouse?

E-commerce jest branżą, która zdecydowanie wyniesie dużo korzyści z użytkowania platformy Linkhouse. Wszystkie wymienione sposoby promocji sklepu online znajdziesz właśnie tam!

Artykuły sponsorowane to jedna z najbardziej efektywnych metod na poprawę widoczności marki. Bardzo ważna jest możliwość wybierania stron, na których Twoje artykuły mogą znaleźć się na stronie głównej, czy zostaną polecone również w social mediach. Takie parametry oferty możesz wybrać podczas filtrowania witryn w panelu Linkhouse:

Linki w istniejących artykułach pozwolą na oszczędność czasu oraz pieniędzy. Dzięki platformie możesz wybrać odpowiednie dla Ciebie formy linkowania. Aby znaleźć artykuły, które mają dobre rankowania, warto skorzystać z modułu Linki Tematyczne.

Dzięki opcji Panelu Copywritera możesz szybko zlecić tekst oraz ustalić wszystkie szczegóły współpracy w jednym miejscu! To ogromne ułatwienie i przede wszystkim oszczędność czasu. 

Linkhouse to także największa baza portali. Jest ich już aż 22 tysiące… i ciągle się powiększa! Dzięki temu w łatwy sposób znajdziesz odpowiednie strony, na których umieszczanie artykułów przyniesie największe korzyści. Stale aktualizowane dane SEO dotyczące witryn pomogą Ci rzetelnie i efektywnie wybrać najlepsze portale dla Ciebie i zadbać o jakościowe linkowanie.

Warto podkreślić, że nawet najmniejsze sklepy mogą zyskać naprawdę ogromne korzyści dzięki publikacjom sponsorowanym. Ceny usług to również wielki plus platformy. Nawet za niewielką kwotę możesz rozpocząć wdrażanie strategii marketingowej w swojej firmie! Nawet małe inwestycje w link building, przyniosą z czasem korzyści.

Platforma Linkhouse jest dostępna 24/7. Możesz w każdym momencie sprawdzić raporty, czy najnowsze oferty. Gdy pracujesz z agencjami zewnętrznymi, nie masz takiej możliwości.

Na platformie działa także biuro obsługi klienta. Jeśli nie masz czasu na szukanie ofert, filtrowanie, czy po prostu nie wiesz, od czego zacząć odezwij się! Możesz zrobić to za pomocą formularza lub skontaktować się mailowo: bok@linkhouse.co.

Linkhouse w ecommerce: przykłady

Black Friday i Cyber Week

Dzięki artykułom sponsorowanym, możemy postawić także na szybką formę promocji. Świetnym przykładem może być oferta na Black Friday, czy Cyber Week. Umieszczając, w konkretnym czasie, artykuł z linkowaniem do sklepu możemy przyciągnąć wielu klientów zainteresowanych naszymi promocjami. Jednak do tego potrzebujemy sprawdzonej platformy, aby wszystko udało się na czas!

Dzięki szybkiej i łatwej obsłudze panelu Linkhouse możemy publikować efektywnie, trzymając się określonych terminów. Małym nakładem kosztów możemy przyciągnąć wielu klientów!

Jeżeli masz sklep z artykułami elektronicznymi i szykujesz wielką promocję, możesz wykupić artykuły na stronach o tematyce “IT, Komputery, GSM, Nowe technologie”. Znajdziesz tam aż 1760 portali! 

Sklepy z odzieżą mogą zainwestować w artykuły na temat tego, co będzie modne w danym sezonie oraz połączyć to z promocjami na Black Friday. Do wyboru 600 witryn o tematyce “Moda”!


Pomimo szybkiego działania i wybierania stron oferujących konkretne terminy publikacji, wciąż musimy zwracać uwagę na dane SEO! Dzięki Linkhouse i odświeżaniu informacji o witrynach co 7 dni, możesz być pewien, że wybrany przez Ciebie portal spełni wszystkie oczekiwania!

Black Friday i Cyber Week już niedługo!

Święta

Do świąt mamy jeszcze trochę czasu, natomiast już teraz warto zastanowić się nad sposobem promocji. W tym okresie handel elektroniczny kwitnie! 

Jeżeli posiadasz np. stronę z kosmetykami, warto zainwestować w artykuły sponsorowane na stronach z tej kategorii. Do wyboru masz aż 300 witryn!

O czym możesz napisać?

 • o trendach kosmetycznych na rok 2021
 • o najpopularniejszych kosmetykach w 2020
 • o pomysłach na prezent dla przyjaciółki
 • o kosmetykach, które są must-have dla każdego kobiety

a to tylko wybrane pomysły – kreatywność jest po Twojej stronie!


Analogicznie do tego przykładu możesz postępować z każdą inną tematyką. Dzięki temu w łatwy sposób dobierzesz odpowiednie strony i umieścić artykuły na czas. Poza artykułami sponsorowanymi warto także dodatkowo wzmocnić promocję, dodając linki do istniejących już artykułów. W przypadku świąt mogą być to np. artykuły dotyczące pomysłów na prezent dla członka rodziny.

Działanie na wielu frontach pomoże Ci efektywnie wypromować markę w okresie przedświątecznym, co przyniesie duże zyski!

2021

Do końca roku zostało jeszcze sporo czasu! Zainwestuj go więc w dobrą strategię na rok 2021. Stwórz plan działania na pierwszy kwartał z platformą Linkhouse. 

Załóżmy, że posiadasz sklep z częściami samochodowymi.

Zainwestuj w teksty na temat:

 • branży motoryzacyjnej,
 • nowych modelach samochodów,
 • czy coraz bardziej popularnych pojazdach elektrycznych.Podkreśl, dlaczego warto zmienić samochód w nadchodzącym roku lub kupić konkretne części, które poprawią komfort jazdy i podlinkuj do swojej strony. Na Linkhouse znajdziesz aż 612 witryn o tematyce “Motoryzacja”, gotowych na Twoje publikacje sponsorowane.

Jak stworzyć dobrą strategię działania?

Postaw sobie cele, które chcesz zrealizować początkiem roku. Dobierz do nich odpowiedni sposób promocji, po czym ustal budżet, który możesz na nie przeznaczyć. Dzięki temu łatwo dopasujesz kwotę, którą możesz wydać na konkretny link, czy produkt. Linkhouse pomoże Ci w prosty sposób przejść przez ten proces, a Ty efektywnie dobierzesz odpowiednie narzędzia do promocji swojej strony.

Jeżeli będziesz potrzebował pomocy, zawsze możesz liczyć na wsparcie działu obsługi klienta. Podczas tworzenia strategii i wyboru odpowiednich rozwiązań dla Twojej firmy z obszaru link buildingu oraz content marketingu wypełnij formularz znajdujący się na stronie, a Linkhouse wróci do Ciebie z odpowiedzią do 24h!

Linkhouse a korzyści dla branży e-commerce

Jak widać, promocja w branży e-commerce ma wiele twarzy. Nie można ograniczać się tylko do jednego kanału i warto korzystać z mnogości opcji reklamy naszej marki!

 1. Inwestuj zarówno w ruch płatny, jak i organiczny. Dzięki temu unikniesz problemów związanych z brakiem sprzedaży ze względu na błędy występujące podczas kampanii.
 2. Zarówno budowanie wizerunku, jak i dbanie dobre pozycjonowanie SEO to świetne sposoby na zwiększenie sprzedaży w swoim sklepie internetowym. Z jednej strony zapewnią zaufanie do Twojej marki, z drugiej zwiększają ruch organiczny na stronie.
 3. Linkhouse to platforma, dzięki której w prosty sposób wybierzesz odpowiednie dla Twojej firmy opcje promocji. Artykuły sponsorowane, linki reklamowe, czy linki w istniejących już artykułach zdecyduj sam. Najlepiej łącząc kilka opcji!
 4. W link buildingu liczy się jakość, a nie ilość. Dlatego w wyborze odpowiedniej witryny pomoże aż 40 opcji filtrowania, które znajdziesz w panelu Linkhouse. Szukanie odpowiedniej strony nigdy nie było prostsze!
 5. Gdy chcesz skupić się na promocji w określonym czasie, np. podczas Black Friday, musisz polegać na sprawdzonym narzędziu oraz portalach. Z platformą Linkhouse nie musisz martwić się terminami oraz jakością usług. O wszystko zadbasz wcześniej i będziesz mógł cieszyć się większym ruchem na swojej stronie. Warto także pomyśleć wcześniej o planowanej promocji na okres przedświąteczny, czy ustalić plan działania na pierwszy kwartał 2021 roku. 

Jak widać, platforma Linkhouse idealnie sprawdzi się dla branży e-commerce. Sprzedaż internetowa jest coraz bardziej dochodowa, natomiast nie można zapominać o promocji! Warto postawić na wiele kanałów: zarówno ruch płatny, jak i organiczny na stronie. Dzięki temu zawsze będziemy pewni, że potencjalny konsument dotrze do nas z różnych źródeł. 

Postaw na szybką i efektywną promocję z Linkhouse!

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze

Dzielimy się wiedzą, case studies i przepytujemy ekspertów, by pomóc Twojej firmie wykorzystywać w pełni marketingowy potencjał sieci.

Podobne wpisy

Analiza GAP linków zewnętrznych

Analiza GAP linków zewnętrznych

Praca nad najwyższą pozycją w wynikach wyszukiwania to zaciekła rywalizacja z konkurencją, w której rolę sędziego przyjmuje algorytm Google. Jak zabiegać o jego względy i jaką rolę odgrywają w tym linki zewnętrzne?

Zapisz się do newslettera

Nasz newsletter to tylko jeden e-mail miesięcznie. Dzięki niemu będziesz na bieżąco z najnowszymi merytorycznymi artykułami oraz funkcjonalnościami Linkhouse, nad którymi nieprzerwanie pracujemy, aby usprawnić Twój procesie budowy linków.